Válečný manuál

Jacqueline Abrahams

Kostýmy:

Matthew Price
  • jhrasko

Sic transit gloria mundi...ťažký koncept, 99 percent času v jednej miestnosti, zhovárajúc sa čisto o politike...pochytiť / pochopiť všetko zdá sa nemožné...nie som schopný hodnotiť...svetská sláva je pominuteľná...(14.11.2016)

Raz zacas sa zidu vybrani clenovia vlady a predstieraju, ze niekde vo svete vybuchla atomova bomba. Vacsina deja sa odohrava v zavretej miestnosti. Co priam evokuje divadelne predstavenie. Na moje mile prekvapenie ma to udrzalo v pohotovosti az dokonca. Mozno kvoli casom, v ktorych zijeme a neustalej hrozbe teroristickeho utoku, co plati hlavne tu, v UK. Herci hraju vyborne a ti co nie, predvedu zase nieco z ineho sudka - napr peknu prdelku. Nemozem sa stazovat.(23.11.2015)

Zřejmě docela slušný film, ze kterého jsem měl však sotva polovic. Vidět jej s titulky je pro toho, kdo neumí velmi dobře anglicky, anebo velmi rychle číst, ztráta času.(23.10.2016)

Opravdu je Spojené království tak slabé? 34letý Shaun Evans (hádavý Tom) je přitažlivý kluk.(10.8.2016)

Dávam plný počet. Pretože ide o lepší film, ako bola (už aj tak výborná) KONFERENCIA VO WANNSEE. A nie len kvôli téme, ale aj prístupu k nej. Konverzačka je skvelo okorenená náznakmi osudov zúčastnených i tušením svetového diania. Film sa pevne drží svojej štruktúry 12 ROZHNEVANÝCH MUŽOV, čo vyvažuje kameraman zaujímávým nasnímaním miestnosti i hercov (scéna "Dve minúty" ma fakt dostala). Skvelé je, že postavy pri ťažkých rozhodnutiach argumentujú úžasne presvedčivo a to s nimi ani nemusíte súhlasiť, ale vyslovené fakty či názory sa vedia zaryť pod kožu... Škoda, že Cinemax (resp. SDI Media) občas oflákol presné načasovanie titulkov...(18.11.2016)

• - Režisérovi se scénář Jacka Thorna tak líbil, že ho ihned bral a rovnou stanovil datum natáčení s tím, že když nesežene včas peníze, tak ho natočí na mobil. To však nakonec nebylo nutné. (Zdroj: E15). (hippyman)