Za zdí zahrady (TV seriál)

Over the Garden Wall

Animovaný / Dobrodružný / Drama

USA, 2014, 10x11 min

Po 2 měsících komentuji, rozleželo se mi to v hlavě a mám chuť se na to kouknout znovu. 10 krátkých příběhů o 2 klucích a mluvícím poletovátku vás vezmou do úchvatného světa za zdí civilizace a upoutají jak svým vyprávěním, tak i kresbou. Nechte se unést :-) Doporučuji tak 2 ep denně. Nespěchejte :-) Zajímavost: Patric McHale, který stvořil tuto minisérii, měl na starosti psaní prvních 5 sérií Adventure Time. 90%(30.4.2015)

Važne úžasny fantasy seriál, plný zaujímavých postáv. Najväčším plusom tohto seriálu je ta mysteriozna atmosféra, ktorej pomáha aj rozprávková animácia. Uprimne, môj jediný problem boli hlavný hrinovia tohto príbehu (bratia), ktorý mi boli zo začiatku nesympatický ale potom som si na nich zvykol. Škoda že to natočili iba na 10 episod, rozhodne by som chcel vidieť aj dalšie príbehy z lesa (aj s inými postavami). 83%(5.7.2018)

Kouzelná perlička, která chvílemi hází odlesky naší Zahrady, chvílemi Adventure Time, ale většinu času je prostě svébytným dílkem s parádním hudebním doprovodem a skvěle odměřenými dávkami humoru, roztomilosti a hororového nádechu. Dialogy jsou parádní, postavy k zamilování a stopáž krásně večerníčková. Milé překvapení.(3.2.2017)

Má to velmi povedenou atmosféru, velmi příjemnou hudební stránku a je vidět, že ten kdo tohle vymyslel měl opravdu spoustu fantazie. Navíc to dokáže udržet napětí a pozornost a příběhy na to jak jsou krátké dokáží velmi slušně zaujmout. Postavy jsou také poměrně sympatické. Když to shrnu je to velmi zajímavé a komplexní dílo, na které se mi velmi dobře kouká. 9,7/10(18.10.2015)

Ne všechno, co vypadá jako staré dobré animáky, je staré. Nebo dobré. Někdy je to prostě jen v pořádku. Celé je to ale však o dost lepší než pilotní short s názvem Tome of the Unknown. Krásně nostalgické ohlédnutí za hromadou starých kreslených pořadů, které do mě vtloukly lásku k vážnější hudbě (a i ostatním žánrům). Celé to má takový kouzelný, klasickopohádkový nádech. Do toho časté písně. Něco na tom bude. Adventure Time je toho plný. Steven Universe je toho plný. Gravity Falls je toho plné. Zároveň doporučuji pro fanoušky Corpse Bride a naopak pro fanoušky OtGW doporučuji CB, byť zas tak se ty dva kruhy v imaginárním Vennově diagramu nepřekrývají. And that's a rock fact/A to vím skálopevně. 3,5*(14.5.2018)