The Blackcoat's Daughter

• USA February (více)

Dej tohto hororu sa odohráva na súkromnej katolíckej škole v Bramforde, ktorá je určená len pre dievčatá. Dve dievčatá zostávajú počas prázdnin v škole s dvoma vychovávateľkami, pretože pre nich nemá kto prísť. Ich rodičia sa neozvali a zrejme sa nemohli dostať do školy kvôli zlému februárovému počasiu. Riaditeľ školy rozkázal staršej Rose, aby dala pozor na mladšiu Kat, ale tá hodlá stráviť večer úplne inak. Kat tak v budove školy zostáva úplne sama a ešte netuší, že ju sprevádzajú temné sily, ktoré čoskoro vyjdú na povrch. (Marceloo)

Heero

Já jsem jeden z těch, který toto nepochopili a prostě celou dobu se nudili a nevytrhl to ani trochu živější závěr. Hvězdičku za snahu, myslím, že tvůrci to mysleli skutečně vážně, bez ironie. ()

Rathalos

Mam zmiesane pocity z tohto hororu,nebolo to zle,ale ani ma to nenadchlo,priemerna zalezitost,ktorej dam tri hviezdicky...:-) ()

Raziel_cz

Chytrý a chytře natočený horor, který jede na znepokojivou atmosféru a buduje napětí až do skoro nesnesitelné míry... a pak vám dá efektivní a tolik zasloužený release, jímž všechny části nelineárně vyprávěného příběhu zapadnou do sebe. Pokud u toho zapojíte hlavu, uvědomíte si, o co jde, už asi v půlce. Ale na to film sází a naprosto jistě vám pak tu skládačku dokresluje. Vlastně je to stejná situace jako třeba u Šestého smyslu – máte všechny stopy a náznaky, a jak s nimi naložíte, je na vás. A napodruhé je zážitek z filmu ještě lepší, protože máte novou perspektivu a dovedete ocenit všechny detaily, co jste předtím nepochytili. Kiernan Shipka tomu naprosto vládne v poloze přesně opačné, než jak ji teď známe z Netflixu, podpořená vždy skvělou Emmou Roberts a Oz Perkins to celé má pevně v rukou a dělá mnohem zajímavější volby než Aster s tematicky podobným Hereditary. February je mnohem lepší. Škoda, že s vydáním netrefilo ten pravý čas. ()

kkarx

Když se člověk dívá na poslední část o Kathrine, tak si v duchu říká, proč dvě první části nemohly býti podobně zajímavé. Celým filmem se nese neskutečně ohavná snová a zlá atmosféra, herci vybráni výborně (Kiernan Shipka je roztomilá), avšak objevují se tu dva problémy. Neuvěřitelná zdlouhavost je tím prvním. Samotné obrazy s nervní hudbou brzy omrzí a začnou nudit. Vzhledem k tomu, že dialogů a monologů není mnoho a většinu času postavy jen tak pokukují, člověku začne lehce upadat pozornost. A právě ta je důležitá k pochopení filmu, protože po dlouhých minutách ničeho tak moc důležitého přijde několikasekundová scéna s naprosto vitálním sdělením a podobných podstatných kraťoučkých scén je hned několik. ()

gazogazo

Průhledný jak mazafaka a buzerantsky nudný. Jestli to považujete za artovy , tak to jste nikdy neviděli pořádnej art by buzny ()

AngelG

Tohle je přesně opět ten typ filmu, u kterého je tak těžké popsat, proč se člověku vlastně líbí. Občas prostě někdo vyleze s něčím, co má tak zvláštní atmosféru, příběh, postavy, pojetí, že to prostě vtáhne, už jen pro svojí ojedinělou originalitu. Děj je tady velice zvláštně poskládaný, zpočátku to nemá hlavu a patu, postavy se chovají divně a člověk nějakou dobu bloumá o co vlastně jde. Ovšem po určité době vše začíná dávat smysl, příběh začne zapadat a divné chování postav začne dávat čim dál tím větší smysl. I když to má pomalé tempo a nic moc se tam na první pohled neděje, ta atmosféra je prostě bezvadná, společně s hereckými výkony a soundtrackem. Tohle pro mě tedy bylo v současných smutných dobách hororového žánru, další milé překvapení. ()

