Welp

Sam je dvanáctiletý kluk, který to nemá v životě vůbec lehké. Chodí totiž do skautského oddílu, ve kterém je největší zábavou se do něj strefovat a šikanovat ho. Nejhorší ze všeho je jejich vedoucí Peter, který, jak se zdá, našel až sadistickou zálibu v jeho ponižování. Tento rok se má oddíl vydat do kempu, kde koluje podivná legenda o smrtícím nebezpečí, které hrozí všem táborníkům. Nikdo tomu samozřejmě nevěří, až na Sama, který zjistí, že legenda je krutá pravda. Jak se ale zdá, nikdo mu nevěří, a tak se všichni dostanou do smrtícího nebezpečí. Nelítostný zabiják už si totiž pro ně jde. (topr harley)

honajz2

Vypadlo to docela dobře. Mělo to atmosféru, nějak se to vyvíjelo, bylo to zajímavé, občas tedy chvílemi utahané, ale jinak ok. Do té doby jsem to viděl na 4*. Ale pak bum, v posledních 25 minutách se z toho stala naprosto nelogická blbost, kde postavy jenom zmateně pobíhají a chovají se strašně divně. Navíc několik věcí tu ani nedává pořádně smysl - na co tam jsou proboha ty pasti? Kde se tam vzaly, proč tam jsou? Jak reagoval tamten buran na to, že přišel o bratra? A co ti dva skauti, jak tam zapálí ten požár, co se stalo s nima? Pak je tu ještě krásná scéna, ve které magor v čtyřkolce zabije bez problémů asi dvacet skautů tím, že prostě přejede stan, ve kterém jsou. Jo, zvládne to bez problému a ani krev tam nikde nestříká. A ta poslední scéna je taky dost logická - SPOILER jo, chápu, že Sam se chce mstít, ale proč se teda nepomstil Peterovi? Tomu se snažil zachránit život a na konci zabije tu holku, která tam na něj byla ze všech nejhodnější. Kdyby se tam pokusil zaútočit na toho tlusťocha, bylo by to zajímavější, ale ne, to tam není. KONEC SPOILERU. Horor to není špatný, ale to finále je dost pokažené. 3* ()

bourec

Průměrná taškařice ze solidně zapadlejch lesních scenérií,ve kterejch moc dramatickejch ,krvavejch scén nepotkáte.A tak jediný nadprůměrný v tomhle filmu je hudba.Dalo se,ale víc k tomu netřeba.50%. ()

Khumbac

Byť to s tím náklaďákem nebo s tím stromem bylo komickým, až kýčovitým prvkem, líbilo se mi to. Tyhle malé evropské horory si najdou u fanoušků vždy místo. Jonas Govaerts má zřejmě zálibu v pokládaní důmyslných pastí, možná s oblibou provozuje pytlačinu. Ten padající strom byl úplný Perpetuum mobile. Břichatý policajt na babetě nás měl asi pobavit. Kdysi jsem chodil do turistického oddílu a řeknu Vám, že tenhleten vedoucí je super :) ()

Mr.Ripley

Prazvláštní žánrový experiment. Aplikovat pravidla slasheru na dětský skautský tábor a v závěrečné desetiminutovce vše rázem popřít chce opravdovou autorskou kuráž. Obrovská škoda promarněné precizní technické stránky nad průměrnou "pohádkou" s podvratným, až příliš detailně vysvětlujícím závěrem. ()

elanius

(34/2015) / Dobrý nápad pochovaný nudným prevedením. A pritom malý zamaskovaný parchant sa mohol zaradiť medzi kultových killerov. Od Európanov som čakal kvalitnejšie divadlo. (6/10) ()

Yoshimitsu

Ono jako stát se skautíkem, jezdit po táborech, hrát různé hry a nalézat další dobrodružství nemusí být zas taková nuda. Já k tomuhle nikdy neměl blízko radši jsem běhal za kulatým nesmyslem. Sam a jeho zpočátku imaginární kámoš kůrovec tomu nasadili docela slušnou akci a šlo vidět, že se ve skautu i něco naučil. Dávám 55% ()

Mishqo

70% ... Zaujímavý belgický lesný horor. Aj keď na môj vkus príliš priamočiary a nie až tak desivý, ale atmosféra a hudba boli fajn. Popracovať tak na detailoch a bolo by to o stupeň lepšie. Aj keď sú lesné horory už docela otrepané, stále majú svoje čaro. ()

zigíš

(lidi vraždící) mlátička se sklony vyrábět důmyslné (lidi vraždící) pasti a malý zdivočelý klouček, který jí v tom asistuje (!) formálně ok, občas zajímavý nápad a soundtrack jak od carpiho ..debut s příslibem (!) přivírám voko/dvě a přikláním se spíš výš ()

zolo23

Prvých 5 minút to vyzerá na parádny počin, les, mystery postava s kvalitnou maskou, pasca a pod. Ďalej nasleduje trpká zdĺhavá nuda s nesympatickými deckami s ešte nesympatickejšími vedúcimi "výpravy". Sem - tam sa tam objaví krpec s maskou, sem - tam sa objaví jeho ujo. Keby nebolo tých zaujímavých pascí, niektoré naozaj slušné, hovoril by som skôr o rodinnom filme so štipkou thrilleru. O horor sa tu nejedná, nieje tu ani jedna scéna z ktorej by som si cvrkol do treniek. Zachraňuje to aspoň ako-taká atmosféra a už spomínané pasce. U mňa veľké sklamanie. 50% ()

