Angelika a sultán

• Francie Angélique et le sultan (více)
TV spot

Z chudého šlechtického statku, přes šťastné manželství v pohádkově bohatém zámku, chudobu, pařížské podsvětí, králův dvůr a přízeň, pirátskou loď i tržiště s otrokyněmi – taková byla cesta krásné Angeliky za její životní láskou hrabětem Jeoffreyem de Peyrac. V páté, závěrečné části filmové série se Angelika, hraběnka de Peyrac, setkává s Osmanem Ferrajim, moudrým eunuchem, který má v plánu stvořit z ní třetí ženu sultána Mulaye Ismaila, a tedy vládkyni Maroka. Jeoffrey de Peyrac předstírá, že je jedním z galejníků, aby se tak dostal do marockého Meknesu, spojil se s vlivnými přáteli a pokusil se svoji ženu zachránit. Mezitím Angelika odolává požadavkům Osmana Ferrajiho a mocného sultána. Hrozí jí, že stráví zbytek života v harému sultána. Ale ani zde, v nebezpečí života, nechce Angelika zradit svého manžela a stále věří, že se znovu setkají. (Česká televize)

MIMI.kry

Dnes se mi už na tomhle historickém dílu líbí především ta svobodomyslná politická filmová nekorektnost, která by už v dnešní moderní době neprošla. Jinak po scénáristické stránce nejhorší a nejodbytější kousek. Angelika se s námi rozloučila neslavně. Dřív jsem film viděla jinak a hodnotila podstatně výš. ()

Silencia90

Filmy o Angelice jsou velice pěkně zpracované a mají krásný příběh. Dopadne to dobře a přitom to během těch pěti dílů to tak vůbec nevypadlo. Nemyslím si, jak často lidé píší, že je to přeslazené - s Peyracem se viděla na začátku, uprostřed a na konci. Ale zaráží mě, že se o ní někteří zmiňují jako o té co "dá každému". Během těch asi 10ti let, které filmy prezentují, měla manžela, a po jeho smrti měla asi pět chlapů (Nikolas, básník, Filip, princ a velitel té lodi d'Escrainville - pokud si dobře vzpomínám), z nichž s jednoho nedobrovolně. Když se podíváte na dnešní 15-20ti leté holky, některé jich snad už za život měly víc. Tím spíš že jejího muže upálili, tak šla s druhým, toho též zabili, tak nechtěla být sama, začala si s dalším.. a tak to šlo dál a dál. Vůbec mi nepřijde že by byla nějaká nymfomanka či co to všichni popisují. Je to hezký příběh, který potěší snad každou dívku (i když si to nechtějí přiznat - znám takové). A těm kterým vadí... těm jen vadí, že se ve filmu mají dobře a oni sami si to tak zařídit neumějí. ()

Bozvav

Nejkrásnější historická filmová série všech dob. Nedostižná výprava, charismatický Hossein a hlavně nejkrásnější ze všech hereček Michele. Moje srdeční záležitost. A také třetí nejoblíbenější díl.100%. ()

Vesecký

Tuhle závěrečnou část Angeliky jsem snad viděl poprvé, snad i proto se mi líbila víc, než ty okoukané díly, navíc se odehrávala v exotickém prostředí. Samozřejmě, umělecký kýč, ale dívalo se na to dobře, skutečně ten závěr se podobal Pyšné princezně, nevím, kde zas Peyrac přišel ke zlatým dolům v Mykénské říši, ale to nevadí. ()

kacirek_

Tak i naposledy Angelika okouzlila nejen mě, ale i samotného sultána, ale opět se držela hesla "vaše nikdy nebudu". Pěkně si tu s Joffreyem prohodili role, páč zatím vždycky hledala Angelika, ovšem teď došla řada na Joffreye a tak se stal galejníkem, přešel poušť, našel zlato a to vše jen pro ty její kukadla:-)-mno asi ne jen pro ně. A to by samozřejmě nebyla Angelika, aby za sebou nenechala haldu zlomených srdcí, ještě naštěstí, že jich většinu zabili, takže se dokonce života nemusí trápit nenaplněnou láskou. Angelika a Joffrey jsou tedy konečně spolu a jestli neumřeli, tak v tý posteli na tý kocábce leží dodnes. ()

fablefavorit

Protože je skoro přes tisíc dílů, rozhodl jsem se kolektivně hodnotit na profilu toho finálního: Završení příběhu kulhajícího fešáka Žofrého a jeho jediné lásky Angeliky (bokovky obou napříč filmem nepočítáme). Hudební znělka exotického Maroka začne divákovi po dvacátém replayi lézt i z prdele, ale co se dá dělat. Jak jinak má dát film najevo, že sultán a jeho kurtizány jsou konečná zastávka? Samozřejmě je to stejný romantický sranec jako všechny ostatní díly, ale i přes legračně křečovité hlášky a místy fakt špatné hereckými výkony mě celá série Markýzy baví i dnes. ()

Jakubik

Tak a dobrodružství je za námi a dá se říci, že na svojí dobu jde o celkem pěnou podívanou, která sice místy kolísá, ale dá se na to skutečně koukat. Poslední díl má velice pěkný začátek kdy hlavní roli nezastává už trochu protivná a Angelika ale její vyvolený Rescator. Škoda, že to tak nevydrželo celý film, protože to bylo celkem napínavé a celkem v této sáze neokoukané. Bohužel zase skočíme k samotné Angelice a napětí zmizí a čeká nás tu prakticky zase to samé, co už jsme viděli. Ve finále člověk pak vlastně zjistí, že konec přišel tak nějak docela nečekaně a byl dost odfláknutý… ()

Torgal

Zavŕšenie príbehu krásnej Angeliky sa nesie presne v duchu predchodcov - je odlúčená od Žofrého mužskými, ktorý ju chcú klátiť, ale ona hrdo vzdoruje nástrahám osudu aby si vybojovala happyend v náručí svojho milého. Je to film šitý na mieru domácim paničkám túžiacim po presne takejto romantike, navyše okorenenej exotickým prostredím a historickými reáliami. V rámci svojej cieľovky funguje bezchybne, ale stále to nie je žiadna veľká sláva. 5/10 ()

loveless

Angeliku zase všichni milují a oceňují její neuvěřitelnou krásu, dokonce i sultán... Ale Angelika už zase odolává, protože miluje svého (už ne mrtvého) manžela, který se jí vydává zachránit z otroctví. Skončí ti dva nakonec zase spolu v posteli? Ještěže už je to poslední díl a já můžu ukončit sledování téhle "legendy" a s trochou štěstí už ji nemuset nikdy vidět znovu. Chyba je asi ta, že se mi Michele Mercier ani děj tohoto příběhu nezamlouvá. ()

Rodin

Spolu s Nezkrotnou druhý nejblbější kousek série. Člověk by až litoval, že nejni průměrná blondýna za doby Ludvíka 14., která v důsledku toho, že jako jedna z mála chodí umytá a je ochotná dát každému květ svého ženství, nebo aspoň prostou soulož, musí vydělávat na živobytí prací. ()

Godhaj

,,A mohu vědět, do které postele mě hodláte odložit?“ Poslední příběh o Angelice mi připadá zcela jiný než předešlé díly. Tento díl se více podobá běžnému dobrodružnému snímku, než romantické slátanině. Děj sice není příliš mnohovrstevnatý, ale to na škodu nebylo. Postavy mi byly poměrně sympatické, každá má své motivace a nevypadá jak kůl v plotě, což se nedalo říci o postavách z předchozích dílů Angeliky. Příjemnou dobrodružnou podívanou mi tak kazil jen šílený soundtrack, který se sestával snad jen z jednoho motivu plného bušení na klavír. ()