U moře

• USA By the Sea (více)

Do malebného francouzského přímořského letoviska přijíždí americký manželský pár. Spisovatel Roland (Brad Pitt) tu chce nalézt sílu, klid a inspiraci k napsání své další knihy, naopak jeho žena Vanessa (Angelina Jolie) vlastně ani netuší, co tu dělá. Jejich manželství se během let proměnilo v poněkud toxický vztah, kdy jsou raději sami než s tím druhým, Vanessa na lehátku na terase jejich letního bytu, Roland v baru s místními štamgasty. Partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů (Mélanie Laurent a Melvil Poupaud), kteří se usadí v sousedním bytě a Rolandovi s Vanessou připomenou, jaké to mezi nimi bylo na začátku. Brzy se ukáže, že oba mladí lidé se mohou stát katalyzátorem, který vztah Rolanda a Vanessy buď definitivně zničí, nebo ho pomůže vyléčit. (CinemArt)

thomasnikrs odpad!

Něco neskutečně odporného, celé dvě hodiny filmu o naprostém hovně, ošklivka A.J. tam sice párkrát ukázala kozy, ale ani to nestačilo na to, abych tomu dal alespoň jednu*. Dvě hodiny života jsem dal tomuto propadáku. Kdo se na to ještě nepodíval a čte můj komentář, nedělej stejnou chybu a raději si pust zprávy v TV, jistě to bude větší podívaná.... ODPAD!!!! ()

maoc

Film pro lidi 35+ a 65-, kteří mají za sebou alespoň jedno manželství. Pokud jste Angelininy a Bradovi stářníci, mohlo by se vám to líbit. Já za sebou 10 let manželství mám, a šťastného, takže jsem se na film koukal spíše jako na "hele, takhle jsme s ženou mohli také skončit, kdybychom neměli děti". Nedá se tomu ovšem upřít styl, ale jak píše vesper001, film "vyžaduje správné rozpoložení i atmosféru". Ty kýble nudy, kteří tu mnozí lijí, tam jsou, když se díváte nesprávnýma očima. Na druhou stranu na téma manželské krize a vyvanutí citů bylo natočeno mnoho lepších filmů. ()

iN

Jedna hvězdička za záběry z Malty, kde jsme teď byli na dovolené. Jinak doufám, že Angelina si to scénaření a režírování zkusila jednou a že jí to stačilo. Film jsem viděl nadvakrát, a stejně mi není jasné, co se tam za ty dvě hodiny vyřešilo. Asi jen definitivní rozchod Brangeliny. ()

subic

Pohublá Angelína tu měla nějakých 39-40 a Brat nějakých 50-51, on na to nevypadá, za to ona už jo. S teď co s tím, ani jeden s tím druhým nechce moc mluvit. Já jsem si to taky nedávno zažil, takže jak se tu s tím popasují? Ono někdy vlastně stačí jen některé věci pojmenovat a začít o nich mluvit. A pak je tu ještě jedna dírka ve zdi k sousedům. Angelína tu asi naposledy ukáže ty svoje čudlíky, dokud je na to ještě někdo zvědavý. 5/10 ()

Picoun7

Můj brzký odchod z práce v ranních hodinách zapříčinil to, že jsem měl čas zhlédnout tento režijní počin Angeliny.  Pan a paní Smithovi tu asi chtěli světu ukázat, že jim to doma příliš neklape, což dnes v rámci novinových článků na "Super.cz" vidí polovina znuděného světa.  To, že se ve mně probudilo nutkání sledovat "By the Sea", byl samozřejmě roky ošlehaný Achilles.  Zajimavé vidět, že dnes o 7 let starší verze Brada vypadá o dost lépe než v tomto díle, čím to asi bude ?  No, zvláštní/zajímavý manželský páreček si tedy vyrazí na dovolenou do francouzského resortu u moře, jak už název napovídá. On, zkrachovalé vypítko, které hledá inspiraci pro svou novou knihu - taková nudná verze Hanka Moodyho.  Ona, tanečnice v důchodu, která se přijela válet za svitu slunečních paprsků. Po nějaké chvilce, kdy Pittovi nejde psát a Pittová se pořád válí, se tu objevuje mladá dvojice, kterou mohou sledovat dírou ve zdi a při tomhle všem se tu následně odkrývá děj filmu.  Velmi pomalé vyprávění, nic moc se vlastně neděje a já se tedy ptám, proč se mi s přibývajícími roky takové filmy začínají líbit ?  Kdyby v hlavních rolích nebyla tato dvě jména, tak by se mi na to asi nekoukalo takovým způsobem, což má jistě vliv na moji objektivitu. Musím však uznat, že je to zase něčím jiné, proto je mé hodnocení takto vysoko, když celkově přihlédnu ke kvalitě obsahu.  Ještě si dovolím podotknout, že detailní záběry na Angelinu, kterou již delší dobu nebaví jíst, tu prozrazují její nevšední krásu v obličeji. 45%. ()

