Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

kwejgaar

rozhodne solidni podivana, ve sve dobe jeden z prvnich filmu s erotickym nadechem za zeleznou oponou. a i dnes stoji za vic nez jen za podivani. a to nemyslim kvuli tomu erotickemu nadechu:) ()

salamandrr

Jsem ročník 1986 a 4* jen,protože je film starý a stejně mě velmi pobavil.Nápad je geniální a pokud přehlídnu detaili,je film velmmi povedený.musím říct,že si neumím představit jestli tento snímek byl za komoušů volně pouštěn v TV,ale pokud ano,tak to tehdejším děním asi silně zahýbalo.Finální záběr na malého chlapce mě pobavil a film bych doporučil všem,jen škoda,že se u nás taky nehrají sporty ve kterém by bylo tradicí měnit si navzájem trička 8) proč vlastně ženy nenosily podprsenky?to jim v budoucnu nevadilo,že budou vytahané?a jde taky o něco jiného než jen estetiku ne?ale neřešit je lepší ()

martiňák

Viděl jsem v roce 2006 a film je zábavný jak svým obsahem tak zpracováním, které po 22 letech působí naivně a zastarale, ale výslednému příjemnému dojmu z filmu to neubírá. ()

pravo

CIGARETA. OMAMNÁ POCHUTINA DOVEZENÁ DO EURÓPY V ROKU 1492 KRIŠTOFOM KOLUMBUSOM. PODPORUJE VZNIK RAKOVINY. ZLIKVIDOVANÁ NA ZASADNUTÍ LIGY V ROKU 1996 PRE VŠESTRANNÚ ŠKODLIVOSŤ. Ak chce niekto vidieť ako by vyzeral svet emancipovaných, kariérnych a bezcitných žien tak Sexmisia je správna voľba. Poľská komédia ťaží z rozdielností pohlaví a zároveň poukazuje, že napriek existencií množstva rozdielností ( väčšinou banálnych) sa obe pohlavia navzájom potrebujú ( ženy v Sexmisii by s týmto tvrdením absolutne nesúhlasili o:) ). Komédia síce nevyvoláva v dnešnej dobe salvy smiechu, ale zaručene skvele pobaví a hlavne každého druhého (teda myslím, že hlavne mužov) rozosmeje konečné odhalenie kto vládne ženskému svetu. NAJVYŠŠIA KOMISIA PRE KONTROLU ČISTOTY DRUHU. JA DOLE PODPÍSANÁ SOM SA NARODILA PROTI SVOJEJ VôLI AKO MUŽ. VZHĽADOM K TOMUTO ŽIADAM, ABY MOJE DOTERAJŠŠIE CHOVANIE SAMCA BOLO POSÚDENÉ AKO NEEXISTUJÚCE, PRETOŹE SOM BOLA K SVOJMU CHOVANIU DONÚTENÁ KEDYSI VLÁDNÚCOU MUŽSKOU CIVILIZÁCIOU. SÚHLASÍM BEZ VÝHRAD SO VŠEOBECNE PLATNÝM NÁZOROM, ŽE MUŽI NEBOLI, NIE SÚ A NEBUDÚ POTREBNÍ. ... ()

kersten

Skvelá komédia. Na to že to bolo točené v roku 1984 aj pomerne odvážna a nadčasová. Škoda že v televízii ju vôbec nedávajú, určite by si našla viac fanúšikov, aj keď je možné že dnešná mládež by takýto skvelý film asi neocenila. ()

Lucas87

Skvělé pobavení u této polské scifi komedie, kde se můžeme koukat na samé krasné ženské. V té době dost nadčasová záležitost, která měla za úkol zobrazit tehdejší poměry ve východním bloku. Poklad polske kinematografie !! Svým námětem nepochybuji, že se tento film stal inspiraci pro Demolition Man. ()

UniqueNett

Ačkoliv mi hlavní "hrdinové" byli dost nesympatičtí, tak jsem se bavila. Výborná myšlenka, ale chybělo tomu takové to "něco". Takže za mě 3 hvězdy. ()

anitae

Námět celkem vtipný byl, triky na tu dobu povedené, spousta polonahých bab, ale oba hrdinové mi prišli tak šíleně nesypatičtí, že nemůžu hodnotit lépe. Více film asi ocení muži. ()

kondor77

Pokud se nemýlím tak poprvé jsem film viděl ještě za bolševika v dnes už neexistujícím Ostravickém kině v doprovodu maminky (nesehnala hlídání a prodavačka lístků přístupnost neřešila, byla to naše známá) a jediné co si vybavuji, je závěrečný záběr na pindíka přes celé plátno... . Dal jsem si proto repete a musím konstatovat, že ten film zraje jako víno. To co bylo v minulosti hodnoceno jako humorné (s vyjímkou Ameriky, tamní feministky prskaly) je dnes černohumorné a skoro až na hranici dobrého vkusu, který odporuje nynější levicové evropské kinematografii a agendě = známka kvality. Skvělý film. ()

Odpadlik

Na svou dobu a místo vzniku opravdu vyjímečné, spousta vtipných hlášek, sexy podívané ... klidně by to mohlo konkurovat Hollywoodu ... vlastně se divím, že neudělali nějaký remake. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate