Toulavé boty

Tumbleweeds

Drama / Komedie / Road movie

USA, 1999, 98 min

• Malarkey

Název tohodle filmu mi okamžitě připomnělo písničky u táboráku o botách toulavých. V tu chvíli jsem zbystřil s tím, že tenhle film, ačkoliv nevím, o čem je, by mohl být dobrý. Představoval jsem si příjemný film o cestování a poznávání nových krajin, názorů a lidí a ve výsledku jsem dostal nějaký naprosto průměrný drama o matce a dceři. Tady název udělal svoje, ale nadšení kleslo hnedka první pikosekundou.(13.5.2013)

Po několikáté a zase úplně od začátku.. Knížku bych si hned přečetl. Bez chlapů (naštěstí se do nich tvůrci hloupě nestrefují) to jde poměrně bez karambolů, milá nezávislá road movie těží zejména ze sympaticky uvolněné atmosféry a živočišného herectví hlavní hrdinky, která má za sebou hned několik vztahových škraloupů, divákovi přesto zabrnká na notu. Uvěřitelně napsané postavy a situace, a ceny nejen pro širokému publiku prakticky neznámou Britku Janet McTeer se úspěšně hrnou.(17.8.2012)

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Janet McTeer(21.3.2004)

• mat.ilda

I když se budu držet hodně zpátky s antipatiemi k filmové Mary Jo, nic to nebude měnit na faktu, že snímku je souzeno, abych ho neviděla víc, jak jednou. Ne, že by byl vyloženě špatný, prostě jsem na toto téma viděla lepší a nemohu se zbavit dojmu, že ani předloha nemusela být úplně košer (psala ji přeci jen dcera) , tím myslím, že Mary Jo měla pěkných pár much navíc, než se přiznalo, a to není fér vůči jejím ex-partnerům ani divákům.(10.4.2012)

Znám málo filmů, kde je tak hezky ukázán vztah mezi matkou a dcerou..Mary Jo je mi velice sympatikcou postavou tím, že si nehraje na dokonalého rodiče, ale je k dceři naprosto upřímná a "zasvěcuje" jí do všeho bez zbytečných řečí okolo, přiznává svoje chyby, je potrhle bezprostředdní, ale zároveň milující, starostlivou mámou, které záleží na tom, aby její holčička i přes všechny útrapy byla šťastná.. Film je okořeněn spoustou vtipných scének, a právě to ho dělá tak pěkným...(8.12.2008)