Roumen

Uf, nemít s sebou v sále druhou polovičku slušného rande, asi bych šel ještě níž. Naprosto plytký příběh o páru, který by se dnes koukal na porno, rozšířený o paničku závislou na lentilkách. A to jsem se chtěl ušetřit děsu v podobě nových Hunger Games. ()

Hanca1996

Mám - li být upřímná na to, jak jsem se na tento film celkem těšila, tak mě zklamal, mraky nechutných "erotických scén" a příliš dlouhá stopáž mě opravdu moc neoslovila. ()

DePompon

Nemôžem si pomôcť, ale Angelina Jolie Pitt je v úlohe psychicky narušených žien taká prirodzená, že som sa pristihla, ako počas filmu ľutujem skutočného Brada Pitta. Pointa je jedno veľké klišé, čo sa však nedá povedať o nie zrovna prekvapivo fungujúcej chémii medzi Rolandom a Nessou, rovnako ako o nápade so špehovacou dierkou v stene, za ktorou sa diali zaujímavé veci. Režisérsku snahu Angeline nemožno uprieť, stále si však myslím, že film bol iba osobnou výpoveďou manželovi a žiadny prelom v kinematografii sa neudial. Ak však máte chuť na prehliadku šatníka Angeliny Jolie, vzťahové dramatično a letmý pohľad na more, pohladí po duši. ()

FosaCZ

Jediný poznatek z této úmorné podívané je ten, že Angelina je strašně vyžilá. Asi by to neměla s pracovním nasazením přehánět a přestat režírovat a především psát filmy. ()

tomics

Značně afektovaná, znuděná a letargická, v obličeji jako zkamenělá sfinga vypadající Angelina Jolie, se nás snaží ve dvou hodinách unudit k smrti svojí ,,posh,, přehlídkou krásných a dokonalých obrázků, které jako by vypadly z reklamní kampaně na Louis Vuitton Moet Hennessy. Postavy které nemají hloubku ani obsah se před námi míjejí na plátně a Angelina svým obličejem neukáže ani jednu emoci, aniž bych neměl nechutný pocit z toho, že všechno je to od ní přehraný a klišovitý. Pitt který zde svým vzhledem nezapře podobu se zpěvákem z EODM Jesse Hughesem, zde hraje obstojně, ale jeho postava je také limitována nudným scénářem, ale přesto je to jediný snesitelný bod filmu, kde se nemusím kousat do rtu a štípat do tváří, abych neusnul. Pasáže se skvěle hrajícím Nielsem Arestrupem, bylo to jediné co se mi na tomhle filmu líbilo, plus tedy ještě úvodní a stejně tak poslední písnička od Sergia Gainsbourga ,,Jane B,, a jízda v gabrioletu. Každopádně, kdyby se někdo pustil do životopisného filmu o Havlovi, myslím, že Pitt bude pravej adept na hlavní roli. Ten jeho knír tady to myslím dokazuje. ()

