Na trámu podkrovního bytu je nalezena oběšená dívka, v době smrti sotva patnáctiletá. Pitva odhalí stopy po nedávném mnohačetném sexuálním styku, a kromě toho vyloučí sebevraždu, dívce totiž někdo do oprátky pomohl. Během rekonstrukce na místě činu policie zachytí fotografa, jenž ze střechy protějšího domu svým objektivem zachytil možná poslední okamžiky života nešťastnice. Chlapec, který je na fotografiích identifikován, však podle všeho nebyl jediným dívčiným milencem, a kromě toho má na dobu vraždy dokonalé alibi. Inspektor Silvestri a prokurátorka Vittoria Stori jen nesnadno rozkrývají indicie spletitého případu - zmasakrované tělo v kufru auta, magnetofonové nahrávky schůzek klientů s nezletilými prostitutkami, šíleného muže na motorce vraždícího řeznickým sekáčkem… (dopitak)

vitekpe

Velmi svizna italska krimoska s nadechem gialla, do toho krasna prokuratorka Giovanna, detektivove Mario Adorf a Claudio Cassinelli, v epizodni rolicce dokonce Farley Granger. Vse rozpouta nalez obesene skolacky, nasleduji dalsi vrazdy, vysetrovani, stopy vedou do nejvyssich kruhu. Jak jinak. Jednoduche, rychle, zabavne. ()

Slimak

Aneb POLICIE ŽÁDÁ O POMOC.A při čem že?Nemůže totiž dopadnout a usvědčit vraha, který prý rajzuje po městě na motorce.Vzhledem k tomu že Massimo Dallamano měl již dosti praxe s kamerou vznikl vizuálně velmi poutavý film. ()

molcan2

Zohnal som si to z druhej ruky len preto že to bolo uncut a giallo. Ale od prvého okamihu som začal mať pachuť v ústach. Dievča visiace na lane zjavne nebola skutočná osoba. Tak toto som skutočne neočakával ale všimol som si, že to bolo dobre natočené režisérom Massimom Dallamanom, ktorý je známy ako kameraman mnohých klasických špagety westernov pod taktovkou Sergia Leoneho. Tento film ma elementy z gialla ako vrah v kožených rukaviciach a zneužité a zabité mladé dievča, ale je tam množstvo dialógov, takže je to niečo medzi thrillerom a giallom. Soundtrack je na druhu stranu úžasný. Ale samotný príbeh dáva tomuto filmu trochu perverzný vzhľad. Je o 15 ročných dievčatách ktoré sú zneužívané staršími mužmi. A na páske počujeme, čo s nimi robia. Ale jedna scéna je tu zvrátená, keď sa vrátime k matke Sylvie (Sherry Buchanan), zisťujeme, že jej 15 ročná dcéra berie antikoncepciu. Keď Sylvia príde domov, chodí hore bez pred matkou a na to že berie tabletky odpovie, že je to lepšie ako mať dieťa. Skutočnosť, že je už v 15 sexuálne aktívna a ukazuje prsia, robí z filmu tu perverznosť. Sherry išla ďalej ako hlavná postava v Zombie Holocaust (1980). Milovnici žánru to musia vidieť ale pre mnohých fanúšikov to bude skúpe na krv a strach. Súhrne by som to skonštatoval na niečo medzi giallom a thrillerom. Krv 0,5/5 Nahota 0,5/5 Efekty 1,5/5 Príbeh 2,5/5 Humor 0/5 ()

rivah

Thriller a poliziotteschi o stíhání zločince, které tozpoutá oběšení patnáctileté. Živý děj,(50%) ()

G04T

Už dřív mě italský režisér a scénárista Massimo Dallamano ohromil svým giallem z roku 1972 Solange: Teror v dívčí škole. Tohle giallo se mu povedlo stejně tak jako Solange. La polizia chiede aiuto ukazuje tvrdou realitu, problémy dospívání (i když ne tak jak to asi teď zní), ukazuje i to, co se může stát, když rodiče nevěnujou svým dětem dostatek času. Na úvod i na konci dostaneme krátký vzkazy. To, co bylo zobrazováno tady je skutečně realita, nedělo se to jenom dřív ale i dnes. Dallamano výborně vybudoval atmosféru i napětí. Skvělej scénář, hudba, polovina herců sice hraje fakt špatně, ale kvůli tomu nebudu dávat hvězdu dolů. Scéna v garáži mi docela připomínala o tři roky starší giallo Lo strano vizio della Signora Wardh( kamera zachycuje pouze ruku a sekáček a vrah pomalu vstupuje dopředu), které režíroval Sergio Martino. Na tomhle filmu je jasně vidět, že měl Dallamano smysl pro detail a to můžeme poznat třeba ve scéně, kde dvě malé dívky (typuju tak 5-6 let) jdou spolu za ruku a proti nim jde muž. Dívky mají ruce někde ve výšce jeho rozkroku. Když si ho všimnou tak se navzájem pustí, muž projde a dívky se zase chytnou. Dobrá metafora. Smekám! ()

DonBraso

Sympatická jízda,které nevadí ke konci vcelku unáhlenost s vrahem.Ta dvojí rovina snímku vůbec nevadila,ba naopak,člověk si prostě našel kousek svého žánru.Kamera a hudba je doopravdy parádní,ale tak pod taktovkou Dallamana v sedle,to bylo jasný.Většinou v tomhle subžánru poliziotteschi jsem jako doma.Není to určitě film na který by člověk vzpomínal zase,ale byl prostě zahrán parádně.Ralli co vypadá tak trochu jak Sophia Loren,óo a skvělý inspektor Silvestri v podání Cassinelliho a menší zářez pro Adorfa je pohlazení na duši.Film nedokáže nudit,protože někdy možná malinko až zbrkle posílá scenář do finále,kde se vše najednou odehrává dost rychle a možná nahodile,ale to je spíše pro každého diváka plus či mínus. ()

Elessar.

Ďalší Dellamanov film, ktorý je silný po obsahovej stránke a pozerať naňho, nie je veľmi príjemné. Svižne odsýpa a divák sa dokáže rýchlo ponoriť do zamotaného deja. ()

clint123

Perfektné giallo so skvelým dejom, postavami, atmosférou, rozuzlením a vyvrcholením. Hudba od Stelvia Ciprianiho je vynikajúca, filmu dodáva správnu príchuť. Skvelé!!! ()