Boj o Hedvábnou stezku

• Čína Tchien ťiang siung š' (více)

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

Johnny.ARN

Od Číňanov človek nikdy nevie, čo by mal očakávať. Historické filmy vedia a keď sa držia pri zemi, zapoja do toho známe tváre, štipku historickej pravdy a neprepálený digivizuál, tak je to celkom pozeratelné. V púšti toho veľa nenarobíte, ale s mestami sa vyhrali, súboje boli nápadité, prelínanie bojových štýlov zaujímavé. Chan dostal po dlhej dobe úlohu, ktorá mu sedela, aj konaním, aj vekom. Biele tváre v radoch rímskej légie skoro nemali čo hrať ( veď človek ktorý je od mala vychovávaný ako vojak a nič iné nevie je najlepší staviteľ, čo si budeme hovoriť ) a Brody už mal lepšie a démonickejšie úlohy ( v tom kožuchu na tej púšti mu zima teda asi nebola ). Ale dá sa to vydržať, myšlienky to má pekné. 3 z 5 ()

Mrkvič

První polovina mirkodušínovsky naivní, místy trapná a ne moc koukatelná. Jackie je starý a vypadá příšerně. John Cusack je příšerný, ale má to právě to lehké naivní kouzlo. V polovině během pěvecké "soutěže" se takřka vše v lepší obrátí. Sice je Cusack i na smrtelné "posteli" pořád stejně zábavný, ale s rádoby démonickým Tiberiem v podání Adriena Brodyho přijde krev, hrdinské boje a umírání. Škoda že za louží jsou lepší herci a filmaři, protože parametry Hedvábná stezka měla na ještě větší podívanou. ()

Beatle

"Da Bing Xiao Jiang" jen tak něco nepřekoná. A rozhodně ne tohle. Ono...méně je někdy více a v tomhle případě to platí na sto procent. Epická kamera, která se občas zapomene na umělých koňských hlavách. Zmatený John Cusak, který se vůbec nechytá v roli anglicky mluvícího římského legionáře. Pokulhávající děj, kdy hlavní část nemůžete sledovat bez záchvatu smíchu a písně "I Feel Good" (kdo viděl Asterix & Obelix: Mise Kleopatra pochopí). Jackie roztomilý jako vždycky, a Adrien Brody vypadá, že se očima omlouvá za všechno, co ve filmu udělal i neudělal. Tohle je prostě čínské šlápnutí vedle, a famózní blockbuster se nekoná. Flashbackové scény nedávají smysl a ničí pospolitost děje, opět musím pochválit vlastně jen heroickou hudbu a choreografie soubojů. A pro ty, kdo mají pořád pocit, že si musí stěžovat na zpívajícího Jackieho mám zprávu - Jackie je v Číně něco jako u nás Karel Gott. Vydal 11 sólových alb, nazpíval hlavní melodie k 29 filmům (i Disneyovkám jako Kráska a Zvíře, nebo Legenda o Mulan). Takže doporučuji, než začnete pindat, si od něj skutečně něco poslechnout. Zpívaná mandarinština je na první chvíli humorná, ale když se odprostíte od posměchu zjistíte, že on ten ohebný dědula zpívat fakt umí. ()

haj

Vůbec to neni tak špatný, jak jsem se obával. Příběh je sice tradičně čínsky nevyrovnanej, kdy se střídají občasné komediální vložky (i když pravda jen v první polovině) s těmi zcela vážnými a násilnými a film se nevyhne ani naivnějším a patetickým scénám, na druhou stranu akce je poměrně dost a je i překvapivě povedená, zejména pokud jde o souboje dvojic se zbraněma, který maj slušnou choreografii a jsou skvěle natočený. Na výpravě se taky nešetřilo, takže se na to hezky kouká. Herecky mi přišel obvzlášť mizernej Cusack, kterej vypadal, že ve většině scén vůbec neví, jak se má tvářit, naopak Brodyho záporák je povedenej a patřičně nesympatickej. No a Jackie, ten předvádí takovej svůj standard a šmátnul si i nechtěně na prsa, jako ve svých starších filmech, takže ve výsledku ok. ()

