Reklama

Reklama

V roce 1887 je Texas místem plným násilí, tradic a legend. Prorok Abraham Brant (Woody Harrelson), známý pod přezdívkou Kazatel, má nad obyvateli pohraničního městečka Mount Hermon uhrančivou moc. Příběhy o válce, zabíjení a božskosti ho provázejí na každém kroku. Poblíž městečka odříznutého od okolního světa však začne řeka Rio Grande vyplavovat na břeh řadu mrtvých těl. Bojem vyčerpaný texaský ranger David Kingston (Liam Hemsworth) je proto poslán do Mount Hermon, aby zjistil, kdo má záhadné vraždy na svědomí. Podivným řízením osudu je Abraham tím samým mužem, který Davidovi v dětství zabil tátu v krvavém souboji. Uchvácen a fascinován člověkem, který vzal jeho otci život, přijíždí David se svou krásnou ženou Marisol (Alice Braga) do idylického Mount Hermon. Zatímco je David zmítán mezi literou zákona a objevováním vlastní touhy po pomstě, vyjde najevo, že Abraham, město ani vraždy nejsou ani zdaleka takové, jaké se na první pohled zdají. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (79)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Promarněná šance natočit totální westernový explo-drsnokrvák. Není to zlý, ale je to příliš mdlý a bez spádu, k čemuž přispívá i (ne)charisma Hemswortha. Co mě tu ale po traileru mrzelo vůbec nejvíc, že Woody v týhle roli mohl prostě kralovat a totál si ji vychutnat, ale nějak k tomu nedostal pořádně příležitost. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

S lepším scenárom a podstatne lepšou réžiu z toho mohla byť celkom pecka, niečo ako The Master na Divokom západe. Ten nápad s nahradením tradičného zlého rančera vodcom náboženskej sekty je fajn, ale príbeh ho vôbec nevyťaží a po hodine sa snahy o psychologický thriller zvrhnú na celkom obyčajné westernové klišé. Nič proti nemu, aspoň to chytí dynamiku v nečakane krvavej finálnej prestrelke, ale tento film mal vyššie ambície. V miernom nadpriemere to drží iba tradične skvelý Woody. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Za poslední dobu se v Americe objevilo nějak moc westernů. Asi mají pocit, že je čas se k tomuto žánru vrátit a tak se našlo pár scénáristů, kteří se do tohoto obrození pustili. Duel ze začátku naláká historickým prostředím, aby následně unudil k smrti průběhem filmu, ve kterém se neděje vůbec nic zajímavého. Woody Harrelson tu hraje hodně zajímavou postavu, ale co na plat, když ji hraje v hrozně nezajímavě natočeném filmu. To ani on pak nezachrání a tak nezbude, než se po shlédnutí odporoučet s průměrnou tří hvězdou, kterou alespoň trošku zachránil závěr. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Tento film ma príliš nezaujímal a pozrel som si ho len z nudy. Vedel som, že má ísť o drsný a špinavý western s Woodym Harrelsonom, ale nakoniec ma najpríjemnejšie prekvapil doteraz skôr zosmiešňovaný Liam Hemsworth. Práve mladší Thorov bráško má v snímke najlepšie scény. Akonáhle mu rupnú nervy, nasere sa a začne to tam v tom odpornom mestečku kydliť, získa snímka poriadny drajv a je sympaticky nekompromisná. Bohužiaľ, toto sa stane len raz za čas a vedľajšia dejová línia so zmagorenou manželkou ma vyložene znechutila. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Když si přiteplené motovidlo nalepí na xicht vodařské konopí k těsnění závitů, jako mávnutím kouzelného boa z něj už najednou není toporný metrobukvič, nýbrž krutohustě kožený cowgay, jako stvořený do další psychopičoviny, pomalejší než kornatění tepen a filozofičtější než Šádvel s Bluntmanem při vzájemném masírování si prostat. Nevím, kdy se to přesně zlomilo, snad když si plesnivějící Klint tenkrát vyrval cévku a vydal se s Parkinsonem vyklepanou muškou na nesmiřitelnou narkoleptickou gerontovýpravu, aby zjistil, proč má, kurva, na kapesníku ten uzel, ale od té doby už Zápaďák prostě není tím, čím býval. Točí se výhradně už jen rádobyrealistické, zpolapošahané, laciné a kurevsky otravné sondáže do rozervaných niter frustrovaných honáků, kteří v krizových situacích tasí leda tak pytel nudných keců a vyžvaní oponentovi i divákovi díru do hlavy. A tohle není výjimkou. Z naprostého kómatu to akorát trochu vytrhnul jako vždy famózní Vůdy, jenž svou sugestivní kreací sektářské kudlanky naštěstí zcela vymazal veškeré škaredé vzpomínky na toho prkenného buzeranta, který dozajista utekl Vólkrovi z Texas rendžrs. ()

Galerie (50)

Reklama

Reklama