Barkku

Na tomhle filmu je zajímavé, že je hodně špatný a taky hodně dobrý ;-) Kdyby se sestříhal do svižnější podoby, řekla bych, že je skoro geniální. ()

blondboss

Tento režisérsky počin od Angeliny Jolie je akousi spoveďou jej manželstva s Bradom Pittom, ktoré už zrejme v tom čase malo vážne trhliny a aj film o tom čosi skryte vypovedá. Jolieovci si odišli na dovolenku, natočili popritom film a o rok na to sa rozišli. Všetko by na tom filme bolo v poriadku a možno by aj bol zaujímavý, keby to nebolo natočené tak nudným, fádnym a kostrbatým spôsobom a hlavne s kratšou stopážou. Nechápem, prečo dve hodiny?? Celkový dojem je jednoducho podpriemerný a nevytrhli to z biedy ani skvelé herecké výkony. 40 % ()

solisoli

Pompézna Angelína využije rodinné úspory a rozhodne sa natočiť o svojich silikónových kozách a bohatom šatníku pútavý príbeh, ktorý nakoniec pôsobí, ako vydarený brak, do ktorého je zrejme zatiahnutý aj chudák Brad Pitt, keď sa Angelína v prechode, predvádzala vo svojej dokonalej nemožnosti. Brad pôsobil, ako zmoknuté kura, kde sa musel premáhať a vynaložiť obrovské úsilie, aby z tohoto braku neutiekol ešte počas nakrúcania. Pravdou to je, nakoľko ho Angelína nemusela z polovice nahrávania vyradiť zo scenára. Žiadny problém by to nebol, pretože ten scenár sa dal meniť počas celého nakrúcania, aniž by bolo poznať nejakú zmenu. Chudák Brad, ten si toho tam musel vytrpieť, zrejme pri tom natáčaní musel autenticky chlastať, čo bola asi jedna normálna vec v tomto braku. ()

Nemooo

Nuda, celý film zachránil akorát Brad svým hereckým výkonem. Jinak nikdy jsem se snad netěšil víc, až film skončí. Sice film přiláká ty diváky, kteří budou chtít vidět Angeliny poprsí, ovšem jako film dost slabé. Závěr filmu jsem si říkal, zda to Angelina myslela opravdu vážně :D Jinak film bych nezařadil ani jako drama, ani jako romantický. Spíše speciální kategorie ()

wick

Nejlepší film Angeliny J....nikoli lehce stravitelný, ale přes značnou délku dobře vystihující manželskou krizi, kterou ocení ti, co mají rádi evropský film, kterému se dost podobá. ()

PamPero 1

Koukat na manželský pár na dovolené, jak spolu sledují souložící dvojici vedle v pokoji, mi vážně přišlo bizarně vtipné, zvlášť když tím párem je Angelina a Brad. Není to dobrý film, to určitě ne, ale nějakým hodně zvláštním způsobem mě bavilo na něj koukat a to beru částečně jako úspěch po trailerech. Škoda jasně předvidatelného děje dlouho dopředu. Unbroken se mi vlastně líbil jen o fous více. 50% ()

Paserak

Jedna hvězda za svlečenou Angelinu. Druhá hvězda za oblečených Brada. Ufff, to byl výkon dokoukat tohle do konce. ()

gipper

Dlouho jsem neviděla nic tak unaveného, ospalého a depresivního. Pokud má člověk sám depku, možná se do filmu položí a najde v něm i trochu zalíbení, nevím. Smutný příběh manželského páru, kde dva lidé žijí už jen tak nějak vedle sebe. Rolandova láska a touhla po Vanesse je obrovská a přesvědčivá, to se musí nechat. Angelina je až strašidelně vyhublá a zralá na psychiatra. V souvislosti s rozchodem Brada a Angeliny by se teď skoro mohlo zdát, že to, co se dělo ve filmu, nebyly bohužel jen důvěryhodně odehrané role. Tak energicky to začalo ve filmu Pan a paní Smithovi a takhle smutně a depresivně to končí U moře.. ()

lacerta

Rozhodně se mi ten film nezdál jako až takový brak. Líbila se mi atmosféra, vadilo mi akorát velké očekávání toho, co se přihodilo tak strašlivého, člověk čeká minimálně úmrtí pěti dětí a psa a nakonec se to odhalí tak btw. a ještě nic extra. Asi je to tím, že jsem od filmu nečekala nic, nakonec se mi celkem líbil. ()