Duel v Mount Hermonu

By Way of Helena

The Duel

Drama / Western

USA, 2016, 110 min

Tvůrcům slouží ke cti, že se snažili v klasické westernové zápletce udělat něco jinak. Náboženský fanatik v kombinaci s "turistickými kratochvílemi" se mi docela zamlouval. Problém je, že ten náboženský podtext tu byl ryze účelový a z mého pohledu postrádal opodstatnění, ačkoliv se o něj film téměř hodinu snažil. Jenže výsledkem bylo jen to, že se zde příliš mluvilo, ale prakticky nic neřeklo. A příliš s tím nesvedli ani tradičně výborný Harrelson, nijak zaostávající Alice Braga a překvapivě solidní Liam Hemsworth. Když se pak konečně začalo střílet, dokázal film bavit a to i přesto, že děj sklouzl do westernového klišé a vršil poněkud kostrbaté konstrukce. Závěrečný souboj mezi padouchem a hrdinou sice nenadchne fandy tradičních pistolnických duelů, ale mě jeho netradiční pojetí celkem bavilo, byť bylo poněkud přitažené za vlasy. Promrhaná příležitost, ale jednou se to vidět dá. 55%(28.8.2016)

Detektívka so správne ťaživou atmosférou, zasadená do obdobia divokého západu, čo znamená, že z času na čas sa k slovu dostanú aj kolty. Liam Hemsworth mi ako spravodlivý texaský ranger, bojujúci s démonmi minulosti sadol, no a Woody Harrelson to je kapitola sama o sebe, tu mi vizážou dokonca nápadne pripomínal zrůdnú ikonku 70 a 80tkových béčkok Michaela Berrymana.(13.2.2017)

Datel Woody, coby pošahanej kazatel si to rozdá na sucho do prdele s mladším bráchou Thora v duelu u Mount Heřmanu o titul drsnějšího chlapáka. Obě strany mají svoje pádný důvody, toho druhýho nesnášet skoro jako výběrčího činže nebo samotnýho Babiše. Datel Woody sejmul kdysi dávno NeThorovi tátu, momentálně mu přebral ženu a ještě kosí chudáky mexičany. NeThor zase Datlovi sejme synka, kterej ale stál stejně za vyliž prdel, a jako bonus mu zkurví kosení mexičanů. Takže na jedný straně osamělej fotr, co zabil fotra osamělýmu synu, na druhý straně osamělej syn, co zabil syna osamělýho fotra ééé cože? No prostě se nesnášej.Než na duel dojde, počkáme si asi 100 minut, který mě nijak výrazně nesraly ba naopak se mi na to čučelo celkem dobře. Rozhodně to doporučím JOKEROVI, abych odčinila fópá s Musashim a ten mi to určo rád vrátí a pošle mě s tímhle, lehce se táhnoucím westernem do prdele, ale mně se to prostě líbilo.(20.12.2018)

Bolo to také čudné. Myšlenka není špatná, není to úplně zle natočené, jakž takž ujdou postavy, ale občas jako by sami tvůrci nevěděli, co tím a tím chtějí říci. Proto se někdy i sám hlavní hrdina chová divně. Proč například nezasáhne, když je svědkem vraždy té ženy a vlastně i v docela dobré pozici něco udělat. Chybí vysvětlení, proč se hrdinova žena začne chovat divně, jestli je to jen sugesce, drogy nebo se prostě zbláznila a tak dále. Woody Harrelson je ovšem záporák, jakých se mnoho nevidí. Ve výsledku mírný nadprůměr a promarněná šance na vysoce kvalitní film.(29.8.2016)

Rasistický kazatel, organizující na texaském břehu Rio Grande nelegální lovecké aktivity pro turisty vs. ranger hájící spravedlnost, lidská práva a možnost budoucích Američanů zaměstnat si alespoň nějakého Mexičana za minimální mzdu.. Další z westernů, který původní vzor žánru ozvláštňuje moderními prvky (styl snímání, snaha o hlubší psychologii postav, exploitace, na Divoký západ netradiční téma), ale kvůli klišovitým momentům zůstává ztracen někde na rozcestí. Ten dřevnatější z Hemsworthů překvapivě nepůsobí rušivě (Cordell Walker by z něj měl jistojistě radost), ovšem pořád je to zcela jiný sport, než předvádí pan Harrelson. Oholenou hlavou, dikcí a vůbec postavou samozvaného Boha vymknuvšího se kontrole připomínal plukovníka Kurtze amerického jihozápadu, který v té hrůze už bohužel nestačil odpovědět na hozený kámen chlebem..(4.10.2016)