Chungking express

Chung Hing sam lam

Chungking Express

Drama / Mysteriózní / Romantický

Hong Kong, 1994, 97 min

Kar-wai Wong se prostě nezapře, čekal jsem úplně něco jinýho, ale dostal sem v podstatě film, kterej svojí strukturou, atmosférou a působením značně připomíná jeho Stvořeni pro lásku a 2046, ostatně jeho dvorní herec Tony Leung je i tady a spolu s Kaneshirem a Faye Wong jsou skvělý. Je to dost pomale vyprávěný, má to zvláštní Wongovu atmosféru beznaděje, ale i naděje zároveň, těžko popsatelný, ale působivý, nicméně trošku mi u tohohle filmu vadí, že je v podstatě rozdělenej na dva příběhy, přičemž ten první je trošku v pozadí toho druhýho, kterej dostal víc prostru a víc vývoje a je uzavřenější.(19.9.2009)

Tak nevím. Začátek se mi líbil, po polovině se mi nelíbilo, závěr byl zase dobrý. Dávám 4* s vědomím, že na ně film kvalitativně má, ale nebyl to vyloženě můj šálek čaje. Tony Leunga jsem viděl už lepšího a když porovnám druhé dva filmy od Kar-wai Wonga (Stvořeni pro lásku, 2046), tak toto mě zaujalo nejméně. Nejlépe u mě asi vyšel Takeshi Kaneshiro.(11.10.2011)

Subjektívna ručná kamera prepletajúca sa chaotickou veľkomestskou masou, skvelé dôvtipné dialógy a repliky postáv -nezabudnuteľné nosné piliere celého diela. CHUNGKING EXPRESS sa neustále pohráva so silnou atmosférou, od letargie cez jemný romantizmus, dômyslený humor a chvíle približujúce sa k bdelému sneniu (hlavne tomu kalifornskému), počas čoho sa film akoby pohrával a krútil okolo "lásky vraj idúcej cez žalúdok" za tónov symbolicky sa opakujúcej piesne Californian Dreamin, čo mu dodáva ďalší, éterický rozmer, z veľkej strany podporený vizuálnou stránkou. Veľmi podmanivá, atmosférou nahustená snímka.(10.3.2013)

(1001) ♥♥♥ "Už nepláče. Vystřídal jste ho vy. (Snivě) Slzy jsou věčné. Za každého, kdo se rozpláče, někdo jiný přestane. Stejně je tomu i se smíchem. (Směje se) Neproklínejme tedy naši dobu, není o nic horší než doby předchozí. (Po chvíli) Není ovšem nutné ji zvlášť chválit. (Po chvíli) Nemluvme o ní vůbec." -Samuel Beckett(25.11.2008)

Nejlepsi Kar-wai Wong film (alespon podle zdejsiho hodnoceni)? Myslim, ze ne, Time! Wong se musel jeste rozstrelovat, ta kamerova magie zde zatim neni tak patrna, navic je to relativne standardni vztahovy maglajz, coz nic proti tomu, ale napr. fakt, ze je film rozdelen na 2 odlisne story, ktere spolu absolutne nesouvisi tomu taky 2x neprida. Jinak ale prijemna asian jednohubka, na kterou se pekne diva (i posloucha) a ktera potesi urcitou originalitou a izolovanosti zde predstavenych vztahovych interakci. 6/10(29.9.2010)

• - Kaneshiro Takeshi mluvil ve filmu čtyřmi jazyky: mandarínsky, většinou mluvil kantonským akcentem, když volal přítelkyni japonsky a jednu větu říká anglicky. (Kulmon)

• - Film byl natočen za 23 dní. (Kulmon)

• - Film měl být původně třídílný. (Kulmon)