Já, hrdina

(festivalový název)
  • Japonsko I Am a Hero (více)

Život nesmelého autora komiksov Hidea (Jó Oizumi) sa kompletne zmení, keď sa obyvatelia jeho mesta začnú vplyvom neznámeho vírusu meniť na krvilačné monštrá. Takmer každý sa nakazí, ale Hideo sa dostane medzi vyvolených, ktorým sa podarilo utiecť. Spolu s mladou Hiromi (Kasumi Arimura) sa vydajú na vidiek v snahe vyhnúť sa kontaktu s nakazenými. Zdanlivo bezpečným útočiskom sa im stane nákupné centrum, ktorého obyvatelia ich ochotne prijmú medzi seba. Ich nový príbytok však nie je až taký bezpečný, ako by sa mohlo zdať. Okrem problémov s nakazenými ich totiž čakajú problémy s osobami, ktoré sa ešte nenakazili, ale situácia ich zasiahla iným spôsobom. (Marceloo)

iXtr3m3

Brutálne dobrý brutálny zombie komediálny filmík s brutalitkami ako málokde. Neviem, ako je to možné, že som to zabudol komentovať hneď po zhliadnutí, ale toto bolo svojimi brutalitkami fakt over the top vo svojej dobe a ani dnes sa to nestratí. Záverečný súboj so šprintérom je úplná pecka. ()

cskomando

Proč mě vždycky dodělá u filmů nastavení žánrů od zdejších lidí, kteří mají na starosti tyhle věci tady ? Komedie ?? Are you fucking serious ??? místo Komedie bych očekával drama. Je také možné, že mám jiný smysl pro humor ale tady mi asi unikla pointa sorry. Nějaký ten gore se tu najde, obzvláště ke konci nesmrtelný HERO zombík. ()

JM87

Velice příjemný zombie překvapení. Pokud máte jako já nakoukaných x zombiaren, tak tohle je zase o trošku jiný a tím se mi to líbí. Zkuste to. ()

Flopik

Aj keď to bolo úplne iné ako som čakal, tak na konci prevláda nadšenie. Najväčší problém som mal s hlavným hrdinom, ktorý nie je vôbec akčný. To by mi ani trocha nevadilo, ale to že je k hovnu nie je podané ani vo väčšine času vtipne. S tým padá aj žáner komédie a nezasmial som sa asi ani raz. Sú tam úsmevné scény (je ich málo), ale vyložene vtipné, žeby som sa nasmial to povedať nemôžem. Čo však tento film ťahá hore sú zombie a gore. Tie masky sú perfektné, jedny z top Zombíkov aké som videl. No a to gore, japonci sa predviedli. Hlavne teda v závere, kde máme 96 nábojov a hádam sa na kameru toľko aj vystriela. Hlavy vybuchujú ako sa patrí a konečne hlavná postava aj niečo robí. Ostatné sú tam celkom navyše. Hlavne kvôli finále 4*. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Takový nářez jsem od japončíku nečekal! Díky zobíkům s "vlastnostmi" v čele se zombie skokanem a finálnímu masakru brokovnicí to byla zábavná podívaná! ()

Olafsson

Gore a speciální efekty z říše snů... Skvěle udělaní zombíci, mnoho z nich mi fakt nahánělo hrůzu, choreografie pohybů, jejich ksichty a znetvoření... Skvělej nápad s chování zombíků podle toho co dělali v životě nebo těsně předtím než zemřeli... Paráda... Děj píčovina samozřejmě, navíc mě hlavní hrdina od začátku neskutečně sral a přál jsem si aby zemřel.. Přesto 4 hvězdy z výše uvedených důvodů. ()

OBU4JDLB

Zo začiatku som myslel, že by ma to aj mohlo baviť, ale keď sa začali kopiť nezmysly na spôsob že týpek v taxíku pozerá, ako sa pasažier pomaly mení na zombíka, má celú tvár zdeformovanú, no chlapík nepovie ani ň, až keď už je neskoro a potom s ním bojujú a keď sa im ho počas jazdy po diaľnici konečne podarí vyhodiť z auta, pričom sám z neho skoro vypadne,  po celej akcii nezavrie a idú ďalej s otvorenými dverami....už som to nedal. Rušilo ma to. ()