Domácí vězení

• Nový Zéland Housebound (více)

Nevrlá delikventka Kylie Bucknellová se musí vrátit do svého rodného domu poté, co jí soud nařídí domácí vězení. Její trest je ještě o to nesnesitelnější, že tam musí žít se svou matkou Miriam - drbnou s dobrými úmysly, která je přesvědčená o tom, že v domě straší. Kylie zpočátku nepovažuje matčiny pověry za nic jiného než za záměrné rozptýlení ze života plného vařené zeleniny a maloměstských klevet. Když se ale sama stane svědkem znepokojivého šepotu, podivného nočního bouchání a děsivého medvídka se zálibou v nevhodných řečech, začne přemýšlet o tom, zda zdědila matčinu přebujelou fantazii, nebo jestli dům skutečně obývá zlý duch, který není z jejího návratu zrovna nadšený. (Cinemax)

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Přidání žánru komedie byl špatný tah. Nebylo to tak vtipné a pokusy o srandu v nesprávný moment kazily celkový pocit z "hororu". ()

XXXXXXXX

Film, který tak trochu neví co chce vlastně být. Je to komedie, thriller, horror, nebo něco úplně jiného??? To nevím, a samotní tvůrci asi také ne. Každopádně jsem se dobře bavil. Tři hvězdy za film a čtvrtá za Morganu O'Reilly. ()

tombarider

Ten snímek jsem odkládal dva roky. Pořád mě nelákal do té míry, abych si řekl, že je ten správný čas. Dobře namíchat koktejl komedie a hororu, to je umění, kterému vládne jen málo kdo. Přišlo ale příjemné překvapení. Nemělo to chybu. Skvělí herci, kteří díky svému vzhledu a přízvuku opravdu dovolil věřit, že se jedná o příběh jedné obyčejné rodiny. Dům, který byl tak obyčejný, zařízený a vybydlený... deprese běžného života. A do toho celkem dobře zapracovaná jinak těžko uvěřitelná zápletka. Nedivil bych se, kdyby se zde inspirovali tvůrci The Boy. U hlavní aktérky jsem se pořád nerozhodl, jestli se mi líbí, nebo hnusí. Komediální prvky tam byli jen zřídka a vhodně zasazeny, nenarušili jinak temnou atmosféru. Prostě jste se zasmáli a šlo se dál. Za mě pochvala a doufám, že podobných projektů bude ze Zealandu víc! ()

Mamlas

Takový docela trapný pokus o hybrid duchařského hororu a komedie. Nic napínavého a ani směšného tam ale nebylo. Co se však tvůrcům povedlo na 100% bylo, že většinu filmu natáčeli potmě nebo v šeru. Díky tomu je tento film nejen blbá nepovedená slátanina, ale taky tam není skoro nic vidět. Dobrá práce! ()

Dali91

Rozhodně zajímavý snímek. Čekal jsem nějaké vtipné scény ,které se pořád nedostavovali ale to mi vůbec nevadilo právě naopak ,dokonce jsem se u filmu párkrát lekl což mě mile potěšilo. Film měl dobré nápady 70% ()

maxcold

Do půlky filmu mě to absolutně nebavilo, ale pak začala sranda. Mám rád filmy, kde je všechno jinak a tady jsem se i pobavil. Škoda toho začátku, ten se moc nepovedl. ()

TinoArts

Hororová komédia, ktorá nie je ani moc vtipná, a ani moc strašidelná. Na prvý dojem určite za dve hviezdy, kvôli sympatickým postavám a pohodovej hlavnej hrdinke ale dávam tri. 60% ()

mikessc

Brutalne vtipne to nie je a ani strasne strasidelne mi to nepripadalo a vidíte kolko hviezdiciek som filmu vypalil. Nevedel som sa rozhodnut medzi 3-4 možno kvoli tomu Eugenovi co bol v tom filme som dal tie 4 ten bol podareny :-D ()

Vasyl

Rozhodně zajímavý. Sice jsem se nijak zvlášť nebál ani nesmál, ale příběh je hezky zamotanej, postavy vesměs sympatický a Eugene. Dost se mi líbila hlavní hrdinka, takhle si představuju typickou Novozélanďanku - držkatá, tmavovlasá, pevná holka s krásnýma očima. ()

Taron

Předtím, než spustím přehrávání filmu se vždycky podívám o jakej žánr jde a o čem to zhruba je. Tentokrát jsem ve výčtu žánrů bůhvíjak přehlídl slovo "komedie", což můj zážitek z filmu asi docela ovlivnilo. První polovinu jsem se na film díval s hodně zmateným pocitem a když se objevila scéna se zahradnickýma nůžkama v břiše a hektolitry krve ve tváři O'Reilly, ve hlavě mně vyvstala věta: "To si snad dělají prdel", jen jsem nevěděl, že autoři si prdel opravdu dělají. V druhé polovině filmu začly být vtipy ale tak očividný, že už aji takovýho zabedněnce nenechaly na pochybách, že musí jít o hororovou komedii. Tak jako tak film byl podle mě nevyváženej, občas se objevila scéna při které se napětí dalo krájet a občas zase scéna, kterou by se těžko někdo nechal vystrašit. To stejný s vtipama, občas jsem se popadal za břicho a občas jsem se jenom hloupě z povinnosti uchechtl ikdyž jsem vlastně nevěděl proč. Proto hodnotím průměrně. Avšak film určitě nepostrádá originalitu a každýmu, kdo chce vidět něco neobvyklýho i tak určitě doporučuju. ()

david666

Zábavná podívaná s prkvy hororu - místy trošku připomínala rané filmy od jednho známého Novozélanďana. PS Morgana is hot:-) ()

corvax

Pěkný mix amatérské detektivky, jemně strašidelného napětí a komické duchařiny. Udrží pozornost a pobaví. ()

Velislav

Takmer až nadšenie. Zábavné, miestami napínavé, gradujúce do vtipno-krvavého finále. Scéna močenia hlavnej hrdinky, či atypické kuchynské bojové pomôcky. Elementárnu podstatu filmu vykradli (inšpirovali sa) v neskoršom The Boy (2016), ale tam podobnosť končí. Originálne, nečakane kvalitná réžia, aj herci, občasné ad absurdum nevadí, skôr naopak. 7/10 ()

moriero

Ježiš, to mi udělalo radost. Napřed jsem se trochu lekl: "Ach jo, zase film, ve kterém dělají škaredí lidi škaredé věci..." Ale ono se to celé rozjelo pro mě nečekaným směrem. A pak už to bylo jenom lepší a lepší. Novozélandské překvapení roku, anebo hodně muziky za málo peněz. ()

karnifex

Tak že bych se vyloženě smíchy popadal za břicho, to rozhodně ne, ale pár vtipných scén tam bylo. Celkovému vyznění hodně uškodil velmi natahovaný (a poměrně nudný) závěrečný souboj. Ale nejpodstatnější problém snímku je to, že většina postav naprosto postrádá charisma. ()