poster

Nekompromisní trest (TV film)

 • Velká Británie

  Common

Krimi / Drama

Velká Británie, 2014, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vovarano
  ***

  4 chalani, 1 noz, 1 vrazda, kto ponesie vinu? Celkom slusne spracovany film na temu: ''joint enterprise murder'' alebo aj ''common unlawful purpose murder'' z coho vznikol aj nazov ''Common''.(25.3.2015)

 • Potjoc
  ***

  Sleduji často ty série filmů dramat, co nám servíruje Prima Love o víkendu v 20.15, ale takové evropské filmy jsou tématem a podáním ještě zajímavější a ne tak šablonovité a dobrodružné. Do té doby jsem nevěděl, že ještě v dnešní době v Evropě, kde se lpí na lidských právech, tak provádí praktiky zrovna tak nehumánní a nespravedlivě, jako to, že člověka, který nikomu prakticky nic neudělal, udělají z něho vraha.(15.2.2018)

 • emma53
  ****

  Kdo, proč a jakou ponese vinu, to bylo hlavním tématem filmu. Snad se tam už soudní procesy v tomhle směru změnily. Jinak jsem klučinu litovala a nechtěla bych být na jeho místě, kdybych šla s partou na pizzu a tohle se mělo stát. Je to těžké a lze to interpretovat i jako DaViD'82. Jinak jsem něco obdobného tady také zažila. Malá vesnice, kde kamarád zabil kamaráda v opilosti a ač se to zdá neuvěřitelné, tak matka odsouzeného vraha, tak matka zavražděného se navštěvují a nepociťují vůči sobě zášť. Obdivuhodné, silné a skutečné!(22.10.2016)

 • DaViD´82
  ***

  Znáte takové ty vkusně napsané i zahrané zámořské neskrývaně agitační filmy proti trestu smrti? Tak tohle je britský ekvivalent téhož; jen brojí proti v Británii aktuálně zhusta tepanému historickému zákonu kontroverzně vykládaném "měl-li si sebemenší podíl na (zlo)činu vedoucímu k zabití/vraždě, můžeš být souzen, jako by si sám zabil".(30.12.2014)

 • Morholt
  ****

  Je otázka, nakolik je onen diskutovaný zákon nesmyslným reliktem minulosti, ale faktem zůstává, že jeho aplikace na rozličné situace může dostat do vězení de facto nevinného člověka. A o tom to tady vlastně je. Kluk, který je přesvědčen, že veze kamarády pro pizzu, je vláčen systémem poté, co se trojice jeho přátel podílí v restauraci na vraždě. Popravdě řečeno nevím, jestli je tohle na Ostrovech opravdu možné a občas mi to připadalo až moc přitažené za vlasy, což filmu v mých očích trošku škodilo, ale jestli se tvůrci inspirovali skutečností, tak potěš koště. Jinak se jedná o solidní společenskou kriminálku s typickým britským televizním rukopisem a odpovídající atmosférou, která potěší nejen slušným tempem vyprávění, ale i několika známými tvářemi, které se tady vesměs ve vedlejších rolích mihnou. 75%(7.3.2016)