I Mostri

Les Monstres

Komedie / Drama / Povídkový

Itálie / Francie, 1963, 121 min

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 1964 - Najlepší herec (Vittorio Gassman a Ugo Tognazzi)(9.3.2010)

Snímok je rozdelený do 19-tich minipoviedok ( francúzska verzia ) a ako to býva v talianskych filmoch satirickým, ostrým spôsobom reflektuje na spoločenské problémy, korupciu, mentalitu a vlastnosti ľudí. Vo filme hrajú Tognazzi a Gassman a treba uznať, že si to obaja náramne užili. Poviedky "L'educazione sentimentale" (T), "Il mostro" (T a G), "Come un padre" (T), "Presa dalla vita" (G), "Il povero soldato" (T), "Che vitaccia" (G), "La giornata dell'onorevole" (T), "Latin lovers" (T a G), "Testimone volontario" (T a G), "I due orfanelli" (G), "L'agguato" (T), "Il sacrificato" (G), "Vernissage" (T), "La musa"(G), "Scende l'oblio" (T), "La strada è di tutti" (G), "L'oppio dei popoli" (T), "Il testamento di Francesco" (G), "La nobile arte" (T a G). Podľa IMDb existuje ešte jedna poviedka "La raccomandazione" (G), tú som vo francúzskej verzii nevidel. Režisér Dino Risi natočil v roku 1977 voľné pokračovanie filmu Nové strašidlá, ktoré bežali v roku 1981 v našich kinách. Štvrtý komentár.(15.3.2018)

20 mini povídek za 119 minut. Vtipné, trefné, ironické, současné. Tognazzi a Gassman famózní. V rámci žánru za 4.(15.10.2017)

(Strašidla) Několik kratších povídek, různé styly, dohromady celkem povedený film. Nechybí ani famózní scénky. Podle mě o nic není horší než třeba filmy dnes pro nás známější z těch let. 4/5(12.10.2014)