Reklama

Reklama

Doktor Jekyll a sestra Hyde

  • Velká Británie Dr. Jekyll and Sister Hyde (více)
Trailer

Kniha Roberta Louise Stevensona Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda se dočkala velkého množství adaptací. Některé z nich jsou hodně neobvyklé, naše je ale ta z roku 1971, v níž se doktor Jekyll mění v sexy slečnu Hydeovou, která melouchaří jako Jack Rozparovač! (AXN)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Britský horor „Doktor Jekyll a sestra Hyde“ vás přenese do trochu jiné doby, do doby, kdy se horor točil trochu jinak. A je to příjemné retro, je dobře natočené a místy je skutečně sexy. Martine Beswick v tomhle ohledu prostě dělá svoje. Skvěle se na ni dívá, ale ani příběh vyloženě nenudí. Musím říct, že studio Hammer má ještě dost pokladů, které jsem doposud neviděl. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Stevensonův klasický příběh skloubený s příběhem Jacka Rozparovače, vyprávěný v klasickém stylu. K vyvolání horrorové atmosféry zde stačí kašírované kulisy, umělá mlha, záběry kamery z různých úhlů či přez různé materiály (v celém filmu není jediný trik), vhodná hudba a velmi slušné až výborné herecké výkony. Žádné drsné záběry, stačí náznak. A s náznakem se pracuje i při vyvolání erotické nálady. Vždy stačí jen podnítit fantasii. Zatímco originální povídka reflektovala poznatek o tom, že v duši jednotlivcově jsou zastoupeny možnosti konat dobro i zlo, zde se pracuje s tím, že každá duše obsahuje i stránky odpovídající opačnému pohlaví. Ovšem ženská stránka hrdinova je zde temná, chtivá a panovačná. ()

Reklama

oLí 

všechny recenze uživatele

Kdo má Hammerovky rád pro jejich typickou atmosféru by neměl být zklamaný. Sloučení více klasických námětů ( Hyde, Rozparovač, Burke and Hare a možná víc ) funguje dobře a vlastně mi to přišlo i docela originální. Noční scény Londýna jsou naprosto perfektní a atmosferické, děj se mi trošku táhl a chvílema mi to přišlo zdlouhavé, jinak asi nemám výtek. Ralph Bates nebyl vůbec špatný herec a Martine Beswick v roli sestry Hyde je neodolatelná. Byl bych zvědavý na nějaký remake či novou variaci tohoto tématu v dnešní době, z námětu by schopní tvůrci mohli vytěžit hodně. 7.5/10 ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Třetí variace na Jekylla a první u které jsem neumíral nudou. Tahle hammer verze je něco mezi Frankensteinem (pokusy za každou cenu) a Jackem Rozparovačem. Solidně se na to kouká, nápad měnit se na ženu je skvělý, stejně jako oba titulní představitelé. Dolů to sráží hlavně lacinost kulis, béčkovost a vůbec celková televiznost filmu. Nápad točit za pár šupů v pár lokacích ve studiu nebyl nejlepší. ()

Dreadd 

všechny recenze uživatele

Scénář na motivy Stevensonovy novely představuje syntézu poctivého příběhového základu z Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda a oživení v podobě nevyřešené série vražd ze čtvrti Whitechapel. Změnily se základní motivy i pohnutky hlavního hrdiny/hrdinky, místo agresivity hraje prim transsexualita a probouzení ženské stránky (přestože to nebyl původní záměr) a vraždy nejsou důsledky hormonální léčby, ale jí předcházejí. S triky si nikdo příliš hlavu nedělal, vše řeší pohyb kamery, ale londýnská smogová atmosféra by se dala krájet. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (2)

  • Manželé Ralph Bates a Virginia Wetherell se poprvé setkali při scéně kdy Dr. Jekyll (Bates) zabíjí prostitutku (Wetherellová). (liquido26)
  • Role Sestry Hydeové byla nabídnuta Caroline Munro, která však odmítla, neboť by se musela před kamerou svléknout. (liquido26)

Reklama

Reklama