Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (209)

Jehan 

všechny recenze uživatele

Dobrá zábava a "otdych"pokračují. O zdánlivě absurdní, leč v rusko-finském kontextu standardní, situace není nouze. Ponorka jezdící na chlast, kořalka v obřích sklenicích od okurek vytahovaných z šerých koutů, funkcionář (naš čelověk) v sandálech, to je prostě realismus. Nemyslete si, holenkové, že je to nějaká umělecká licence nebo nadsázka. Už ten tatarský kníže v Andreji Rublevovi pronesl památnou větu:" Na Rusi je vše možné". A Rusko je všude tam, kde jsou Rusové.Oni si z toho to Rusko prostě udělají. Raivo bohužel jen epizodně. Nezapomenutelný generál a jeho meditace nad rolí vodky v ruské kultuře. Kuzmyč bohužel nedostal tolik prostoru jako v "jedničce". Nelituji tehdejší cesty do kina závějemi. Lituji, že už tu žádné nic nepromítá. ()

Jaromír 

všechny recenze uživatele

Svéráz národního lovu je lepší, ale stejně se člověk královsky pobaví nad tímhle popisem "cizí kultůry". Jo Rusko :). Excelentní kousek. Nejvíc se mi líbí, jak jim o nic nejde, a přesto vždy dosáhnou cíle :). Tady slova nestačí, film je nutné vidět :). "Inteligentní bytosti do transformátorové budky, s nápisem, nevstupují :D!". ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Tuhle vskutku svéráznou chuťovku nelze hodnotit na základě jejích filmařských kvalit - ty zde totiž opravdu nejsou důležité, přítomné a koneckonců ani kýžené. Kouzlo tkví jednoduše v nekonečné absurdnosti podávané skrze vodku, ožralou filozofii a další vodku tak přesvědčivě a neodolatelně, až podezírám tvůrce, že netočili ironickou komedii, ale seriózní sociologickou studii vypité severské nátury. Rozhodně tomu napovídají herecké výkony, které mi připadaly jakékoli, jenom se střízlivé, hodně šílených, ale suše podávaných vtipů, a konečně míra sebezesměšňování tak objemná, až chvílemi těžko uvěřit, že v realitě to na ruském rybolovu chodí nějak jinak. Hlavně je to ale hodně vtipné a navzdory stagnujícímu příběhu i celkem nápadité, plus naprosto bravurní český dabing... ()

galiyosha 

všechny recenze uživatele

Po úspechu prvého dielu zrejme z donútenia natočené voľné pokračovanie, ktoré už originalite a sile predchodcu nesiaha ani po päty. Na rozdiel od prvého dielu pôsobia situácie buď silene alebo príliš riedko, absurdita sa z reálna presúva do čisto nezmyselných konštrukcií a celkový výsledok (umocnený násilne vtipným záverom) je tak viac než rozpačitý... ()

Ollie235 

všechny recenze uživatele

,,Vodka. Vodka je unikátní vynález našeho lidu. To není destilát jako každý jiný. To je národnost." O čem ten film asi bude? No můžu vám napovědět, že o vodě ne. A vlastně ani ne moc o tom rybaření, alespoň ne o takovém jaké je známo ve střední Evropě. Rusové jsou poněkud jiný národ a to se úžasně odráží v jejich filmové tvorbě. A rozhodně to není špatně. Ruské komedie (jak nové tak i o pár let starší jako tato) mají specifické kouzlo i vlastní humor, který se těžko s něčím srovnává. A mě to baví. Sice je to místy poměrně absurdní, ale po celkem dlouhé době jsem se u filmu zasmál a nebýt několika hluchých míst a trochu slabšího scénáře, hodnotil bych plným počtem. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama