Zmizení Eleanor Rigbyové: Oni

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

Zmiznutie Eleanor Rigby: Oni

USA, 2014, 122 min

• MartinezZ

Pokud jste neviděli JEHO ani JEJÍ pohled a rovnou jste skončili na tom JEJICH, tak si připočtěte k mému hodnocení jednu až max. dvě hvězdičky. Na mém hodnocení se naprosto jasně odráží skutečnost, že já oba rozdílné pohledy na věc viděl, přičemž si nemyslím, že by na mé hodnocení mělo vliv, že oba tyto pohledy mě nijak neohromily a slízly od mě po **. Tomuhle jsem ale dvě hodiny života navíc nehodlal už věnovat, stačilo mi několik úvodních desítek minut, místy lehce přeskákaných posuvem vpřed, abych zjistil, že tohle fakt nejde. Jde o naprosto špatný ŠPATNÝ sestřih z obou jednotlivých pohledů, ale takový, že chybí naprosto začátek z JEHO pohledu, takže chybí i něco z toho JEJÍHO a jak bez JEHO pohledu nedával ten samotný JEJÍ příliš smysl, tahle společné verze to rozhodně nenapravuje. To jsem tedy čekal naprosto jiný přednes společného děje. Nastříhejte oba jednotlivé filmy na kousky a z každého použijte pro společnou verzi vždy každý pátý ústřižek, voilá, máte JEJICH pohled na věc. Jak byly jednotlivé pohledy nijak zvlášť povedeným JENOM experimentem, tak spojení obou do jednoho je průser a katastrofální vyústění tohoto hokusu-pokusu. ~~~ Souhlas s komentářem od dragon'88.(11.2.2015)

Dostat takovéto filmy do kina je opravdu těžké, jelikož tohle nejsou filmy pro všechny(na festivaly se tyhle filmy hodí a krásně tam zapadají). Ned Benson má mé uznání za to, že svůj nápad dotáhl do konce a navíc si sehnal perfektní herce, kteří doslova dýchají pro své postavy. Líbilo se mi jak jsou filmy pojatý, jak se liší a v čem jsou si zas podobný. Hodně se mi líbilo, že některé scény jsou zabírány zblízka(On) a jiné zpovzdálí(Ona). Trošku mě mrzelo, že se filmy občas táhnou a "jakoby se v nich nic neděje". James McAvoy je zde perfektní a já jsem mu celou dobu fandil, aby to zvládl a nesešel z cesty, která ho čekala. Jessica Chastain je zde naprosto perfektní a hodně jsem ocenil její odtažitý výkon, takový melancholický a přitom jsou z něho cítit tolik emocí. Bill Hader mě tady moc nesedl, ale asi je to dáno jeho scénami. William Hurt, Isabelle Huppert a Ciarán Hinds krásně doplňují hlavní pár a dodávají patřičné emoce a vývoj postav. ONI: To kouzlo předchozích vyprávění je v tomto případě fuč, jelikož film nic nerozšiřuje a ani nemění. Pro mě je to sestříhaná verze dvou filmů do jednoho, která nudí a nefunguje, tak jako ty dvě předchozí.(8.3.2015)

Zajímavý obsah podávaný nevýraznou formou. Sledujeme nejasné vnitřní pochody obou protagonistů, sem tam zahlédneme střípek, který nám jejich těžkou situaci trochu přiblíží, ale jinak se nás tvůrci snaží držet za vysokou zdí, abychom náhodou neprokoukli fakt, že tam toho ke koukání ani vlastně moc není. Ovšem ten procítěný závěr ve vyklizeném bytě je vyveden na jedničku.(20.11.2015)

Pročetl jsem si komentáře u On a Ona: ženy kritizují pohled Ona, píší, že by takto nekonaly, neztotožňují se a více se jim líbí mužská verze příběhu. Muži (převážně) naopak za egoistické chování označují mužskou verzi příběhu, lépe hodnotí pohled ženy. ...Provedl bych jediný závěr: režisér prostě nebyl schopen dostatečné empatie a spíš zpopularizoval přístup male&female k tragédii ve vztahu. Jenom za ty herecké výkony a experiment dávám tři hvězdy.(8.11.2014)

V podstate ten druh filmu, ktoré tak hrozne nenávidím. Príliš civilné, málo dejové a strašne pomalé. A navyše hrozne z toho cítiť, že sú to 2 rôzne filmy zlepené dohromady. Ale postavy sú sympatické, fantasticky zahrané ,majú úžasnú chémiu a zaujímalo ma čo sa s nimi bude diať a hrozne som im fandil. A to robí tak strašne , ale tak strašne veľa. Už sa veľmi teším na tie rozdelené príbehy. Zatiaľ provizórne 8/10. Po rozdelených filmoch to bude pravdepodobne ešte stúpne a snáď neklesne. UPDATE - Znalosť pôvodného dvojfilmu veľmi pomohla. Ale aj tak sa neviem zbaviť dojmu, že najlepšie by bolo, keby vznikol iba Them natiahnutých o nejakých 20 minút ( tie scény tam sú). Možno by projekt prišiel o svoju unikátnosť ale dostali by sme jeden z vrcholov žánru. Hodnotenie zostáva, a dobrý pocit takisto. Vracať sa budem k tejto verzii(23.4.2015)