Reklama

Reklama

Krásná vyhlídka aneb Bellevue

(TV film)

Obsahy(1)

Dva pacienti, jednotka intenzivní péče. Mladý tunelář Křesina (V. Postránecký) je po úrazu páteře částečně ochrnutý. Zásadně odmítá návštěvu své ženy (J. Švandová), chce se s ní totiž rozvést, aby jí nebyl na obtíž. Holman (R. Hrušínský) už ale nemůže poslouchat jeho „pohřební řeči“, a tak se rozhodne, že mu pomůže. Zprostředkuje jeho setkání s manželkou… (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Přes hodně laciné vizuální ztvárnění jde o hodně silný příběh založený na moudrosti a především lidskosti. Velkou zásluhu na tom mají samozřejmě i herci R. Hrušínský a V. Postránecký. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Když nepřichází profesionální psychická podpora, musí pomoci alespoň spoluležící pacient z pokoje. Naštěstí je jím Rudolf Hrušínský, který dokáže zahrát i ležícího nehybného přesvědčivě. Také je s podivem, že několikavteřinovou role si střihl i takový herec, jakým byl Gustav Nezval. ()

Reklama

Marthos 

všechny recenze uživatele

Lidé a větve se lámou. Chval život, dokud chodíš. A bdíš. Máš ho jen půjčen. Dva vynikající herci, Rudolf Hrušínský a Václav Postránecký, v dojemném, ale nikoli dojímavém příběhu o hledání smyslu života ve zdánlivě bezvýchodné situaci, o lidské sounáležitosti, o přátelství, o touze po záchytném bodu. I nejobyčejnější věci mohou být mimořádné. ()

topi 

všechny recenze uživatele

"Lidé a vítr se lámou. Chval život, máš ho jen půjčen." Komorní inscenace pro dva herce. Rudla Hrušínský jen leží a Václav Postránecký se belhá o berlích. Jak málo stačí, aby vzniklo silné drama o chuti po životě. V malinké roličce se mihne jako primář Gustav Nezval. Zvláštní hudební part napsal Jiří F. Svoboda. A co že skýtá ta krásná vyhlídka za oknem nemocničního pokoje? To si musíte počkat až na úplný závěr. Díky ČT3, že takové zapomenuté snímky vytahuje z archívu. ()

milos.bradik 

všechny recenze uživatele

Kvalitní herecký výkon Hrušinského i Postráneckého, ale já fakt nemusím tyhle inscenace, kde se jen mluví a odehrává se to celé v jedné místnosti. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama