• Česko

Brutální Everly

Akční / Thriller

USA, 2014, 92 min

Je mozne adaptovat Raid v americkej produkcii a dodrzat nekompromisnu brutalitu originalu? Everly dokazuje, ze ano. Jedna zena v jednom byte vs. horda gangstrov, ktory ju chcu zabit. Po dejovej stranke nic viac a nic menej. A k tomu solidna davka nekompromisne brutalnych prestreliek. Atmosferou, hlavnou hrdinkou, sirokouhlou kamerou a celkovo dokonale vymazlenou kompoziciou to zase do velkej miery pripomina filmy Luca Bessona z doby, ked este tocil pecky ako su Nikita alebo Leon. Prva polovica proste funguje na jednotku. Je to dokonale hrave (kamera nie a nie opustit ten byt), vtipne (psi aport vládne) a krvave (stavnate killshoty). Lenze od prichodu postavy sadistu a masochistu ako keby tvorcom dosli uveritelne dôvody preco neustale hrdinku drzat v byte a prehodili vyhybku z akcneho zanru na hororovy nechutny gorefest jak z tych nejhorsich dielov serie Saw, ktory sa striedal s otravnymi scenami v ktorych tvorcovia vymyslali preco zas a znova hlavnu hrdinku zaporaci nezabiju. Pri 234 nahode vdaka ktorej prezila mi to uz fakt liezlo na nervy. Môj zaujem o osud hlavnej hrdinky klesol skoro na nulu, takze zaverecna klisoidna bodka, jak z toho najpodradnejsieho hororu mi uz bola totalne u prdele. Takze prva polovica filmu je u mna za 5* a druha za 1*, cize aritmeticky priemer su 3*.(4.2.2015)

Lynch rozjel těžkou grindhouse jízdu, ale místy to vypadalo, jako by si s ní nevěděl rady. Parádní momenty, které mohly patřit k žánrovým vrcholům vzápětí devalvovaly ty slabší, což platí zejména pro tupé dialogy, kterých tu bylo neúměrně moc a zbytečnou rodinnou linku. Ale pokud film zůstával v akční rovině, tak bylo vše v pořádku, notabene když je Salma pořád takový kus. Na konci jsem byl relativně spokojený, ale ten pocit, že pokud by se námětu chopil někdo zkušenější, byla by z toho bomba, zůstal i tak. 60%(29.1.2015)

Je to sice dost akční a i celkem dost krvavý a brutální, ALE Salma Hayek není zrovna můj typ, takže péro z ní mi zrovna 2x nestálo, občas mi některé scény přišly dost komický a nereálný ( u jiných akčních filmů by mi to nevadilo - nevím proč zrovna tady jo ). Každopádně pokud si vzpomenu, tak si tohle pustím na ŠTĚDRÝ DEN :o)(18.4.2018)

• maddy

Everly aka „a lot of dead whores“. Grindhouseový Kill Bill v omnoho amatérskejšom a lacnejšom podaní. Až neuveriteľne dementné Béčko, ktoré síce nie je pravým guilty pleasure, ale občas je tak zámerne blbé až je svojou hlúposťou zábavné. Našťastie to tu nikto ani na sekundu nemyslel vážne, takže čo iné čakať než sexi, sporo odetú Salmu Hayek vo veľkom byte ktorá hodinu a pol neustále čelí skupine najatých zabijakov od jej kolegýň-štetiek cez mafiu, políciu až po sado-maso japonského zvrhlíka. No môže niekto pri takomto niečom očakávať štipku serióznosti? Asi nie. Škoda len, že to nie je vyslovene žiadne akčné inferno s prepracovanou choreografiou, ale taká zámerne preafektovaná a brutálna kravinka, ktorá je občas svojou hlúposťou srandovná, ale často to s tými „WTF“ scénami preháňa viac než je zdravé - celé línia s matkou, ale vrcholom je scéna s upratovaním bytu od mŕtvol kvôli matkinej návšteve! To už bol jeden z tých momentov počas ktorých som si nebol istý, či sa dementne uškŕňať alebo klopať si na čelo (prevládalo však to druhé). Som si ale istý, že nič podobné už v žiadnom filme asi neuvidím. Tie dve hviezdy tomu dám za tú odvahu pustiť niečo podobné v dnešnej dobe do sveta, ale Everly poteší skutočne len veľmi špecifickú skupinu divákov. Chápem síce tých ktorí tomu dali (takmer) plný počet, ale plne aj tých ktorí to hodia rovno do odpadu. V prípade Everly asi väčšina čakala čistokrvný akčňák a ono to je nakoniec zámerne podradný akčňák. CELKOVO: 2* (4/10), ale ... :)(7.2.2015)

To mi přišlo, jakoby to tvořili fanoušci Rodrigueze, Tarantina a já nevím kterého asijského tvůrce ještě, ale moc dobře to nevyšlo. O Salmě se netřeba bavit. Pár povedeně ujetých scének a killerů se našlo, takže jsem se občas i zasmál... no s dialogama/monologama je to však mizérie sahájící nejčastěji do trapnosti, tedy více než do vykouzleného úsměvu, o který se tak moc film snažil, a to je asi ten nejbolestivější faktor tohoto počinu - ve zkratce: Je to nasáklé stupiditou, až to bolí. Nechci ale od filmu odrazovat, protože jedním skouknutím člověk nic nezkazí a pánové ví, proč se na film podívat... a dámy? Na nějaký feministický dýchánek nebo pro tesknutí po rozchodu s přítelem, přičemž jsou všichni chlapi hajzlové, se může taky hodit. Jednou a dost... no, někdy i třeba v tv při konání jiných domácích činností.(31.1.2015)

• - Everly si měla zahrát Kate Hudson. Produkce se ale protáhla a herečka už se dále projektu nemohla účastnit. Nakonec studio rozhodlo, že postavu ztvární Salma Hayek. (Terva)

• - Na začátku filmu je Everly (Salma Hayek) postřelena a má průstřel ma levé straně boku. Poté, co začne uklízet spoušť, si dá sprchu a chystá se převléknout. Předtím si začne ošetřovat a ovazovat ránu na boku. Rána je najednou na pravé straně. (Mydlivoj)

• - Film měl premiéru na festivalu Fantastic Fest 20. září 2014. (Terva)