VasaX

Dávka čínského sjednotitelského patostu, tentokrát z nějakého důvodu s Cusackem a Brodym a creepy dítětem, co zpívá v latině. Umírá se tu pomalu jak ve Hře o trůny, staví se tu zdi pomocí klecí (takže to není patent americké armády na blízkém vychodě ale starobylá římsko-čínská technologie), bojuje se tu a kamarádí se tu mezi národy. Nic zázračného se nekoná. Největší záhada celého filmu je, proč se to v angličtině jmenuje Dragon Blade... ()

JohnSmith

Nic moc jsem od toho nečekal a byl jsem velice mile překvapen. Výborná výprava, kostýmy, hudba i bitvy, kterých je požehnaně. Co na tom, že se to asi nestalo. I přes dvě hodiny má film spád a nenudí. Nesmím zapomenout na herce a to hlavně na Brodyho, který si zápornou postavu opravdu zahrál s chutí. A pro uživatele Acrobat, jestli chceš historickou korektnost, zajdi si do knihovny. ()

blackJag

Velice dobře zprodukovaný mišmaš plný přehnané asijské tragiky a přepálených emocí. Cusack a Brody jsou v roli příslušníků římských legií jako pěst na oko, ovšem v soubojích vypadají skvěle (tvůrci HRY O TRŮNY by se mohli učit jak při souboji nasnímat totální paka tak, aby vypadali jako ultimátní killeři). 50% ()

luksky

Po delší době se náš trh dostal film s Jackiem a jsem velice potěšen, příběh fajn, herecké výkony fajn..a to nejen Chana.. ()

Ironfood

Dementní děj, který je navíc poněkud nesrozumitelně vyprávěný, což je možná pokus tu demenci trochu zastřít. Výsledkem je absence napětí a nulový vztah k postavám (nepočítám-li silnou averzi vůči postavě dítěte). Bojové scény většinou takový průměr, větší bitevní scény docela slabota a nuda. Což zřejmě souvisí s tím, že je člověku u prdele, kdo, proč a s kým bojuje. Přitroublé dialogy a monology také na kvalitě nepřidají. Jakž takž snesitelný je začátek filmu, kde mírový štváč Jackie Chan svede souboj s jakousi neznámou ženštinou a následně se skamarádí s bezprizorní římskou legií a (bůhvíproč) spolu postaví jakési město. Při výstavbě si zvládnou procvičit bojová umění a její dokončení oslaví zpěvem mírových písní. Za nepříliš šťastné považuju obsazení Adriena Brodyho do role hlavního záporáka, který vypadá spíše jako nějaký germánský náčelník než římský vojevůdce. Extrémně otravná je postava dítěte (SPOILER ALERT možná se tak snažili zajistit. aby lidem moc nevadilo, až konečně umře:-) ()

SG-1

"Věděl jsem, že vyhraješ, protože si říkal, že ten čínský kapitán je hrozný bojovník a vypadá hloupě." -Publius- ()

Metal Lord

Vcelku zajimavý filmek s parádníma bitevníma scénama.....Jackie u mě tradičně exceluje se svým uměním, navíc zde po boku římských vojáků, Cusack také ukázal talent...akorát škoda že neměl víc prostoru a něco jiného, než kamenný výraz. ()

KoRner

S históriou to nemá spoločné ani prd, ale čo ma nemilo prekvapilo bolo, že napriek tomu, že je tam množstvo stotisícových vojsk, nemá to veľkolepé vojenské scény, ale skôr súboje jeden na jedného. Dej nie je zlý, ale dosť schématická alegória na potrebu budovať jednu veľkú Čínu a jej pracovnú utópiu. Napriek tomu zbožňujem vo filmoch strety dvoch rozličných kultúr a tu ich zobrazili vcelku rovnocenne. A Jackie tu na moje prekvapenie dokonca na plátne zabije muža. Len nerozumiem potrebe filmu o dvoch archeológov s hypermodernou technológiou. Tí tam boli zbytoční. ()

iXtr3m3

Slabučký film. Objektívne slabšie tri, možno aj len dve hviezdy, ale za prítomnosť Jackieho to trošku vylepším. John Cusack a Adrien Brody tam tak nesedeli, až to bolelo a to nič proti nim extra nemám, každý hral v nejakom mojom obľúbenom filme, ale toto nevyšlo. ()

