Nekompromisní trest (TV film)

Common

Krimi / Drama

Velká Británie, 2014, 90 min

4 chalani, 1 noz, 1 vrazda, kto ponesie vinu? Celkom slusne spracovany film na temu: ''joint enterprise murder'' alebo aj ''common unlawful purpose murder'' z coho vznikol aj nazov ''Common''.(25.3.2015)

Je otázka, nakolik je onen diskutovaný zákon nesmyslným reliktem minulosti, ale faktem zůstává, že jeho aplikace na rozličné situace může dostat do vězení de facto nevinného člověka. A o tom to tady vlastně je. Kluk, který je přesvědčen, že veze kamarády pro pizzu, je vláčen systémem poté, co se trojice jeho přátel podílí v restauraci na vraždě. Popravdě řečeno nevím, jestli je tohle na Ostrovech opravdu možné a občas mi to připadalo až moc přitažené za vlasy, což filmu v mých očích trošku škodilo, ale jestli se tvůrci inspirovali skutečností, tak potěš koště. Jinak se jedná o solidní společenskou kriminálku s typickým britským televizním rukopisem a odpovídající atmosférou, která potěší nejen slušným tempem vyprávění, ale i několika známými tvářemi, které se tady vesměs ve vedlejších rolích mihnou. 75%(7.3.2016)

Sleduji často ty série filmů dramat, co nám servíruje Prima Love o víkendu v 20.15, ale takové evropské filmy jsou tématem a podáním ještě zajímavější a ne tak šablonovité a dobrodružné. Do té doby jsem nevěděl, že ještě v dnešní době v Evropě, kde se lpí na lidských právech, tak provádí praktiky zrovna tak nehumánní a nespravedlivě, jako to, že člověka, který nikomu prakticky nic neudělal, udělají z něho vraha.(15.2.2018)

Znáte takové ty vkusně napsané i zahrané zámořské neskrývaně agitační filmy proti trestu smrti? Tak tohle je britský ekvivalent téhož; jen brojí proti v Británii aktuálně zhusta tepanému historickému zákonu kontroverzně vykládaném "měl-li si sebemenší podíl na (zlo)činu vedoucímu k zabití/vraždě, můžeš být souzen, jako by si sám zabil".(30.12.2014)

Kdo, proč a jakou ponese vinu, to bylo hlavním tématem filmu. Snad se tam už soudní procesy v tomhle směru změnily. Jinak jsem klučinu litovala a nechtěla bych být na jeho místě, kdybych šla s partou na pizzu a tohle se mělo stát. Je to těžké a lze to interpretovat i jako DaViD'82. Jinak jsem něco obdobného tady také zažila. Malá vesnice, kde kamarád zabil kamaráda v opilosti a ač se to zdá neuvěřitelné, tak matka odsouzeného vraha, tak matka zavražděného se navštěvují a nepociťují vůči sobě zášť. Obdivuhodné, silné a skutečné!(22.10.2016)