Ashby

Ashby

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2015, 100 min

"Nejste idiot, co osahává intimní partie mého syna?." Měknoucí zabiják Ashby a tvrdnoucí otloukánek Ed jsou dostatečně kvalitní dvojkou pro konfrontaci názorů. Taky sexapádová matka není špatná, tréninkový stroj na výuku amerického fotbalu mne rovněž zaujal a Eloise je mi zase sympatická tím, že má doma magnetickou rezonanci. Jen se tam toho zase tak moc zajímavého nedělo a Edův ztopořený fotbalový běh vykazoval takovou dávku demence, že jsem měl strašnou chuť zaveslovat mu společně se spoluhráčem Valchekem pádlem v obličeji.(24.3.2016)

ja teda neviem, ale nemalo to ani hlavu, ani patu a navyse to bolo cele tak zvlastne absurdne. jedinym pozitivom boli interakcie medzi Natom a Mickeym, vsetko ostatne bol iba zbytocny balast. a aby som nezabudla, strihac a reziser boli asi permanentne nahuleni, lebo tak amatersky zostrihany film v jednodtlivych scenach som uz davno nevidela. Mickey sedi v bistre, v jednu chvilu zuje palacinky alebo whatever a o par sekund este ani nedohovoril vetu a uz sedi v inom uhle a palacinka davno zjedena. ach jaj. kazdopadne, ano, malo to aj svetle chvilky, sem tam to bolo aj vtipne, ale inak velke sklamanie. A Ed na ihrisku mi niekoho pripominal (samozrejme s nadsazkou) Run, Forrest, run! http://giphy.com/gifs/running-forrest-gump-Sdyikc5vNyKEU(25.10.2015)

Takovej Rourkův slabší ST. VINCENT postrádající více vtipu, zato překypující sentimentalitou. Mickey Rourke i po nejnovějších plastikách ksichu a transplantaci vlasů dokáže stále vykřesat z už tak gumový držky emoce, který mu prostě věříte, protože do toho dává něco ze sebe sama. Asi nejčastěji brečící herec ve svých filmech.(24.12.2015)

Ničím neprekvapí, ničím nestrhne, ničím neupúta, ale napriek tomu s časti dokáže zaujať. Tak podivná dramaticko-romantická komédia Ashby je. Mickey Rourke to celé drží nad vodou a prekvapivo mu to celkom sedí. Natt Wolf a Emma Roberts moc toho nepredvedú, takže celý film sa drží v rovnakej hladine až do kým v závere nerozvíri hladinu Rourkova postava. 65% - 3*(21.6.2016)

Celkem ohraný mustr stylu "vysloužilý zkušenostmi oprýskaný kabrňák vs mladé ucho, které ještě pořádně neví, co s životem a potřebuje jakýsi mužský vzor", kdy si postupem filmu přicházejí na chuť a vzájemně si v mnoha situacích pomáhají. Zde tento formát klapal především díky výborně vybrané ústřední dvojici. Film příjemně utíkal a měl mnoho zábavných pasáží. Úplně čistě čtyři hvězdy to nejsou, ale přeci jenom.(17.1.2016)

• - Ve chvíli. kdy si jde Ed (Nat Wolff) promluvit za jedním z partnerů své matky do ložnice (65. minuta), má muž rozepnutou košili, avšak v témže okamžiku, po změně úhlu kamery, ji má zapnutou až po krk. (Athree)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

• - Ve scéně, kdy Ashby (Mickey Rourke) mluví s knězem a chce se vyzpovídat, mu v jednom záběru najednou zmizí brýle. (moznazitra)