Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí: Sambův strýc synovce varuje, že jej žena opustí, jakmile bude psychicky zase v pořádku, a Aliciiny kolegyně jí zase vyčítají, že si od klienta neudržela profesionální odstup. (AČFK)

Kurikmoon

Charizmatický herci, dobré hrajúci je niekedy úplne dostačujúce, aby Vás film nadchol. Tentokrát to však nestačilo. ()

jamalka

Film, který je vtipný, dobře se na něj dívá a navíc podprahově nabízí podněty k zamyšlení- co víc si přát. ()

Sdoom

Příjemný a a milý film se sympatickými herci, který ovšem neví, čím chce být. Mix komedie a sociálního dramatu má své silné momenty, ale dost často se stává, že se ve filmu prostě něco děje a nemá to na celkové vyznění žádný vliv. Prostě takový sled scének, které tedy jakžtakž drží dějovou linku, chvíli se má člověk smát, pak zase zvážnit a závěr vlastně nic neřešil. Nevím, jestli by tomu pomohlo druhé zhlédnutí, ale obávám se, že ne. Nicméně nějakou výpovědní hodnotu o sociální situaci přistěhovalců ve Francii film má, chvílemi se člověk baví, takže celkově lepší průměr. (kino Cinestar, orig.) ()

herr_carter

I když se samozřejmě nejedná o tak přelomové dílo, jakými Nedotknutelní bezesporu byli, stále si ti dva frantíci udržují laťku velice vysoko a ze svých standardů neklesají. Opět jsem viděl silně lidský film, postavený především na neuvěřitelném charisma Omara Sy, doplněný znovu hudbou Ludovica Einaudiho, která už snad ani laskavější být nemůže. Zároveň trvám na faktu, že francouzština jako jeden z mála jazyků dokáže vdechnout filmu zcela zásadní, tolik potřebnou jiskru a ve filmovém diváku vyvolat silnou empatii.....................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Tejkina

I když ve filmu nedochází k žádným velkým zvratům, nebo zápletkám, nemůžu dát méně než čtyři. Už kvůli sympatickým hlavním postavám a konci filmu, který mě dostatečně uspokojil. Trošku bych zkrátila stopáž, protože děje je tady přece jen minimum, přesto jsem se ale nenudila a vychutnávala si tenhle milý, smutný a zároveň i vtipný film. To jak umí francouzi spojit komedii s dramatem je dokonalé. A Omar Sy opět zabodoval. ()

gutshoter

Super komedie s jistým dramatickým podtextem. Doslova černý humor z toho vyloženě čiší. Omar má v sobě neskutečný talent. ()

jirijost

Byl jsem hodně zvědavý co z tohohle vznikne, ta podoba s Intouchables je tam totiž dost vidět. Hlavní postava je přistěhovalec ze Senegalu a opět ho hraje vynikající Omar Sy. Byl to právě on kdo mě k tomuhle filmu přitáhl a v koutku duše jsem doufal že se tu stane něco podobného jako právě v Intouchables. Takový nářez to sice nebyl, přesto je ale Samba velice slušný film, těch chvil které pobaví tu sice neni tolik ale když už na nějakou dojde tak jsem se opravdu smál a stálo to za to. Omar Sy je pro mě v současnosti možná tím nejlepším komediálním hercem, nejsou to žádné trhlé komedie ve kterých by hrál, jsou to zajímavé dramata s pěkným odměřeným humorem a to je něco co já můžu. Dnes tedy za čtyři. --- Poslyšte pane Jebli, autobusem jste přijet nemohl. Kanáry jsou ostrovy, takže nemůžete přejet moře autobusem. Leda by to byl nějaký speciální autobus. – Přesně tak, byl speciální. ()

klukluka

Dokud spolu Samba s Alicí nic neměli, tak se mi to líbilo víc. Nejen, že jsem z nich necítil žádnou vzájemnou chemii, že jsem jim ten vztah (??) vůbec nebyl schopen uvěřit, ale i ten film v určitou chvíli totálně ztratil grády. Nebyla to komedie, nebylo to drama, nebyla to pořádná love story, nebylo to nic. Přitom zhruba do poloviny mě to bavilo, pak to ale nabralo směr střemhlav do propasti zaslouženého, neodvratného zapomnění. ()

