poster

Doktor Jekyll a sestra Hyde

 • anglický

  Dr. Jekyll and Sister Hyde

Horor

Velká Británie, 1971, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dreadd
  ****

  Scénář na motivy Stevensonovy novely představuje syntézu poctivého příběhového základu z Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda a oživení v podobě nevyřešené série vražd ze čtvrti Whitechapel. Změnily se základní motivy i pohnutky hlavního hrdiny/hrdinky, místo agresivity hraje prim transsexualita a probouzení ženské stránky (přestože to nebyl původní záměr) a vraždy nejsou důsledky hormonální léčby, ale jí předcházejí. S triky si nikdo příliš hlavu nedělal, vše řeší pohyb kamery, ale londýnská smogová atmosféra by se dala krájet.(16.5.2013)

 • fragre
  ****

  Stevensonův klasický příběh skloubený s příběhem Jacka Rozparovače, vyprávěný v klasickém stylu. K vyvolání horrorové atmosféry zde stačí kašírované kulisy, umělá mlha, záběry kamery z různých úhlů či přez různé materiály (v celém filmu není jediný trik), vhodná hudba a velmi slušné až výborné herecké výkony. Žádné drsné záběry, stačí náznak. A s náznakem se pracuje i při vyvolání erotické nálady. Vždy stačí jen podnítit fantasii. Zatímco originální povídka reflektovala poznatek o tom, že v duši jednotlivcově jsou zastoupeny možnosti konat dobro i zlo, zde se pracuje s tím, že každá duše obsahuje i stránky odpovídající opačnému pohlaví. Ovšem ženská stránka hrdinova je zde temná, chtivá a panovačná.(23.11.2013)

 • Bloody13
  ****

  Pro fandy Hammeru jasná povinnost. Snímek překvapivě proplétá několik legend (nejen) filmových pásů (doktor Jekyll, dealeři s mrtvolami Burke a Hare, nebo samotný Jack Rozparovač), dělá to však s takovou anglickou noblesou, že i za těch krátkých 90 minut nenabude dojmu přeplácanosti. A nuda nemá vůbec šanci! Romantická zápletka tentokrát upozaděna, naopak velký prostor dostaly exteriéry mlžných ulic nočního Londýna. Když si navíc připočtete dobu vzniku, která už přála odvážnějším scénám (rozuměj odhaleným bradavkám a štědřejšímu přísunu krve), není na co čekat.(8.7.2014)

 • kaylin
  ****

  Britský horor „Doktor Jekyll a sestra Hyde“ vás přenese do trochu jiné doby, do doby, kdy se horor točil trochu jinak. A je to příjemné retro, je dobře natočené a místy je skutečně sexy. Martine Beswick v tomhle ohledu prostě dělá svoje. Skvěle se na ni dívá, ale ani příběh vyloženě nenudí. Musím říct, že studio Hammer má ještě dost pokladů, které jsem doposud neviděl.(21.6.2018)

 • gumli
  ***

  Typická britská hammerovka.Je to už druhá filmová adaptácia,prví film z tohto štúdia,čo sa týka dr.Jekylla bol film Two Faces Of Dr.Jekyll.Príbeh podľa známej poviedky od Roberta Louisa Stevensona,akurát že sa v tomto filme Dr.Jekyll mení na ženu Hyde.Keďže doktor zabíja ženy a odoberá im častí z tela,z ktorých používa ženské hormony,tak sa mu začne meniť pohlavie a transformuje sa na peknú ženu,ktorá je ale veľmi krutá a zlá.Je v tom primiešané aj trochu z Jacka Rozparovača.Tak trošku bláznivé dielo od Hammeru.Jemne okorenené erotikou,ale len máličko.(29.1.2010)

 • - Role Sestry Hydeové byla nabídnuta Caroline Munro, která však odmítla, neboť by se musela před kamerou svléknout. (liquido26)

 • - Manželé Ralph Bates a Virginia Wetherell se poprvé setkali při scéně kdy Dr. Jekyll (Bates) zabíjí prostitutku (Wetherellová). (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace