poster

Big Driver (TV film)

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 87 min

Režie:

Mikael Salomon

Předloha:

Stephen King (povídka)

Kamera:

Steve Cosens

Hudba:

Jeff Beal

Producenti:

Michael Mahoney

Střih:

Michael Doherty

Scénografie:

Eric Fraser

Kostýmy:

Kate Rose
(další profese)
 • tatanapope
  ****

  Tak trochu psycho spisovatelka si vyrazí na prezentaci své knihy do vzdáleného městečka a místní žena jí doporučí na cestu zpět zkratku. Na téhle cestě jí znásilní a skoro zabijou a ona o tom začne přemítat a mluvit z hlasy ve své hlavě, až je přesvědčená, že to nebyla jen náhoda a rozhodne se to probádat a pomstít se. V ději mě štvala nejvíce jedna věc, a sice , proč ta husa s tou pistolí vždycky chodila až k nim na půl metru, to mi prostě rozum nebral, ale jinak byl film zajímavě psychologicky podán a bylo to zajímavé podívání. Viděno v rámci Seznamte se s.../Stephen King(22.1.2016)

 • RobLord
  ****

  Čtyři příběhy z Kingovy knihy Černořerná tma (Full Dark, No Stars - 2010) jsem poměrně nedávno slupl jako jednohubku. Autor vyvrátil můj názor, že kvalita jeho děl klesá, že není schopen dalšího Nadaného žáka, Řbitova zviřátek, Svědectví nebo Osvícení. Ačkoliv je nejpovedenějším a nejstrašidelnějším hororem oné sbírky věc s názvem 1922, filmaři nejprve sáhli po Dobrém manželství (což se režisérovi Peteru Askinsovi vymklo z rukou) a nyní po Velkém řidiči. Až na pár drobných odchylek se v tomto případě jedná o překvapivě věrné televizní zpracování Kingovy povídky. Za to, za Joan Jett a za příjemnou společnost Marie Bello přihazuji o jednu hvězdu navíc, než si snímek zaslouží. Kéž by došlo i na věrné filmové zpracování působivého hororu 1922!(2.4.2015)

 • kaylin
  **

  On si každý myslí, že je potřeba točit filmy podle všeho, co Stephen King napsal. Tohle je jen další ukázka toho, že někdy to smysl moc nemá. Maria Bello se může snažit, seč může, ale nebýt toho, že je hlavní hrdinkou spisovatelka, která to má v hlavě hodně zvláštní, ani vás to nijak nezaujme. Přitom je to film o znásilnění a pomstě...(9.2.2015)

 • maddy
  ***

  Televízny rape and revenge na základe predlohy Stephena Kinga. Na papieri to mohlo fungovať a King sa určite pohrával s vykreslením psychiky hlavnej hrdinky, no vo filmovom podaní sa z toho stáva obyčajný, predvídateľný thriller bez štipky invencie. Občas napína, v závere kombinuje ako sa dá, ale ani raz sa nedostane pod kožu. Je to taká hŕstka všetkých známych thrillerových klišé s obohranými postavami (matka pomáhajúca synovi) a ich motívmi, kde sa hlavná hrdinka rozhodne pomstiť zvrhlému násilníkovi. Na televízne pomery síce nezvyčajná látka, ktorá sa občas nebojí aj brutálnejších scén, ale zároveň si nemôže dovoliť podobnú brutalitu ako napríklad v I Spit On Your Grave, Last House on The Left a im podobným. Maria Bello je sympatická, ale jej postava neraz koná neuvážene a v závere až hlúpo (zabitie iného človeka namiesto vraha) a hlavne „mysteriózna línia“ s postavou z jej knihy, ktoré sa jej neustále zjavuje je pre dianie takmer nepodstatná. Chápem, že to vychádza z Kingovej knihy, ale na takéto psychologické rozbory uvažovania hlavnej postavy tu nie je vytvorený dostatočný pôdorys. Vo výsledku však taká neškodná televízna naháňačka na jeden večer bez vyšších ambícii. Nenadchne, ale ani nemá čím naštvať. No desať minút po skončení si na ňu nikto nespomenie. CELKOVO: 2,5* (5/10)(30.10.2014)

 • Campbell
  ***

  Salomon je solidní režisér a umí točit akčňák(Povodeň) a i Kingovky(Salem´s lot). Proto jsem se těši. Bohužel Big Driver je ale jen průměrný thriller o znásilnění a následné pomstě. Jsou tu klasický Kingovky nápady, jako že hlavní hrdinka pomalu zešílí, povídá si s neexistující postavou, atd... Ale jinak je to celkem nezajímavý film na nudný nedělní odpoledne. Bello vypadá unaveně a nezajímavě. Kdyby film nebyl podle Kinga tak si myslím že by film nikde ani neuspěl.(1.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace