Personal Shopper

• Francie Personal Shopper (více)

Mladá Američanka Maureen (Kristen Stewartová) se živí jako osobní nákupčí oblečení pro obletovanou mediální celebritu. Svůj volný čas tráví v podivném opuštěném domě. Je Maureen opravdu schopná komunikovat s dušemi zemřelých? (Artcam Films)

ProfiDivak

"Wasting time" v príbehu na dva rôzne spôsoby, u mnohých platí asi aj pre samotný film ale rovnako aj u mňa pre čítanie ich komentárov. ()

Tomas_PO

Netradičný mix duchárčiny, trochu thrilleru, trochu artu, trochu osobnej drámy. Celý čas pocit veľkého napätia, no réžjo žial akokeby, automobilovou terminológiou, držal obmedzovač pod plynovým pedálom. Kirsten Stewart do tejto role úplne dokonalý výber. ()

TesterX

Nevim moc, co si mam o tom myslet. V prve rade mi nesedl slepenec ruznych zanru, v druhe rade jsem se po vetsinu stopaze nevyhnul pocitu, jestli tu zdlouhavou nudu nevypnout. Nicmene chtic po vysvetleni rozehraneho deje zvitezil a ja se dockal nicnerikajiciho konce. Je to masturbacni ptakovina, ale musim uznat, ze par scen vyvolavalo jiste napeti (hotelovka, smsky). Skoda, ze tu latku nedostal do ruky treba Wan, ktery by z ni vykresal uchopitelnejsi a jednoznacnejsi zalezitost, nez posahany francouz tvarici se, jak natocil ojidenilou artovku, nad kterou se budou vsichni zamyslet. ()

Lilith03 odpad!

Vždycky dočtu každou knihu, i ty nejpřísnější knihy, které byli horší než tenhle film jsem dočetla, myslím, že jsem vždy dokoukala i všechny filmy, ale tohle, to nešlo dokoukat. Jednak jsem i toho usnula a druhak je to opravdu špatné. Tvůrci se z toho snaží dělat několik žánrů dohromady a nefunguje to bohužel. Strašidelné, napínavé nebo mrazivé to je asi tak jako králíci z klobouku, zápletka je bohužel hrozná a Kristen Stewart... Ta ukázala, že ve stmívání nedělala ty blbé ksichty, že by je měla ve scénáři, ale dělala je i tady. Prosímvás nemá ona nějaké onemocnění, že by měla takové ty tiky? Měla to moje spolužačka na střední a dost mi to chování Kristen připomíná, ale nikde jsem se o tom nedočetla. Nebo že by měla nějaké postižení? Já opravdu nevím, nechci se jí dotknout, ale to uhýbání pohledem, tiky a hraní si s vlasy je divné. Pokud má zdravotní problém, tak by neměla hrát, je mi líto, pokud jí nic není, měla by asi zvážit psychiatra, opět, je mi líto, nemám ráda takové nevyžádané rady, ale tohle mě u ní už fakt štve. Doufala jsem, že na ni změním názor, protože mi tahle herečka nebyla sympatická, ale po tom, co letos předvedla na met gala a po tolika spackaných hereckých výkonech bych těžko hledala více neoblíbenou herečku. Možná tak z české scény Žilková a Adamovská, to jsou krávy, ale za zahraničí bohužel vede slečna Stewart. I to oblečení co měla, pracoval na tomto filmu i nějaký kostimér? To že se Kristen obléká svým odporným lesba stylem mi je jedno, respektuju její orientaci a styl oblékání, ale aspoň na natáčení filmu jí mohli obléct něco jiného, vypadá to jako by natáčela v tom v čem přišla z domu. Na roli bezdomovce asi dobré, ale na roli ve filmu, kde hraje nějakou nákupčí oblečení a módní znalkyni opravdu příšerné. Kdyby byl film aspoň záživný, ale tam se třeba půl hodiny nemluví, nic se tam neděje, nepotřebuji se koukat na nudné scény, které nedávají smysl a jsou tam zbytečně. Kdyby aspoň dali titulky k těm zprávám co si psali, ale to také ne. Zdůrazňuji, že nepotřebuji překlad, angličtina to byla jednoduchá, ale kameraman byl příšerný, nešlo na to vidět a střih bohužel taky, neměli jste šanci si přečíst co tam píšou, titulky zde byli nutnost... ()

Gamine

Mám spoustu oblíbených hereček, ale ne proto, že by mě přitahovaly. U Kristen to neplatí, má v sobě něco nehmatatelně atraktivního, vydržím se dívat na skoro každou blbost, jen proto, že tam hraje. Od samotného filmu jsem i podle hodnocení moc nečekala, ale tak od čtvrtky až do konce byl velmi napínavý, tak nějak samorostsky plynul, ale i díky tomu se nedalo předvídat jak skončí. Děsivý byl akorát, atmosférou mi lehce připomínal Sils Maria. ()

jarmil8

Film vyniká především atmosférou, není ani přílíš děsivý, ani napínavý a poněkud odtržený od reality. ()

Jurcekk

Nafacall tam toho... Zbytoçne. Namiesto, aby to zjednodušinl kopec cestovania.duchov vraždu,úplne zbytoçné emiráty či čo....a tak namiesto zovretého komorného jednoduchého s dobrou hlavnou hrdinkou máme mišmaš... ()

zipS

Kristen taha cely film. Z kina som odchadzal celkom zmäteny, ale vobec nelutujem cas a peniaze za zhliadnutie tohoto mysterioza, cize to vobec nebolo zlee... ale druhykrat si to uz nepozriem, jedine zeby som mal chut pozriet na kristenine kozy, zadok a masturbaciu :) ()

