Prvky thrilleru, mysteriózního dobrodružství i sci-fi, to všechno obsahují pozoruhodné filmové puzzle oscarového režiséra Claudea Lelouche, v němž je jen máloco opravdu takové, jaké se to zdá být. Průmyslník a mladá herečka byli pravděpodobně uneseni. Otázka ale zní kým. Že by mimozemšťané? Ale vlastně proč by ne... (oficiální text distributora)

bravo1

Já bych si s emma53 dovolil nesouhlasit - každé dílo Clauda Lelouche je jedinečné, ale na rozdíl od předchozích Šťastný nový rok a Muž a žena mne "Ať žije život" nezaujal, nevtáhl do děje, "chemie" filmu je nevyzpytatelná. V paměti zůstane scéna výuky herectví J. L. Trintignanta. ()

BoKo_CzT

Absurdne milé, zaujímavé, bláznivé, originálne... Asi iba dodám, že skutočne jedinečný prístup k tejto téme, stojí to za to. ()

Barybal

Ve škole mi vždycky třídní říkala: "Už ti bylo šedesát? Byl jsi v Rusku?" "Nebyl, tak neraď a nehodnoť" Takže tyto předpoklady u mě stále přetrvávají, ale stejně si dovolím hodnotit... Možná, až tyto podmínky splním, tak pochopím i tento film. Těšil jsem se na něj s tím, že se vždycky rád podívám na francouzsou komedii, jak je napsaáno v žánru zde na ČSFD na prvním místě, no, na prvním místě jsem asi po pěti minutách viděl, že komedie se nekoná, řekl jsem si dobrá tedy, podívám se rád na mysteriózní thriller, ale ani tam mé touhy nebyly uspokojeny, za mysteriózní thriller považuji např. film "Na křídlech vážky", ale tohle? Sledoval jsem, sledoval a než se mi podařilo rozluštit, jaký žánr bych v tomto filmu měl najít, tak jsem viděl, že na obrazovce jdou závěrečné titulky, z čehož jsem měl upřímnou radost a popravdě už to nechci vidět, tedy alespoň, do doby, než budu za sebou mít cestu do Ruska :-) Nechci v žádném případě srážet tento film, určitě věřím, že lidem, kteří jej pochopili a sžili se sním, tento film dal přesně to, co čekali, u mě se tak nestalo, neboť jsem původně čekal francouzskou komedii a tou tento film vskutku není... Takže nevím, mě tenhle film nechytil a pokud by se někdo řídil zdejšími komentáři a tento film naprosto neznal, potom předesílám, že se celý film jen a pouze mluví a k ničemu se to jaksi nerozjede, až nakonec se dozvíme asi šokující pravdu, ale je pravda, že já jsem si něco takového už nějakou chvíli myslel, mezi tím, co jsem přemýšlel o žánru. Takže za mě jedna hvězda ne snad kvůli kvalitě a hloubce filmu, ale kvůli tomu, že odkaz tohoto díla mě totálně minul... ()