Vášnivý tanec

Vášnivý tanec

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 1998, 122 min

• Leleta

Kdyby nebylo Chayanna, tak o tuhle slátaninu asi ani nezakopnu. Ale když sleduju jeho herecký výkon, tak jsem asi ráda, že se nakonec rozhodl pro hudební dráhu. Tancovat a pitvořit se koneckonců může tak nebo tak. Co do příběhu je to klasická story o tom, jak spolu dva tancují, nesnáší se, netancují, milují se atd. atd. Všechno jsme viděli aspoň milionkrát, takže nic nového pod sluncem.(27.1.2013)

• Nikol10

Já si nemůžu pomoct, ale takhle hloupý příběh musí zaujmout snad jen hluboce sentimentální jedince, slaboduché a nebo mladé holčiny, co si myslí, že láska hory přenáší a že budou žít šťastně až do smrti. Podívala jsem se na to jen proto, že latina je moje srdeční záležitost. Takže mistrovstvím světa na konci jsem byla určitě potěšena, protože to probíhalo přesně tak, jak to na soutěžích chodí. Hlavní hrdinové celkem fajn, ani jeden mi nepřišel otravný, ale příběh je prostě nulový, nemůžu dát víc než dvě hvězdičky. Vyzdvihla bych je závěrečnou píseň, když se tančila Rumba Eres todo en mi od Any Gabriel. Ta byla perfektní!(25.6.2015)

• Pythonator

Pro mě absolutně nesledovatelné. Ještě větší kravina než Hříšná tanec, ačkoli tady je alespoň pěkná ženská. Vanessa Williams je dost rajcovní afroameričanka, pokud se to tak dá ještě nazývat, protože je to mulatka, co má pomalu víc rysů z bělošky než černošky. Tančení je pro buzny a hloupé pipiny, co si myslí, že jejich čistě náhodou heterosexuální partner je nijak netouží opíchat a dělá to jen čistě z lásky k tanci. To se ovšem v tomto filmu nedozvíte.(8.3.2016)

• klerik

Priveľa sa kecia, málo sa tancuje. Vanessa je krásna, ale absolútne ma neprinútila, aby som sa zaujímal o jej časť príbehu, dokonca mi bolo jedno aj to, ako dopadne jej tanec. Dráma je primálo presvedčivá, len občas zábavná a spoločenské tance krásne, ale akosi v úzadí... Pozrite si minimálne z choreografického hľadiska kvalitnejší Tanec s vášňou...(20.3.2006)

Taneční film prezentující latinskoamerické tance samozřejmě doprovázené latinskoamerickou hudbou. Ano, jde tu jen a pouze o tance a tak příběh v tomto případě slouží jen jako jednoduché pojítko různých tanečních kreací. Zcela prosté dramatu a romance. Náznaky tu samozřejmě jsou, ale celkově to nijak po divácké stránce neuchvátí. Milovníci tohoto druhu tanců si však užijí své. Snímek jako takový je tedy dějově chudý, ale má ohromné taneční srdce, pokud se bude brát jako jednoduchý odpočinkový film. Klišé, bez kterého by to ani nešlo, je v tomto případě přijatelné. Takže v podstatě nenáročný dvouhodinový snímek bez lásky a citů, ale zato plný latinskoamerických tanců a hudby. Film pouze pro určitý okruh diváků.(8.2.2019)