Winchester

Ďakujem, pán Perkins. Ďakujem vám za to, že ste napísali, a nakrútili atmosférický, pomerne originálny, a pôsobivý horor. Keď najbližšie uvidíte Emmu Roberts, odkážte jej, že aj keď som mal o jej hereckom talente dlho značné pochybnosti, vo February ma presvedčila, že hrať skutočne dokáže. A nič si z toho nerobte, že má February na ČSFD len 49 percent. Veď viete, že to majú v dnešnej dobe filmy, pri ktorých treba trochu precvičiť možgové závity, väčšinou veľmi ťažké... S pozdravom, a prianím ďalších úspechov, Winchester ()

lusa

Nemastné neslané, 70% filmu som tápala, potom prišla malinká pointička ááá.. nič. Strata času. 2* ()

mark9th

Pochmúrna a temná ukážka ''obcovania'' so satanom. Najprv poviem, že ak na takéto niečo nemáte náladu, film vás s najväčšou pravdepodobnosťou sklame. Dej sa dosť pomaly naťahuje a ten kto čaká nejakú akciu, no, bohužiaľ. ALE...to naťahovanie deju a pomalé stupňovanie pochmúrnosti je dosť dôležité pre výsledný efekt a celkovo film nemieri na mainstream publikum, ale na špecificky vyhradenú časť divákov, takže toto nie je pre každého. A treba povedať, že vo svojom ''bosorácko-satanistickom'' hororovom subžánri je film nadpriemerný a čo sa týka podania príbehu, originálny. Nesnaží sa vystrašiť diváka maskami a tupými ľakačkami, ale pomaly zasieva semienko bezmocnosti. Vo filme sa toho veľa nenahovorí a až ku koncu sa pomaly odkrýva pointa, takže treba byť trpezlivý. Odvážny projekt, ak ho však porovnám s podobným ''The Witch'', ktoré malo ozaj dusivú a pochmúrnu atmosféru a o dosť lepší dievčenský herecký výkon, tak toto u mňa zrejme nezarezonuje natoľko aby som na to nezabudol. ()

J.Mayen

Podobny styl toči i David Lynch a ne jednou jsem zde viděl podobnost, náhoda? Atmosféra se mi líbila, tajemná a herci byli úžasní, nebyl nikdo kdo by mě svým projevem nějak rušil. Byl jsem zvědav po celkem laxním začátku, kam se film posune a pěkné překvapení na konec se vážně dostaví. Určitě se chci k filmu ještě někdy vrátit. ()

dom1niq

Jednoduchý a priemerný horor o posadnutí diablom. Zo začiatku môže vyzerať trošku chaoticky ale neskôr to všetko do seba pekne zapadá. February neponúkne nič nové a ani nič naviac, ale za jedno pozretie stojí. ()

brasek odpad!

Nechápem pozitívnym hodnoteniam tohto snímku. Za 50 minút sa okrem jednej pár sekundovej sekvencie naznačujúcej posadnutie nič nestalo! To má byť horor?! Horor má mať atmosféru, napätie... nestačí pár odrezaných hláv v mene Satana. Toto je obyčajný nezmyselný film, štýlovo nemastný a neslaný, bez nápadu a je to urážka hororu! ()

Martynes

No jo, jablko nepadá daleko od stromu. Sice ten strom byl před kamerou a jablko spadlo za ní, avšak i zde se podobně Psychózně bodá s nožem. Oz Perkins důkladně a pomalu pokládá otázky a ještě pomaleji (nebo vůbec) na ně (ne)odpovídá. Ano, není to nějak super chytrý a ano, v jistých směrech to působí nedotaženě, ale já tyhle návraty k jednoduchosti sedmdesátkových hororů prostě žeru. 7,5/10 ()