Reklama

Reklama

Doktor Jekyll a sestra Hyde

  • Velká Británie Dr. Jekyll and Sister Hyde (více)
Trailer

Kniha Roberta Louise Stevensona Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda se dočkala velkého množství adaptací. Některé z nich jsou hodně neobvyklé, naše je ale ta z roku 1971, v níž se doktor Jekyll mění v sexy slečnu Hydeovou, která melouchaří jako Jack Rozparovač! (AXN)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

gumli 

všechny recenze uživatele

Typická britská hammerovka.Je to už druhá filmová adaptácia,prví film z tohto štúdia,čo sa týka dr.Jekylla bol film Two Faces Of Dr.Jekyll.Príbeh podľa známej poviedky od Roberta Louisa Stevensona,akurát že sa v tomto filme Dr.Jekyll mení na ženu Hyde.Keďže doktor zabíja ženy a odoberá im častí z tela,z ktorých používa ženské hormony,tak sa mu začne meniť pohlavie a transformuje sa na peknú ženu,ktorá je ale veľmi krutá a zlá.Je v tom primiešané aj trochu z Jacka Rozparovača.Tak trošku bláznivé dielo od Hammeru.Jemne okorenené erotikou,ale len máličko. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Britský horor „Doktor Jekyll a sestra Hyde“ vás přenese do trochu jiné doby, do doby, kdy se horor točil trochu jinak. A je to příjemné retro, je dobře natočené a místy je skutečně sexy. Martine Beswick v tomhle ohledu prostě dělá svoje. Skvěle se na ni dívá, ale ani příběh vyloženě nenudí. Musím říct, že studio Hammer má ještě dost pokladů, které jsem doposud neviděl. ()

Reklama

fragre 

všechny recenze uživatele

Stevensonův klasický příběh skloubený s příběhem Jacka Rozparovače, vyprávěný v klasickém stylu. K vyvolání horrorové atmosféry zde stačí kašírované kulisy, umělá mlha, záběry kamery z různých úhlů či přez různé materiály (v celém filmu není jediný trik), vhodná hudba a velmi slušné až výborné herecké výkony. Žádné drsné záběry, stačí náznak. A s náznakem se pracuje i při vyvolání erotické nálady. Vždy stačí jen podnítit fantasii. Zatímco originální povídka reflektovala poznatek o tom, že v duši jednotlivcově jsou zastoupeny možnosti konat dobro i zlo, zde se pracuje s tím, že každá duše obsahuje i stránky odpovídající opačnému pohlaví. Ovšem ženská stránka hrdinova je zde temná, chtivá a panovačná. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Pro fandy Hammeru jasná povinnost. Snímek překvapivě proplétá několik legend (nejen) filmových pásů (doktor Jekyll, dealeři s mrtvolami Burke a Hare, nebo samotný Jack Rozparovač), dělá to však s takovou anglickou noblesou, že i za těch krátkých 90 minut nenabude dojmu přeplácanosti. A nuda nemá vůbec šanci! Romantická zápletka tentokrát upozaděna, naopak velký prostor dostaly exteriéry mlžných ulic nočního Londýna. Když si navíc připočtete dobu vzniku, která už přála odvážnějším scénám (rozuměj odhaleným bradavkám a štědřejšímu přísunu krve), není na co čekat. ()

oLí 

všechny recenze uživatele

Kdo má Hammerovky rád pro jejich typickou atmosféru by neměl být zklamaný. Sloučení více klasických námětů ( Hyde, Rozparovač, Burke and Hare a možná víc ) funguje dobře a vlastně mi to přišlo i docela originální. Noční scény Londýna jsou naprosto perfektní a atmosferické, děj se mi trošku táhl a chvílema mi to přišlo zdlouhavé, jinak asi nemám výtek. Ralph Bates nebyl vůbec špatný herec a Martine Beswick v roli sestry Hyde je neodolatelná. Byl bych zvědavý na nějaký remake či novou variaci tohoto tématu v dnešní době, z námětu by schopní tvůrci mohli vytěžit hodně. 7.5/10 ()

Galerie (69)

Zajímavosti (2)

  • Manželé Ralph Bates a Virginia Wetherell se poprvé setkali při scéně kdy Dr. Jekyll (Bates) zabíjí prostitutku (Wetherellová). (liquido26)
  • Role Sestry Hydeové byla nabídnuta Caroline Munro, která však odmítla, neboť by se musela před kamerou svléknout. (liquido26)

Reklama

Reklama