Ashby

Ashby

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2015, 100 min

Přemýšlivý film nepřekročí hollywoodské zvyklosti, ale pěkně se na něj kouká. 1) Na příjemném dojmu se podílí 48letý dramatik Australan Tony McNamara (scénář a režie), 21letý Nat Wolff (jinak i zpěvák, multiinstrumentalista a skladatel písní) v roli studenta Eda a charismatický veterán 63letý Mickey Rourke (zabiják ve službách CIA). 2) Přidejte pěknou hudbu a písničky a příjemný dojem je kompletní. 3) A neztrácejte naději: your brain's showing occasional signs of thought.(3.11.2016)

Rom-com, zprvu tak obyčejně a klasicky natočená a přesně tak, jakých jsou tucty, ovšem po určité době jsem se do tempa přecijen dostal a nebudu zastírat, že v tom velkou roli hrál Mickey Rourke, kterého v nových filmech moc často nevídám a už vůbec ne v podobných dramatech. Velice milé překvapení, kterému jsem až nepovážlivě dlouho unikal...8/10(19.6.2017)

• Seti

Sakra Mickey Rourke s tim svym nově naládovanym ksichtem už vypadá jako nejhorší noční můra plastickejch chirurgů:-) Na Ashbyho jsem se po trailerech celkem těšil, ale nakonec to byla bohužel docela nezáživina. Jo, Emma Roberts neskutečně cute a Nat Wolff je sympaťák, problém byl ale v ústředním vztahu mezi Edem a Ashbym, který byl povrchní a tím pádem pro mě neuvěřitelný (Ashby vezme Eda jednou do baru a ten už vykřikuje, jak ho má strašně rád; všechno důležité o Ashbym Ed potažmo divák zjišťuje mimo záběr atd.). Na komoru útočící finále to trochu zachraňuje, ale tematicky podobný St. Vincent na mě fungoval lépe.(9.1.2016)

Po všech směrech klasický, nezávislý, americký standard o nesmělém skoro až depresivním hrdinovi, který se seznámí se zarputilým sousedem do vedle, který má nepříjemné tajemství spojené s minulým zaměstnáním. Film nepřináší moc nového, ale je celkem fajn a Rourke po dlouhé době v roli, která mu sedla, i když mi připomínal starší verzi Roberta Downeyho jr.(10.10.2016)

Ve své podstatě obyčejná teenage indie dramedy, která by byla tak obyčejná, až by byla špatná - nebýt dějové linky s Mickeym Rourkem. Tato linie je ale do scénáře nacpaná trochu násilně a moc věrohodně nepůsobí, i když nakonec své místo v příběhu rozhodně má. Dobře se na film dívá, avšak celá zápletka je bohužel trochu fádní. Nat Wolff a Emma Roberts jsou prakticky sázkou na jistotu.(26.12.2015)

• Nat Wolff

• - V scéne v reštaurácii, kedy Ashby (Rourke) a Ed (Wolff) jedia lievance, Ashby chytí Eda v jednom zábere za jeho ľavú ruku a posunie ju po stole. V ďalšom zábere mu však drží jeho pravú ruku. (Johnny.ARN)

• - Natáčelo se ve městě Charlotte a v částech Severní Karolíny v USA. (willy1)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)