Reklama

Reklama

Dospívající Ed, který si zvyká na novou školu v novém městě, se spřátelí se svým sousedem Ashbym. Jde o bývalého zabijáka CIA, jenž chce odčinit své hříchy dřív, než prohraje boj s mozkovým nádorem. Ed od něj dostane řadu životních lekcí. Když Ed Wallis nastoupí v novém městě na novou školu, jeho prvním úkolem je napsat esej o některém z příslušníků starší generace. Obrátí se proto na svého souseda, samotáře Ashbyho, který mu přislíbí pomoc, ale jen pod jednou podmínkou: když bude mít Ashby nějaké pochůzky, musí ho Ed vozit po městě. Chlapec ovšem netuší, že je Ashby bývalý zabiják CIA, kterému zbývá jen pár měsíců života. A co víc, Ashby zjistí, že na něj před několika lety jeho bývalí šéfové ušili boudu a přiměli ho zabít nevinného muže. Rozhodne se je proto před svou smrtí zavraždit. Ed tak nevědomky dělá Ashbymu, který sleduje a zneškodňuje své staré kolegy, řidiče na útěku z místa činu. Během toho se mezi nimi vytvoří silné pouto. Ashby zaplňuje prázdnotu, kterou v sobě Ed po otcově odchodu pociťoval, a povzbuzuje ho, aby odhalil svůj skrytý talent a vstoupil do školního fotbalového týmu - k velkému překvapení všech spolužáků i dívky, kterou Ed tajně miluje. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (77)

tron 

všechny recenze uživatele

Mickey to asi bral tak, že keď to vyšlo v roku 2014 Billovi Murrayovi (s ktorým sa stretol v Krvi na krídlach) v Miluj suseda svojho, prečo by to nevyšlo jemu? Ale... nevyšlo. Nuž! Ak necháme bokom morálnu stránku veci (dospievajúci chlapec sa priatelí s nájomným vrahom, ktorý zabil 95 resp. 96 ľudí), tak je to nezáživná nuda. Scény, v ktorých zákerný vrah mentoruje nesympatického pubertiaka, sú zaliečavé. Tvorcovia si povedali, že aby to dve hodiny nebolo len o tom, vrátia zabijaka na dôchodcovské kolená späť do špiónskej hry a začne zabíjať a strieľať. Vymýšľanie konfliktov za každú cenu je až otravné. Už niekoľko mesiacov som nevidel film, ktorý by mal také silené vzťahy, postavy, dialógy, myšlienku, humor. Pár scén je fajn, Emmu Roberts a MILF Sarah Silverman si možno budete predstavovať v hardcore porne a pohľad na extravagantného Mickeyho je výživný, ale to je všetko. Najhorší je strašne nepríjemný Nat Wolff, lebo príliš hrá. Viem, že to môže znieť absurdne, vyčítať hercovi, že hrá. To je ako keby som koňovi vyčítal, že je kôň. Ale nie je to to isté, lebo keď herec hrá a je to vidno, nemožno to zrovnávať s obvinením koňa z toho, že je kôň. To je OK. Ale keď herec hrá, to JE zlé, lebo si to uvedomujete. Hrozne sa neteším na ďalší film, v ktorom Wolffa uvidím. Pritom v Na vine sú hviezdy sa mi celkom páčil. Ale možno preto, že tam zomrel. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nejste idiot, co osahává intimní partie mého syna?." Měknoucí zabiják Ashby a tvrdnoucí otloukánek Ed jsou dostatečně kvalitní dvojkou pro konfrontaci názorů. Taky sexapádová matka není špatná, tréninkový stroj na výuku amerického fotbalu mne rovněž zaujal a Eloise je mi zase sympatická tím, že má doma magnetickou rezonanci. Jen se tam toho zase tak moc zajímavého nedělo a Edův ztopořený fotbalový běh vykazoval takovou dávku demence, že jsem měl strašnou chuť zaveslovat mu společně se spoluhráčem Valchekem pádlem v obličeji. ()

Reklama

larelay 

všechny recenze uživatele

ja teda neviem, ale nemalo to ani hlavu, ani patu a navyse to bolo cele tak zvlastne absurdne. jedinym pozitivom boli interakcie medzi Natom a Mickeym, vsetko ostatne bol iba zbytocny balast. a aby som nezabudla, strihac a reziser boli asi permanentne nahuleni, lebo tak amatersky zostrihany film v jednodtlivych scenach som uz davno nevidela. Mickey sedi v bistre, v jednu chvilu zuje palacinky alebo whatever a o par sekund este ani nedohovoril vetu a uz sedi v inom uhle a palacinka davno zjedena. ach jaj. kazdopadne, ano, malo to aj svetle chvilky, sem tam to bolo aj vtipne, ale inak velke sklamanie. A Ed na ihrisku mi niekoho pripominal (samozrejme s nadsazkou) Run, Forrest, run! http://giphy.com/gifs/running-forrest-gump-Sdyikc5vNyKEU ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Opět musím konstatovat, že to už tady bylo mockrát. Model: vykulenej bažant a starej zkušenej bard, kdy se vzájemným působením svých paprsků jeden zocelí a druhej roztaje. Jo, bylo to tu už mockrát, ale proč ne, když to funguje a je to milý. Nepochopim Rourkovo zálibu v sebepoškozování, ale hraje tak podmanivě, že bych mu zobala z ruky i přes ten jeho zrychtovanej xicht. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu je vysloveně dobrá jediná věc…a tou je Mickey Rourke. Hraje tu totiž poměrně normálního člověka. Normálního ve smyslu, že z něj není žádná komiksová zrůda a ani z jeho ksichtu nejde strach, když se na něj, byť jenom, podíváte. Nicméně normální člověk je v tomhle případě pořád relativní pojem, protože Mickey tu hraje bývalého nájemného vraha, takže to, co se mu honí hlavou, by asi chtěl prožít málokdo z nás. Příběh je pak klasickým přátelstvím s mlaďákem. A jelikož Nat Wolff hraje dost divnýho kluka s blbými postřehy a chováním tříletýho fagana, nezbývá nic jiného, než přijmout za vděk alespoň to, že Mickey konečně zase ve filmu vypadá trošku k světu. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Ve scéně, kdy Ashby (Mickey Rourke) mluví s knězem a chce se vyzpovídat, mu v jednom záběru najednou zmizí brýle. (moznazitra)
  • Natáčelo se ve městě Charlotte a v částech Severní Karolíny v USA. (willy1)
  • Ve chvíli. kdy si jde Ed (Nat Wolff) promluvit za jedním z partnerů své matky do ložnice (65. minuta), má muž rozepnutou košili, avšak v témže okamžiku, po změně úhlu kamery, ji má zapnutou až po krk. (Athree)

Reklama

Reklama