V roce 1887 je Texas místem plným násilí, tradic a legend. Prorok Abraham Brant (Woody Harrelson), známý pod přezdívkou Kazatel, má nad obyvateli pohraničního městečka Mount Hermon uhrančivou moc. Příběhy o válce, zabíjení a božskosti ho provázejí na každém kroku. Poblíž městečka odříznutého od okolního světa však začne řeka Rio Grande vyplavovat na břeh řadu mrtvých těl. Bojem vyčerpaný texaský ranger David Kingston (Liam Hemsworth) je proto poslán do Mount Hermon, aby zjistil, kdo má záhadné vraždy na svědomí. Podivným řízením osudu je Abraham tím samým mužem, který Davidovi v dětství zabil tátu v krvavém souboji. Uchvácen a fascinován člověkem, který vzal jeho otci život, přijíždí David se svou krásnou ženou Marisol (Alice Braga) do idylického Mount Hermon. Zatímco je David zmítán mezi literou zákona a objevováním vlastní touhy po pomstě, vyjde najevo, že Abraham, město ani vraždy nejsou ani zdaleka takové, jaké se na první pohled zdají. (HBO Europe)

Trailer

misterz

Veľmi zvláštny film. Bezprostredne po pozretí som bol rozhodnutý hodnotiť čistým priemerom, no po čase ako sa mi snímok uležal v hlave dávam slabší nadpriemer, pretože ani poriadne neviem prečo, ale stále musím naň myslieť a v duchu si prehrávať niektoré scény. Pritom sa tu toho až tak veľa neudialo a dej sa často vliekol ako trojdňový chrípkový sopeľ. Možno veľkú časť tohto neurčitého a rozporuplného pocitu z filmu má na svedomí Woody Harrelson, ktorý ako už je jeho štandardom aj v tomto prípade zahral charizmaticky a film výrazne potiahol, vôbec sa tým ženám nečudujem, že sa dali tak zblbnúť. Preto kto nemáte radi tohto herca, film ani nepozerajte. 70/100 ()

Karamanlis

Detektívka so správne ťaživou atmosférou, zasadená do obdobia divokého západu, čo znamená, že z času na čas sa k slovu dostanú aj kolty. Liam Hemsworth mi ako spravodlivý texaský ranger, bojujúci s démonmi minulosti sadol, no a Woody Harrelson to je kapitola sama o sebe, tu mi vizážou dokonca nápadne pripomínal zrůdnú ikonku 70 a 80tkových béčkok Michaela Berrymana. ()

Frajer42

Nemám sice tušení, co u tohoto snímku početná skupinka hodnotitelů bumbala, ale jeví se mi to minimálně jako ničím neředěný líh. Kromě luxusně hrajícího Herrelsona k vidění lautr nic není. Zřejmě nebyl nejšťastnější režisérský tah, postavit na stranu dobra Liam Hemswortha, který vedle Woodyho vypadá jako totálně netalentovaný kokot, kterým ostatně snad i je. Vůbec celý snímek je totálně zvláštní a naprosto šílený. Jsem obdivovatelem klasických westernových schémat. Tento se pokusil vydat velice originální cestou a krutě se to nevyplatilo. Příběh se mi jevil jako totálně o hovně. Nejzásadnějším problémem je to, že se zbytečně moc kecá o totálních nesmyslech a velmi málo se toho děje. Finále ušlo. Tedy až na tu eskapádu s kamenem. Celkově nedám více než hvězdičku. Dost velké zklamání. Režisér by měl zvážit změnu zaměstnání. ()

Gilmour93

Rasistický kazatel, organizující na texaském břehu Rio Grande nelegální lovecké aktivity pro turisty vs. ranger hájící spravedlnost, lidská práva a možnost budoucích Američanů zaměstnat si alespoň nějakého Mexičana za minimální mzdu.. Další z westernů, který původní vzor žánru ozvláštňuje moderními prvky (styl snímání, snaha o hlubší psychologii postav, exploitace, na Divoký západ netradiční téma), ale kvůli klišovitým momentům zůstává ztracen někde na rozcestí. Ten dřevnatější z Hemsworthů překvapivě nepůsobí rušivě (Cordell Walker by z něj měl jistojistě radost), ovšem pořád je to zcela jiný sport, než předvádí pan Harrelson. Oholenou hlavou, dikcí a vůbec postavou samozvaného Boha vymknuvšího se kontrole připomínal plukovníka Kurtze amerického jihozápadu, který v té hrůze už bohužel nestačil odpovědět na hozený kámen chlebem.. ()

Lacike

Dalsi western v ktorom sa tak dlho keca a filozofuje, ze ked konecne doslo na finalne zuctovanie, tak mi uz bolo uplne jedno kto vyhra a kto zomrie. A ani ta zaverecna prestrelka nie je nic extra. Jedine co tu za nieco stoji je fanaticky Woody Harrelson. Ale ani on tento film nevyzdvihne nad hladiny priemeru. 4/10. ()