fantasmic

Film pri ktorom by si asi každý historik vyškrabal oči. Príbeh je naivný a miestami nedáva zmysel, celkovo je to veľká blbosť ale od momentu kedy spolu začnú Rimania a Číňania opravovať mesto je to veľmi zábavná blbosť. Akčné scény sú celkom podarené a dôjde dokonca aj na niekoľko slušných bojov jeden na jedného. Pokiaľ od filmu nič nebudete čakať a zoberiete ho čisto ako historický fantasy úlet, tak sa možno zabavíte rovnako ako ja. ()

ti88na

Číňania sa celý čas snažia diváka presvečiť, že sa pozerá na historický príbeh jedného záhadného mesta, no tento naivný nezmysel, by asi uspel len ako rozprávka pre malé deti, ktoré si z nej môžu zobrať niekoľko morálnych hodnôt o priateľstve, o tom že v jednote je sila, a že dobro nakoniec zvíťazí. Cez dve hodiny trvajúci film strašne nudil, bol plný otravných a gýčovitých kecov, celý úsek obvnovy mesta, kde Rimania a Číňania družne stavaly opevnenie a prestávky si krátili bratskými súbojmi, som iba nechápavo krútila hlavou. Bitiek ale bolo celkovo málo, hlavne tých hromadných a trvaly krátko, väčšinou išlo o súboje jeden na jedného, ktoré sa mi celkom páčili. Jackie Chan s linkami okolo očí zvládol svoju vážnu úlohu priemerne, nerušil ale ani nijak zvlášť nevinikol. John Cusack bol maximálny klaďas, taktiež mi nevadil, ale Adrien Brody sa tam teda vôbec nehodil a zase raz musím skonštatovať, že nemá šťastnú ruku na projekty. Iné postavy ani netoja za zmienku. Dragon Blade je uchopený z celkom nesprávnej strany a zaslúži si, aby sa naň rýchlo zabudlo. ()

Hanys_

Razantní odpověď na otázku, jestli by se Čína do pár let mohla stát velkým hráčem na filmovém poli. To, že tam kina rostou jako houby po dešti, je sice fain, ale pokud budou točit takové rádoby historické eposy, budou akorát tak k smíchu. Hvězda za choreografii, která je jako vždy výborná. ()

Mauric

Co zde Cusack s Brodym dělají, to mi hlava nebere. Patetično v čínskému hávu je rozhodně mnohem méně otravnější než to americké blábolení o Bohu a Americe, ale přesto jde o glutamát obtížné stravitelnosti. Dialogový průjem mohutný, příběhové linky za horizontem událostí uvěřitelnosti a ačkoliv mě bojové eskapády Jackieho Chana vždy bavily a pořád mám slabost pro asijské kočky, co to umí s mečem či s lukem, více jak 25% si tato ztráta času nezaslouží. [Chn, Eng sub, Peking] ()

vander19

Ku sledovaniu tohto filmu ma presvedčila dvojica hercov Cussack a Brody. Jackie Chan mi príde vždy až moc uletený. Ale predstava filmu odohrávajúceho sa v dobovej atmosfére Hodvábnej cesty a možnosť vidieť solídny príbeh, síce mierne pritiahnutý za vlasy bola lákavá. Lenže na začiatku to začalo príšernou reklamou na BMW. Fakt hnus, potom ak ku tomu prirátam odpornú technickú vizualizáciu dvojice mladých "vedcov", tak som začal ľutovať sám seba, čo za kravinu som si to pustil. A zrazu šmyk a sme z roku 2015 v minulosti. Znovu nepríjemné prekvapenie z toho čo sa sami odohrávalo na obrazovke. Jackie Chan ako ochranca svätej cesty je mierne povedané až príliš milý na drsného bojovníka. Trošku filmu pridajú grády súboja Cussack vs. Chan, ale inak slabota. Až ku koncu sa film mierne približuje ku tomu čo som očakával a začnú boje. Ale aj tie sú príliš detinské. Príbeh mi prišiel ako veľmi zjednodušená kópia Gladiátora s kulisami Východu. 2*, ale len za ten koniec, inak je to podpriemer. ()

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015