Krvavé zjevení

• USA Exposed (více)

Dívka Isabela žije v rodině svého přítele Joseho, který je právě v bojové misi v Iráku. Jednoho večera se Isabela vypraví s bratrem svého přítele, Manuelem, a jeho dívkou do místního klubu za zábavou. Isabela se však rozhodne odejít dřív. Manuel Isabelu doprovodí až k metru, kde ji ale samotnou nechá čekat na vlak. Isabela uvidí jakéhosi podivného albína, který stojí ve vzduchu, a pak odjede metrem. Isabela je přesvědčena, že viděla anděla. O několik hodin později na téže stanici metra vyšetřuje detektiv Galban vraždu svého bývalého kolegy, detektiva Galwaye. Tomu někdo vbodl nůž do zad a shodil ho do kolejiště, kde ho přejel vlak. Galban najde u mrtvého fotoaparát a na nástupišti ztracený prsten a ulomený dámský podpatek. Je to ten samý podpatek, který Isabela zlomila, když uviděla „anděla“. Také prsten patří Isabele. Galban se chytí jediné stopy, kterou má, fotek z fotoaparátu mrtvého. Na nich je Isabela a Manuel. Předtím však ještě najde informátora mrtvého detektiva a pod pohrůžkou zastřelením se z něho snaží dostat nějakou informaci. Informátor nic neví, a tak Galban odejde s nepořízenou. Jeho podezření, že je na správné stopě, však potvrdí následná vražda informátora, ze kterého Galban nic nedostal, a informátorovy ženy. Galban nechá zadržet alespoň místního šéfa drogových dealerů, Jonathana Blacka Jonese. Ten však tvrdí, že s vraždou nemá nic společného, a Galban proti němu nemá žádné důkazy. Zatím se Isabela, která je velmi nábožensky založena, dozvídá, že její přítel v Iráku padl. Isabela je v šoku, i z tohoto důvodu se ve školce, kde pracuje, snaží pomoci malé holčičce Elise, která pochází z problematické rodiny. Zanedlouho Isabela zjistí, že je těhotná. Protože se však s přítelem Josem už dlouho neviděla, je přesvědčena, že na ni sestoupil Duch svatý a stal se zázrak. Galban čelí tlaku svého velitele, aby vyšetřování případu svého kolegy nechal být. Objevují se informace, že mrtvý detektiv vydíral dealery a to by mohlo ohrozit vdovin důchod po mrtvém. Jenže skutečného vraha mrtvého detektiva hledá i Jonathan Black Jones. Ten dojde k přesvědčení, že vrahem je Manuel, a snaží se ho donutit, aby se policistům přiznal. Manuel to ale odmítá... (TV Prima)

brasek

Čo je toto za snímok? Po polhodine absolútne bez hlavy a nejakého zmyslu. Áno, samozrejme vyšetruje sa nejaká vražda o ktorej vlastne nič nevieme. Celé mi to pripadalo, že sledujem dva nezávislé filmy. Bez štipky atmosféry, napätia či tempa. Neviem prečo nehodnotím tento snímok ako odpad. ()

MadyDollar

Tak výbornej nápad takhle zpatlanej... Od začátku je to tak neskutečně nudný, že se na to ani dívat nedá. Bytost s bílou maskou byla výbornej mysteriózní prvek a dost zajímavej twist mohl zakončit krásnej film, kdyby to měl v rukou někdo schopnej. Snažili se furt dát nějakej charakterm postavám a dát ději nějakou pochmurnou atmosféru, ale nic z toho zkrátka nefungovalo. Asi nejvíc vyplejtvanej potenciál námětu, co jsem kdy viděl. ()

knoxwile100

Exposed by se dal teoreticky přirovnat ke stromu, na kterém již od počátku jara začnou všechna jablka hnít, až na jedno, krásně červné jablíčko, někde uprostřed mezi svými shnilými kolegy. Jablíčko se snaží mezi shnilými kolegy vydržet a udržet si v sobě svou šťávu a krásu co nejdýl to jen jde. Shnilá jablka začínají rychle, avšak postupně opadávat. Nakonec zbyde jen to jedinné krásně červené jablíčko. Jelikož ale každý vidí především hromadu shnilých sraček pod stromem, tak je nezbytné strom pořezat a spálit. Červené jablíčko je Ana de Armas a shnilá jablka jsou scénář, režie, hudba a ostatní kolegové herci. Je to fakt škoda, jelikož Ana hraje opravdu přesvědčivě, jenže ji opět umístily na špatný strom, jako bylo Nebezpečné pokušení. Snad dostane lepší příležitosti. ()

dlouheBidlo

Nebyl bych až tak přísný. Ústřední linka je zajímavá a závěrečné rozkrytí souvislostí má svoji sílu i určitý moment. Že je to celé obalené poměrně nesourodou splácaninou, je škoda. Když už nebude fakt co, na policích prázdno, tak to zkuste. ()

soarer

Mladá, hlboko veriaca žena preberá spravodlivosť do vlastných rúk. Film bol trochu predvídateľný, no ten koniec ajtak prekvapil. ()

Jarmila68

Mě se líbil nápad s prohnilým a nemravným policistou a krásnou Ana de Armas alias malou holčičkou.Jo..má to chyby a ač Keana Reevese mám ráda,tady působil jako lelklá ryba.Fakt průser!Škoda...mohl to být dobrý film:-( ()

goauld odpad!

NUDÁÁÁ NUDÁÁÁÁ NUUUUUUDDDDDÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ !!!!!!!!!!! Chtělo se mi řvát v kině, abych PROBUDIL všechny ty diváky, kteří začli usínat po dvaceti minutách tohodle silně nezáživného díla. Naštěstí jsem si "zařval" z gauče, protože takovouhle péééčovinu už jsem dlouho neviděl a je fakt, že ikdyby ten film měli v kině s "megaslevou" za tři pětky, tak je raději dám na dětský představení štaflíka a špagetky, bo tam je víc děje než v tomhle ZBYTEČNÉM filmu. Vřele tímto N-E-D-O-P-O-R-U-Č-U-J-I tento film ani stahovat, nebot ty megabajty fakt za to nestojej...Jenom se divím tomu Keanovi, že do týhle srajdy vůbec lezl....To už je tak na tom blbě s prachama??? nebo ho naštívil rejža zrovna když si šoupnul do rypáku "něco na pohodu". Tak doufám, že to byl fakt jenom OMYL a že další jeho role budou zas v těch jeho -správných- kolejích, alá Matrix apod. ()

elma

Já jsem ten film vůbec nepochopila, asi je to ve mně:-) Proč ti mysteriozní postavy, dobře, takže nějaký psychický blok znásilněné ženy Isabel. Ta malá holčička to měla být asi ona Isabel, když jí otec bil či zneužíval, proto závěr je vražda onoho otce. Těhotná byla protože jí policajt znásilnil v metru, tak ho zapíchla. Prosím jen dedukuji, jelikož půl filmu je ve španělštině. Není to moc dobrý projekt a ano souhlasím ztráta času. ()

vw.cobra odpad!

A tohle bylo proboha co? Nekoukatelné, nesmyslné a že na konci má být nějaká pointa? To by to nejdřív muselo jít dokoukat!!! ()

Alena.Durech

Kto nechce vedieť rozuzlenie filmu vopred - ďalej nečítajte ;-) Mne sa to narozdiel od iných komentujúcich páčilo. Možno to bude tým, že pracujem s ľuďmi, ktorí zažili, prežili podobné traumy a viem, čo dokáže ľudská myseľ. Vytesní traumatické zážitky, spracuje ich po svojom, ale keď natlakovaný hrniec nepúšťa paru, pridá k tomu ešte ďalší tlak, tak buchne. Potom sa z nich stane trebars aj vrah. Kto je viac vinný? Nevšímavé okolie (či už v detstve, alebo rodina páchatelov, alebo prizerajúci sa svedkovia), samotní páchatelia alebo obeť, z ktorej sa stane páchateľ? Možno chaotické spracovanie, ale stále malý chaos v porovnaní s tým, čo prežíva obeť v podaní Isabely. Znásilnenie bol opätovný spúšťač toho, čo prežila v detstve a potlačila do najzadnejšieho kútika duše. Všetko sa jej začalo pripomínať svojským spôsobom, ale zároveň mozog vynechával prežívanie udalosti nedávnej. Toľko vysvetlenia pre tých, čo nepochopili, ba sa až nudili. A verte mi - v živote je toto naozaj reálne. ()

wollfy

Zajímavý pokus o Mindfuck film. Není to úplně povedené ale zas to není taková kokotina jako třeba SIBERIA což je asi nejhorší film s Keanu. Tohle má dvě dějové linie, jedna mysteriozní, druhá klasická krimi vo křivejch poldech. Jako nakonec se to všecko tak nějak vysvětlí, ale je tam toho moc a lítá se od jednoho k druhému. Jako nic moc nového tam není. Ale jako dobrý no. Vcelku zajimavý pohled na psychiku ženy po znásilnění. ()