Za zdí zahrady (TV seriál)

Over the Garden Wall

Animovaný / Dobrodružný / Drama

USA, 2014, 10x11 min

Temné, děsivé, cynické, bizarní, melancholické a neuvěřitelně atmosférické. Svět kypící fantazií na rozdávání, animace lahodící oku a k tomu propracovaný komplexní příběh? Nevěřil bych, že se něčeho takového dočkám od animovaného díla. První setkání s Patrickem McHalem a ihned okamžitá zaháčkovat do jeho dalších projektů. Už teď se těším, až se do říše Neznáma podívám znovu. (Zvládnuto na jeden zátah).(15.7.2016)

Po 2 měsících komentuji, rozleželo se mi to v hlavě a mám chuť se na to kouknout znovu. 10 krátkých příběhů o 2 klucích a mluvícím poletovátku vás vezmou do úchvatného světa za zdí civilizace a upoutají jak svým vyprávěním, tak i kresbou. Nechte se unést :-) Doporučuji tak 2 ep denně. Nespěchejte :-) Zajímavost: Patric McHale, který stvořil tuto minisérii, měl na starosti psaní prvních 5 sérií Adventure Time. 90%(30.4.2015)

Stahovala jsem seriál s tím, že to "asi bude fajn, má to přeci jen 10 dílů po 11 minutách, tak co". Nakonec jsem velice příjemně překvapená, ne-li nadšená! Za pouhé 2 hodiny se toho na plátně (spíše obrazovce) stalo více než by kdo čekal. Artstyle jako takový mne uchvátil již v první vteřině, přesně tohle je můj šálek kávy, na jednoduchosti ve složitosti si velice potrpím. Detailnosti skryté v obecném vyprávění byly naprosto dokonalé. Avšak nejvíce se mi líbil humor a nadsázka. Never knew bluebirds were this funny. :-)) Každopádně, Over the Garden Wall opravdu nelze nic vytknout, 100 %!(18.2.2018)

Važne úžasny fantasy seriál, plný zaujímavých postáv. Najväčším plusom tohto seriálu je ta mysteriozna atmosféra, ktorej pomáha aj rozprávková animácia. Uprimne, môj jediný problem boli hlavný hrinovia tohto príbehu (bratia), ktorý mi boli zo začiatku nesympatický ale potom som si na nich zvykol. Škoda že to natočili iba na 10 episod, rozhodne by som chcel vidieť aj dalšie príbehy z lesa (aj s inými postavami). 83%(5.7.2018)

Ne všechno, co vypadá jako staré dobré animáky, je staré. Nebo dobré. Někdy je to prostě jen v pořádku. Celé je to ale však o dost lepší než pilotní short s názvem Tome of the Unknown. Krásně nostalgické ohlédnutí za hromadou starých kreslených pořadů, které do mě vtloukly lásku k vážnější hudbě (a i ostatním žánrům). Celé to má takový kouzelný, klasickopohádkový nádech. Do toho časté písně. Něco na tom bude. Adventure Time je toho plný. Steven Universe je toho plný. Gravity Falls je toho plné. Zároveň doporučuji pro fanoušky Corpse Bride a naopak pro fanoušky OtGW doporučuji CB, byť zas tak se ty dva kruhy v imaginárním Vennově diagramu nepřekrývají. And that's a rock fact/A to vím skálopevně. 3,5*(14.5.2018)