netahlo

Jelikoz mam tyto "lesni hruzy" rad (mnohymi proklinana serie Wrong Turn patri k mym oblibenym), zaokrouhluji hodnoceni smerem nahoru. Moje prvni zkusenost s belgickym hororem nedopadla vubec spatne! ()

herr_carter

Nevím,nerozumím a nechápu pointu - ba co víc, proč filmy jako je tento vůbec vznikají proboha???? Mraky uživatelů tady píší o tom,jak film nepochopili, ale vlastně to tak špatný ve finále nebylo, wtf??? Jedinou hvězdu dávám tomu hlavnímu dětskému představiteli,který béčkovou a zbytečnou sračku povýšil na standardní hovno, kterých se všude kolem válí stovky..................moje hodnocení = 2 z 10. ()

Corpsegrinder

Kravinka která měla potenciál, bohužel v rámci slasherů je to slabota a jako klasickej horor je to taky hovadinka. Záporáky zde představuje dělník a jeho maskovanej kamarád aka malej kluk bydlící v podzemním bunkru. Celej film je nuda jako prase až ke konci se samozřejmě začne trošku vraždit, za celou první hodinu to snad vodserou jen dva lidi. Kladně hodnotim akorát super carpenterovskou hudbu a taky rozjetí stanu plnýho dětí náklaďákem. A že tam byla originální maska? Ano kus špinavýho dřeva na ksichtě je vážně originální vy komedianti. ()

666Carnage

Výborný horor! Jednoduchý příběh a parádní úmrtí. Rychle to odsejpá a s dobrým hudebním doprovodem. Co víc si přát!. 75% ()

Junys

Skupina skautů přichází do lesa o kterém se vypráví že tam straší Kai. První den přiběhne Sam že ho viděl jenže mu nikdo nevěří. Brzo poznají na vlastní kůži že mu měli věřit. - První půl možná tři čtvrtě hodina je pohádka která se potom změní na horor. Prostředí byl ok. Za slasher to bohužel já nepovažuji. ()

Hapretor

Jeden z nejlepších "hororů" z lesa ... pasti nápadité ... vraždící duo skvěle ujeté ... vedlejší postavy správně nesympatické ... jejich skon si "užíváte" ... u mě fakt dobrý ... ()

RobLord

Dvanáctiletý Sam má za sebou jakousi blíže nespecifikovanou temnou minulost plnou násilí, kterou se tvůrci Welpu námžel příliš nezabývají. Dozvíme se pouze tolik, že se Sam dostal do pěstounské péče a jeho náhradní matka požádala vedoucí skautského oddílu, aby Sama přijali mezi sebe. Oddíl se v létě vydává do lesů opředených historkami o vlkodlakovi. Namísto werewolfa ale čeká skauty les plný důmyslných pastí (dodejme, že notně "přepálených"), nastražených lovci lidí. Jedná se nejspíš o otce a syna, o jejichž minulosti a motivech se toho příliš nedozvíme, zato si se skautíky několikrát zazpíváme. Lovci se nepohybují jen po hvozdech na povrchu, nýbrž i v podzemí, jehož vysvětlení tvůrci ledabyle odbývají zmínkou o zdejší továrně na autobusy, jejíž krach s sebou přinesl sebevraždy propuštěných dělníků (můžeme se jen dohadovat, zdali dospělý lovec nebýval tamním zaměstnancem). Sam se setkává se zdivočelým dětským lovcem, kterého považuje za Kaie - vlkodlaka z historek. Vedle toho čelí táborové šikaně a obviňování z hyperaktivní představivosti. Pokud čekáte strašidelnou atmosféru Pátků 13. nebo gore prvního Wrong Turn, dojdete zklamání. Jestliže se těšíte na hvozdy jako v Evil Dead 2013 nebo v Grizzlym, tedy na lesy, které v Čechách nemáme, rovněž dojdete zklamání (Welp by šel v pohodě natočit hned za Plzní nebo třeba na Zbirožsku). Snímek nemá amatérský look, a tak dávám 40% ("jde to, ale dře to") za práci filmařů. Jonas Govaerts je solidní režisér, ale psaní scénářů by měl přenechat někomu s větším literárním nadáním. Kdyby se právě ve scénáři vše do detailů dotáhlo (Samova minulost, krach továrny, sebevraždy dělníků, motivy lovců, podzemí, uvěřitelnější pasti), mohli jsme se těšit z parádního slasheru. ()

CharlieSs

Hej, nevím jestli jsem to zcela pochopila, což je u mě běžně normální, ale bylo to vážně, vážně až nečekaně dobré. A vzhledem k tomu, že mám přezívku Kai... No teda:-D to už asi vím, co sem. A abych se vyjádřila k filmu obecně: Na 4* to určitě je, ale zajímalo by mě, kam se poděl Drais, ten roztomilý brýlatý klučina. A jestli Kai byl pořád jen Kai nebo se potom stal novým Kaiem !SPOILER! Sam... Za mě 4* a doporučuju! ()

jauzdu

Jak zmiňuje Livingdead. Horor výborný a zručně zpracovaný. Hlavní hrdina sympatický mladý herec. Bohužel výsledný dojem sráží nejasná motivace záporných postav. ()

jos_sep

Nenápadný horůrek pro celou rodinku. Vůbec ne špatný. Možná by jen neškodilo trochu víc napětí. Hezký tři. ()