Mates Hradecky

Ani Troška, ani Lynch, ani drama, ani horror. Nic jsem nepochopil. Pocit zmarněného času nemám jen díky dobře koukatelné Kristen, která si s nahotou hlavu nelámala i trochu té sebehany znuděnému divákovi předvedla. ()

Troniq

Podzimní dny se krátí a pouští ty melancholický, zažloutlý přísvity večerů do scén s kontrastem super posh bytů, obchodů, butiků a naopak zaprášených, omšelých zdí, schodišť a vrzajících podlah opuštěných domů, kde se dá setkat s neživými. Atmosféra poctivýho analogu a skvěle nasnímaných obrazů nejen Paříže se nedá upřít a nepocítit společně s výbornou zvukovou stopou, kdy venku při večeru ještě křičí děti, ale uvnitř v budovách se rozehrává drama. Možná mě sem tam trochu nudil toporný výraz Maureen, jakoby dva tejdny nespala a byla fakt maximálně zpruzená sháněním outfitů (ač asi byla haha), ale jinak vlastně poctivě odehraný počin, klesající hluboko dovnitř duše, která přišla o osobu blízkou. Možná časem hvězdu přihodím, jestli se to ještě rozleží... ()

space weaver

Chápu, že obsazení Kristen Stewart a její herecký projev může v mnohých vyvolávat rozporuplné pocity. Nicméně se mi líbil nejen samotný Personal shopper, ale i prapodivný výkon Kristen. Je to hodně mimo mainstreem, jsou tam vymazlené efekty a atmosféra, místy dechberoucí. Prolínání žánrů vítám. Film je pro náročného diváka, který se rád podívá na něco neobvyklého a nového.... tajemného až mrazivého.... 80% ()

proud.loser7

asi nejlepší výkon Kristen Steward, která se už konečně naučila zavírat pusu! creepy thriller s duchama, záhadnejma textovkama a depkařským nádechem. film ve vás zanechá spoustu otázek nad jejichž odpovědí by se dalo celkem dlouho dumat (nebo ji najít na redditu že) a otevřený konec je pak třešničkou na záhadném dortu. scéna s hrnkem byla nejlepší! ()

Pierre95

Film mě překvapivě bavil a Kristen se do role kupodivu hodila. Také mě snímek rychle utekl, což se mi často nestává. ()

evita_ odpad!

A toto bolo akože o čom?! Aj keby som strašne chcela nájsť niečo aspoň na jednu hviezdu nedá sa. Duch dáviaci ektoplazmu?! To akože really?! Stratená hodina a pol môjho života :-/ ()

Von Kempelen

Film, kterej mi donutil po dlouhejch měsících a rocích opět projevit můj filmovej vkus skrze hodnocení na CSFD a pomoci mu alespoň o procento zvýšit rating. Na relativně "artový" dílo slušný tempo, perfektní střih a hlavně výborný nosný téma. ()

Foodlover212

Bohužel ani Kristenin výkon nedokáže vynahradit nesmyslné dialogy a nekonečně se táhnoucí děj, kdy s nadějí čekáte až se konečně stane něco co by završilo tu příjemně neklidnou atmosféru, ale dostanete jen pár rádoby děsivých SMSek, které do celého "duchařského" rámce příběhu absolutně nezapadají. Za mě další film s potenciálem nedotažený do konce. ()

lword

Spoiler. Film jsem si pustila, aniž bych věděla, o co tady vlastně jde. Teda, věděla jsem, že tam hraje Kristen a že tam ukáže prsa (takže hned 3 důvody, proč se na film podívat), ale ve finále musím říct, že film nabízel více, než jen pěkné jedničky. Kristen to tam celé vedla, to je jasné. A byla v tom opravdu dobrá. Tyhle role - trochu psycho, trochu tomboy, trochu zraněné ženy - ji prostě sedí. Ale film prostě uměl nabudit atmosféru. Od začátku jsem koukala, co se bude dít dál. A když začaly chodit sms začalo to být opravdu napínavé. Do toho se ukázal nějaký ten duch a pak začalo odpočítávání - už při zprávě "I am in front of your building," jsem se málem podělala. Ale tím to vlastně celé skončilo. Atmosféra, která se do té doby dala téměř krájet, se najednou rozpustila a od chvíle, co někdo otevřel hotelový pokoj, ve kterém Maureen stála s kradenými šperky, už to bylo jen wtf... A velkým wtf to taky skončilo. Žádné zodpovězené otázky - Kdo byl ten duch ženy? Co se stalo v pokoji číslo 329? Jak to, že to Maureen krádež šperků prošla? Kdo psal Maureen smsky? Kdo byl duch, který jel dolů výtahem a otevřely se před ním dveře? Co scéna na konci sakra znamenala?. Doufám že jednou na tyhle otázky dostanu odpověď, ale když vidím, jak moc mě odpovědi na tyhle otázky zajímají, asi je dobře, že na konci nebyly zodpovězeny. Takhle totiž na ten film jen tak nezapomenu. Ty čtyři hvězdičky si to prostě zaslouží, tohle budu mít v hlavě ještě dlouho a určitě si to minimálně ještě jednou pustím. ()

stret

Kristen Stewart to rozhodne nepokazila. Jej civilný prejav bol skvelý.  Najdementnejšia bola pasáž s výmenou SMS medzi hlavnou postavou a nejaký dementom. Kristen si zahrala hlavnú postavu čo mohlo byť pre ňu lákavé. A na všetky ostatné otázky je odpoveďou režisér. Francúz, európa, čo znamená podradnosť a pseudoart. Európskosť tvorcu zráža film do podpriemeru. ()

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes