Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Umělecké až naturalisticky věrné zpracovaní praktik jedné služebny čeky, kde jsou na denním pořádku popravy (ve filmu vidíme opravdu vše - zabíjení krys před popravou, svlékání odsouzených do naha, smývání krve po popravě, pouštění revolučního pochodu, vytahování mrtvol, odvoz náklaďákem, černý humor popravčích) bez slitování (dotknou se i pracovníků čeky, na něž praskne erotický vztah - mající až sado-masochistický nádech - v pracovní době) a porady jejího vedení. Velitel - navzdory vlastní tvrdosti (i k vlastní rodině) a intelektuálnímu ztotožnění se se svým údělem - psychicky úkol nezvládne a po neúspěšném pokusu nechat se zabít při jedné z poprav končí v psychiatrické léčebně. (raroh)

(více)

Recenze (51)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Koukám že tady spousta lidí zase nezná pravá historická fakta, takže zde opět padají řečí o vině Sovětů a další podobné nesmysle, takže já jen dodám že příslušníci této odporné organizace byli vesměs židochazaři stejně jako později u NKVD. Pod jejich krvavými prackami zahynuly milióny Rusů – šlechta, inteligence i prostý lid. Židochazar nemá historii, ale pouze kriminalní rekord až do dnešních dnů! Naďa Savčenko měla pravdu když mluvila o "židácích' v souvislosti s děním na Ukrajině, prozřela a zaplatila, místo slibné kariéry skončila v base! ()

Maq 

všechny recenze uživatele

Dokument to není. Předpokládám, že když někdo natočí hraný film na takové téma, usiluje o umělecké sdělení něčeho. V tomto případě se povedlo nesdělit nic, což je pozoruhodné. --- Film je obecně vysoko hodnocený, ale domnívám se, že to je záměna v předmětu. Lidé nadělují hvězdičky námětu, nikoli jeho uměleckému ztvárnění. --- Neodpustím si poznámku, že Dzeržinskij, tehdejší šéf Čeky, má dnes, tedy v roce 2015, v Rusku hromadu soch a běžně se po něm jmenují ulice. Čili to co vidíme v tomto filmu mohlo docela dobře být míněno jako pocta těm, kteří stáli v první linii obtížného boje proti kontrarevoluci. A oni to skutečně neměli lehké... ostatně i kolega Eichmann před izraelským soudem vzpomínal, že to byla vyčerpávající dřina. Akorát že Eichmann nemá v Německu sochy. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tak v prvom rade obrovska vdaka ludom ako Wacoslav1 a Manonfire, ktorych profily som si nahodou prechadzal a nasiel som, ze hodnotili tento rusky film. Fuckt sa oplati obcas poprezerat profily uzivatelov. Reziser Rogozkyn mi sice nic nehovori /poznam z Ruska Tarkovskeho, Michalkovova, Popogrebskeho, Ejzenstajna a prorezimnych Bondarcuka s Ozerovovom/, no ale tento rejza mi teda fakt nic nehovori. Takze moj prvy film s nim, a to dost schematicky film. Ide to vo vychodenych kolajach - vrazdy v podzemi - rokovanie - vrazdy -rokovanie -vrazdy .... Vrazdy som si neuzival, nebavia ma a zijem moralnym zivotom a rokovania boli tiez suchoparne : meno XY : razstrelit, meno XY razstrelit a stale v tom istom duchu. Dejova linia prakticky nejestvuje, a to, ze sa diali masakre za cias ranneho ZSSR rokov 1918 - 38 viem a je mi luto tych obeti. Ovsem, mrtvym patri ucta a keby som si mal len 1 minutou ticha uctit kazdeho jedneho cloveka z 8 holokaustov, co prebehli /nigerijska Biafra 1967 -70, Rwanda 1994, darfur, Congo Free State 1865 - 1905, rezim hrozy v Kambodzi, Ukrajinsky Hladomor 1932 - 33, Vychodny Timor + ten klasicky zidovsky holokaust, tak by som 11 rokov nesmel ani vyslovit ani hlasku. Z technickych pricin je to nemozne. 80 % ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Vynikající psychologická sonda do duše člověka, který se nechal ovlivnit zrůdnou ideologií. Tento film není o bolševismu ani o komunismu. Je o zlu a nenávisti, které "někdo" cíleně šíří a zlákal i další do svých spárů. Čeka, čekisté pod různými názvy působí ve všech revolucích, převratech a genocidách. Každá ideologie vyžaduje teror a krveprolití, aby si strachem podrobila většinu. Každá ideologie vyžaduje přisluhovače z řad občanů, kteří budou ostatní špehovat, udávat, mučit, vraždit tak dlouho, než je samotné někdo udá, zradí, umučí, zavraždí. Čekisté jsou lidé z masa a kostí, žijí mezi námi a bude stačit málo, aby se přidali k hlasatelům teroru. Pátrejme po tom, kdo ideologie šíří mezi lidi, kdo stále hledá nesváry, nepřátele, kdo rozeštvává lidi mezi sebou. Ten je totiž hlavním viníkem miliónů nevinných zavražděných ve jménu jakékoli revoluce. ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

......nechápem vysoké hodnotenie...možno za odvahu-na počiatku 90-tych rokov nakrútiť v Rusku film o čekistoch....asi len preto,lebo....stále dokola to isté:kancelária:zadanie mena,niečo o ňom,rozsudok-vinný-vinná-zastreliť....vyzlečenie donaha...strela do zatylku...odnesenie na vozíku...vyťahovanie nahých tiel na nákladné auto.......a tak dokola - celý film....jó a na konci v rámci nejakej bližšej myšlienky.....spoiler:veliteľ sa zblázni.....pre mňa stačilo 1x pozrieť. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • V 10. minutě je vidět, že popravčí četa je vyzbrojena revolvery Nagan. Po salvě, při záběru z druhé strany, na dveře, k nimž jsou stavěni odsouzení, jsou ovšem vidět průstřely od brokových nábojů. (mikulin)

Reklama

Reklama