Eloise

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 89 min

Duchařská jednohubka z blázince, která sice takřka zcela postrádá strašení, ale celkem slušně to vyvažuje návraty do minulosti, které hlavní hrdinové v plné sile prožívají. Díky tomu se film celkem úspěšně vyhýbá různým klišé, ačkoliv celkem pochopitelně se mu to ne vždy úplně daří. Jako plus vidím i casting s Elizou Dushku či Robertem Patrickem a s povděkem jsem kvitoval i celkem solidní tempo. Much to má samozřejmě hromadu a zabralo by spoustu místa je tu všechny vyjmenovávat, ale já si na tom našel to pozitivní a docela se bavil. 55%(8.3.2017)

• George Stobbart

Ja som v prvom rade rád, že som zase videl Elizu Dushku v nejakom horore, aj keď by som bol oveľa radšej, keby to bolo niečo iné než rutinné KLIŠÉ; kde sa partička ide vlámať do opustenej liečebne, odkiaľ budú mať následne problém dostať sa živí. Ale aj keď sme to už všetko dávno videli, aspoň to nebol ďalší lacný found footage, hoci čím ďalej film postupoval, tým viac ma unavoval. Pôvodne som chcel dať 3* aspoň za tú Elizu, ale v závere som sa na to fuckt nevládal už ani pozerať.(30.1.2017)

• kaylin

„Eloise“ v podstatě zůstává jen filmem, který se veze na vlně současných filmů o paranormálních vyšetřovatelích, protože přesně tak je natočen. Objeví se zde několik známých jmen, ale ani ta nezachrání skutečnost, že je snímek nudný a ke konci už docela podivný a ani ne moc logický. Ale na Elizu se opravdu dobře kouká a ona je hlavním tahákem.(7.4.2017)

Smrť otca by pre väčšinu osôb znamenala začiatok smútočného obdobia, lenže to nie je prípad Jacoba (Chace Crawford). Ten sa po smrti otca dozvie, že má možnosť získať viac ako milión dolárov z dedičstva. Musí však splniť jednu podmienku. Získať doklad o smrti svojej tety. Tá bola chorá a žila v zariadení Eloise, ktoré poskytovalo pomoc psychicky narušeným pacientom. To však bude problémom, pretože zariadenie pred desiatkami rokov vyhorelo a zostala len malá časť. Jacob sa s partiou kamarátov do Eloise napriek tomu vyberie. To však nemal robiť, pretože napriek tomu, že väčšina budov pri požiari zhorela, tie najstrašidelnejšie veci na mieste stále prebývajú. - Na Eloise som sa kvôli prítomnosti veterána Roberta Patricka tešil už dlhé mesiace. Námet s psychiatrickou liečebňou v Michigane sa mi zdal zaujímavý a bol som zvedavý na to, akou cestou sa to bude uberať. Tvorcovia sa však vydali dosť nešikovnou cestou, čo je zjavné už na začiatku. Keby boli postavami tínedžeri, ktorí sa dostali do psychiatrickej liečebne, bolo by to celé znesitelnejšie a dalo by sa rozumieť konaniu postáv, ale keďže sú aktérmi postavy, ktoré majú už aj v hororoch niečo za sebou, nedá sa ich konanie považovať za rozumné. Inak sa však tvorcovia snažili vystrašiť rôznymi scénami s halucináciami, ktoré občas vyzerali schopne. Prostredie Eloise je pre horory ako stvorené a zobrazené peknou kamerou, lenže v scénach, ktoré majú byť najdôležitejšie, sú vidieť tie nízke ambície tvorcov, takže som z toho trochu sklamaný. + Robert Patrick + herečka z Wrong Turn + herec z Range 15 + herec z Final Destination 5 + herečka z The Wicked + 2 herci z Hostel: Part III + herec z The Town That Dreaded Sundown(30.1.2017)

Eloise měla zajímavý příběh, který mě zaujal od prvního okamžiku. Stará sanatoria či nemocnice mě lákají, přidávají totiž na atmosféře toho tajemna. Jenže se snímek nějak nemůže vypořádat s tím jestli bude "áčkovej" nebo sklouzne do televizní řiti. A to je ohromná škoda, protože si myslím, že tenhle film měl daleko na víc! 55%(1.11.2017)

• - Eloise bylo největší psychiatrické zařízení ve Spojených státech, které se začalo stavět v roce 1832 a nakonec mělo 78 budov, ve kterých bylo 10 000 pacientů a 2 000 personálu. Ze 78 budov už jich stojí v dnešní době jen 5 a zůstal také hřbitov Eloise. (Wade)