Hlavní hrdinkou současného příběhu zasazeného do neutěšeného prostředí severozápadní pacifické dřevotěžařské komunity je Lillian (Julia Stilesová). Ta se právě vrací do svého rodného města, kde ji soustavně obtěžuje Blackway (Ray Liotta) - bývalý policajt, z něhož se stal krutý šéf místního podsvětí. Lidé ve městě jsou k ní lhostejní a šerif jí rovnou doporučí, aby se odstěhovala. Lillian je však rozhodnutá se s pomocí mrzutého starého dřevorubce Lestera (Anthony Hopkins) a jeho mladičkého parťáka Natea (Alexander Ludwig) svému psychopatickému pronásledovateli postavit. Zdá se, že tihle dva jsou jediní, kteří se nebojí vzdorovat Blackwayovi, jenž má pod palcem celé široké okolí. (HBO Europe)

warrenur

Pomalo plynuci priemer z chladneho zapadakova, kde napadnuta zena spolu s dvoma spolocnikmi hladaju miestneho vyvrhela cislo jedna, z ktoreho je cele okolie "poondiate". Nic extra, ale pacila sa mi hudba, surove prostredie a Julia Stiles. Moja davna oblubenkyna este z 10tich veci. I na nej, ako i na nas ostanych, sa prejavuje vek. :) 45% ()

Bobšule

Upřímně, není to zlé, ale tak na jedno shlédnutí. Hopkins má lepší filmy, v nichž hraje podobné postavy, ale tak nějak plastičtější. Tady chybí prakticky jakékoli emoce až příliš ostentativně. Tady se potlačují až natolik důsledně, že se chvílemi divák přistihne při pocitu, že je mu to vlastně celé jedno. A tak nakonec jen kouká do konce proto, aby se dozvěděl, kdo koho sejme. (Jediné, co mě skutečně zaujalo, byl epizodní příběh o záhadném zmizení čtveřice dřevorubců v táboře uprostřed lesů před několika dekádami. Žel, nedozvěděla jsem se pointu, což mě mrzí.) JO a pozor, klenotem filmu je pro mě osobně vyprávění starých dřevaů hned na začátku filmu o Královně borovic. Hláška "dodneška si z něj tahám třísky..." mi zůstane ještě dlouho v paměti. :-D ()

Acrobat

No neviem, či toto severské putovanie malo nejaký hlbší zmysel. Ibaže ja som hlupák a ničomu som nepochopil. No ale ak chcete typickú zapadákovskú americkú cestu "pomsty" ženy starca a jemne švihnutého hromotlka nech sa páči. Atmosférou príliš nudné a čas sa vlečie ako staré GMC po nulitných cestách zbytočnosti. Epizódy nie sú vôbec silné a tupý pohľad Hopkinsa na záver je mojim tupým výrazom, čo to človek vlastne pozeral. O nepriateľovi sa povie veľa démonického, ale Liotta je chlap a nič viac. Alfredson nezvládol americký zdegenerovaný vidiek a nenastolil nič pamätné. V rukách Scotta Coopera to mohlo dopadnúť lepšie. (videné 08.11.2019, BDrip) ()

Miagy

Jeden zo slabších thrillerov, avšak aká taká ponurá atmosféra drevorubačskej komunity dokázala občas navnadiť tú správnu atmosféru. Čo s týka deja, tak ten bol taký nemasný neslaný, záver bol celkom fajn, herci zvládli svoje role celkom fajn. Stále mi však niečo chýbalo, ale vyslovene som sa nenudil ani nebavil. ()

TommyDiamond

Kdesi na konci ameriky, kde medvědi dávaj dobrou noc, znají místní vidláci jen těžbu dřeva, zbraně, noční kluby a člověka jehož jméno se prakticky bojí vyslovit (blackway)... Až jednou jedna nanynka z města se kterou si chtěl místní voldemort (blackway) zašpásovat sebere všechnu svoji filmovou odvahu, přestárlýho hanibala potřísněnýho poslední mízou a místního koktajícího třicetiletýho retarda žijícího s matkou a jde do boje.... Trvá celých 80 procent filmu než se naši hrdinové probloudí, protrmácí, prožraní a než oblezou všechny ty místní díry té nehostiné a drsné ameriky, než se vůbec utkají s blackwayem a jeho účetním.... Upřímně působí nejen celý hon na blackwaye, ale i pohled na naši trojci hodně groteskně. Za tak předvídatelný a hloupý příběh nemůžu než dát jednu hvězdu.... ()

himor

A zase raz divný film, ktorých je nejak v poslednej dobe na tony. Atmosféra vo filme myslím solídna, Liotta ako záporák opäť exceloval, zato Hopkins s jeho skleneným výrazom v tvári ma nijak neoslnil. Julia odohrala celkom priemerne, takže žiadny trhák nečakajte. Neviem no, čakal som od obsadenia a žánru celkom viac, ale čo už. Tak do 50%. ()

G04T

Spíš road movie než thriller, ale budiž. Krve bylo málo, zato mě to pořád bavilo a pátrání po Blackwayovi bylo docela fajn. Takovej průměr. Samozřejmě Anthony Hopkins tomu dává úplně jinej level a bez něj by ten film byl silnou sračkou. Co ještě musím pochválit je kamera a úžasné prostředí. ()

lusa

Pritiahnuté za vlasy a strašne predvídateľné, ale aj tak sa snažím užiť si každý Hopkinsov film, nikdy neviem, ktorý už bude posledný.. Výborné obsadenie, Ray Liotta je vážne kretén. Na jeden krát, oddychovečka. 3* ()

DJ Kritik

I thriller vás môže priviesť k smiechu. Tu v tomto filme sa stretávame s postavičkami, ktorí sú také tragikomické figúrky a snažia sa navodiť dojem filmu. Ako vyplnenie prázdneho času to až tak nezabolí, ale že režisér je otcom série Millénium je to obrovské sklamanie. ()

LuNicy

Zaujalo mě obsazení, film mě celkem i bavilo sledovat, má pro mě takovou příjemně ponurou atmosféru, ale... jakmile film skončil, tak přišlo zklamání. Nějak jsem čekala víc a závěr, který by dodal filmu třešničku, za mě nepřišel.. I tak bych si ho ale jako oddechovku pustila znova. ()

koza3

Viděl jsem jen posledních 30 minut, ale stačilo mi to. Že i Hopkins bude hrát takovou tužku bych nečekal... ()

bonovox

Snímok o ničom. Málo uveriteľné konanie postáv a hlavne nezáživné spracovanie nezachraňujú ani známi herci. ()

fafejt001

RAY pěkně nevzhledný a zlý padouch dostal na frak . Tedy až v závěru . Jinak to bylo nějaké podivné . Julia nevýrazná , rovněž Alexander podivný . No mohlo to být lepší . Nu což . ()

johnnie78

Já nějak nepochopil, co je smysl tohohle filmu, kromě toho, že tam hraje Anthony Hopkins. Měl to asi být pokus o "seveřinu", ale je to bohužel film, kde se z osmdesáti procent vůbec nic neděje, jen se někam jede a žvaní. Pak přijde kousek akce, a pak je konec. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook