Ti nejlepší z New Yorku (S02E03) (epizoda)

New York's Finest

John Paesano

Zvuk:

Joe Barnett

Scénografie:

Stephanie Q. Bowen (set dekoratér)

Téměř bezchybný díl, z něhož na mě zapůsobila daleko více morální problematika souboje těchto dvou strážců Hell's Kitchen, než epická bojová scéna na závěr. Zatímco Daredevil zosobňuje " morálního" hrdinu, který není schopen vraždit, a i přes ďábelský kostým zůstává křesťanem, Punisher (Jak víme už z předchozích epizod.) zastává na boj se zlem výrazně odlišný názor. Přijde mi, že se složitostí celé situace tvůrci pracují mistrovsky, jakoby pro ně nebylo psaní takto geniálních dialogů a postav žádným problémem. PS: Postava Punishera mi připadá čím dál tím více jako (extrémě více brutálnější verze) Stana Borowitze, z filmu Policajt nebo rošťák.(15.3.2017)

Další setkání s oběma strážci města vyznělo dosti zajímavě už koncem předchozí epizody a to dále graduje. Divák se dozvídá, že oběma jde ve výsledku o tu samou věc, pouze s tím rozdílem, že Matt má slitování a věří ve špetku dobra v každém padouchovi, Frank však nikoliv a tak pouze likviduje ty, co si dle něho žít nezaslouží. Závěr tohoto dílu je více než luxusní, na ten se dá dívat opakovaně, prostě whoow.(2.9.2018)

Nejlepší epizoda seriálu... všechno je zde naprosto řemeslně dokonalé a mistrovsky zvládnuté- dialogy, výkony herců, špičkové scény: silný názorově filozofický rozhovor mezi Mattem a Frankem, Foggy v nemocnici, a bezchybná závěrečná mlátička na jeden záběr jako z první série, jeden z TOP momentů seriálu. Atmosféra pořád houstne a už nyní by se doslova dala řezat motorovkou... kulervoucí.(15.12.2016)

Ach... Uz jen u vyuziti steadycamu v teto epizode musi cinefil slintat. Nemam na mysli jen desetiminutovou jednozaberovou bitku pres nekolik pater ale i uzasny a nabuseny prichod do nemocnice. V tomhle dile se scenaristi uzasne vymachali v moralnich dilematech, ktere souboj Matta a Franka s sebou nevyhnutelne nese.(22.3.2016)

Za mě rozhodně nejlepší epizoda série a celýho seriálu, nevim co bylo lepší, jestli výkony Jona a Charlieho nebo skvěle napsaný dialogy při kterejch se člověk zamejšlí jak by se zachoval on kdyby byl součástí seriálu, anebo dokonce atmosféra která by se dala krájet zakončená skvělou bitkou na konci.(9.7.2017)

• - Velký plešatý motorkář, který bojuje s Daredevilem na konci epizody, je dobře známý MMA bojovník Dan Miragliotta. (Epistemolog)