DannyBoy80

21.6.2015 NINIKINOKavárna, Ostrava: Pokud film jede na vlně komedie, pak je to v pořádku a člověk se baví. Homor není špatný. Ovšem pokud se film přesune do žánru drama, pak je to nuda a jenom se čeká na další humornou vložku. Zahráno je to ok. No je to celkem škoda. ()

peetriss

Hned zkraje konstatuji, že Samba si vysloužila čtvrtou hvězdu jen s velmi odřenýma ušima! V první řadě film pokulhává po stránce budování děje a vztahů, kdy projevy sympatií mezi ústřední dvojicí fungují pouze v určitých fragmentech a dalším problémem je přestřelená, zbytečnými scénami nastavovaná, stopáž, která ve druhé polovině začíná vyvolávat náznaky nudy! Přesto je film svým způsobem sympatický a multikulturní romantické jiskření mezi skvělými a charismatickými Omarem Sy a zejména Charlotte Gainsbourg docela funguje. Příjemné, ale také natahované a občas křečovité, a nikoli tak úderné, jako předchozí Nedotknutelní pánů autorů - a myslím, že očekávaně. 70% ()

Strandmon

Opravdu škoda! Není to žádný průšvih, ale ani náhodou to není nějaká pecka. Omar Sy a jeho charisma je opět velká devíza, ovšem ostatní herci tady, aspoň mě příliš sympatičtí nepřišli. A celkově byl film, takový nemastný, neslaný. A vlastně i poměrně málo vtipný, což třeba u nedotknutelných tak rozhodně nebylo. ()

Disease

No jasně, taková taškařice jako Nedotknutelní to rozhodně není, nicméně vtipné momenty se najdou. Celkové vyznění jako tak trochu vyklidněnější Fatih Akin. ()

kuckaAFC

Ale jo, nebyl jsem z toho sice tak mimo jako z Intouchables, ale pořád se jedná o velmi slušný počin. Tvůrci se mi svým humorem povětšinou trefovali do vkusu (a to je u mě co říct, obzvláště když jde o film) a dvě hodinky ve společnosti elegantní múzy Charlotte Gainsbourg a zdatně sekundujícího smíška Omara Sy utekly velmi příjemně. 80% ()

Jaro_slav

Červená knihovna tvářící se jako sociální drama. No a proč ne? Hudba Ludovica Enaudiho tomu navíc sakra sluší, takže za mě 80 feel good procent. ()

simply

Po Nedotknutelných jsem čekala další skvělý film a dostala jsem šedivý průměr. Charlotte Gainsbourg se mi sem typově moc nehodila. Hlavní postavy mi také moc nepřirostly k srdci a ve výsledku mi bylo tak nějak jedno, jak to vlastně se Sambou dopadne. ()

mira007

Jednoduchý francouzský film na který se hrozně příjemně koukalo. Nebylo to nic strhujícího, ale prostě kombinace sociálního dramatu, romance a něco maličko komedie, která mi sedla. Naprosto parádní obsazení všech čtyř hrdinů. ()

Hepy13

Film Samba určitě zaujme, protože téma nelagálních emigrantů a uprchlíků je momenálně v kurzu. A je více aktuální než kdykoliv dřív. A tím že jde o francouze a jejich film, je to možná ještě větší trefa do tohoto problému. Taky žiju teď v zahraničí, takže o tom něco málo vím. Samozřejmě že v paříži a ve velkých městech je největší šance, že ho při nějakym tom zátahu chytnou. Kdyby žil v malé vesničce a dělal pomocné práce, třeba v zemědělství, byl by určitě méně na očích emigračnímu, a žil by si v klidu. Omar Sy opět sympaťák, tak jako v Nedotknutelných, plus hezký soundtrack. Zajímavá a pěkná drama/komedie, rozhodně stojí za to vidět. ()

Vilg

Nakache jede, Omar Sy je bůh a i ta Gainsbourgová, kterou mám po Nymfomance zafixovanou jako symbol absolutní ženský nepřitažlivosti, je tam docela milá. Perfektní směsice sociálního dramatu o přežívání ilegálních imigrantů ve Francii a laskavého humoru a romance, přičemž ani v jednom film nesklouzne do parodie nebo vyhranění žánru. Perfektní. Nikdy jsem si nemyslel, že budu řvát smíchy vida jak někdo hladí koně. Tady se stalo. ()

adriane9

Ta kombinace Omara Sy a jeho francouzštiny mě desně bere, takže za mě rozhodně doporučuju mrknout bez českýho dabingu má to fakt svý kouzlo :).. K ději - Alice je skvělá líbí se mi její role a dost jsem se do ní vžila možná proto, že jsem taky tak trochu pako a se Sambou měli vážně fajn lidské spojení. A neopomenu kvalitní hudbu od Ludovica Einaudi..... Samba- tanec... náhodou úžasné jméno a suprový oddychový snímek ke kafi a sušenkám .. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST