Za zdí zahrady (TV seriál)

Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

Animovaný / Dobrodružný / Drama

USA, 2014, 10x11 min

Má to velmi povedenou atmosféru, velmi příjemnou hudební stránku a je vidět, že ten kdo tohle vymyslel měl opravdu spoustu fantazie. Navíc to dokáže udržet napětí a pozornost a příběhy na to jak jsou krátké dokáží velmi slušně zaujmout. Postavy jsou také poměrně sympatické. Když to shrnu je to velmi zajímavé a komplexní dílo, na které se mi velmi dobře kouká. 9,7/10(18.10.2015)

Bratia Grimmovci, čarodejník z krajiny Oz, Viktoriánska éra, Jana Eyrová a gotický román, súčasné coming of age, odkazy na staré animované klasiky a nohé ďalšie elementy tu žijú v úžasnej symbióze, ktoré je rovnako magická ako fikčný svet, do ktorého sa dostanú naši dvaja hrdinovia. Jeden z najlepších animovaných seriálov a rozhodne najlepšia voľba na dušičkové obdobie a nástup novembra. Veľmi osobná, srdcová záležitosť. Nostalgia ultra.(3.11.2019)

Temné, děsivé, cynické, bizarní, melancholické a neuvěřitelně atmosférické. Svět kypící fantazií na rozdávání, animace lahodící oku a k tomu propracovaný komplexní příběh? Nevěřil bych, že se něčeho takového dočkám od animovaného díla. První setkání s Patrickem McHalem a ihned okamžitá zaháčkovat do jeho dalších projektů. Už teď se těším, až se do říše Neznáma podívám znovu. (Zvládnuto na jeden zátah).(15.7.2016)

Patrick McHale, tvorca tohoto skvostu, má asi veľkú slabosť pre všetko, čo je staré. Príbeh inšpirovaný americkým folklórom a klasickými rozprávkovými knihami. Kresba zase čerpá z animovaných filmov 20.-30. rokov. Hudba, ktorá je vskutku nádherná, zahrňuje v sebe skladby z opery, kabaretu, new orleanskeho jazzu, ragtimu a mnohého ďalšieho. Tajomná atmosféra sa dá opísať ako kombinácia Ospalej diery, Alice v krajine zázrakov a Adventure timeu (to posledné nebude náhoda, kedže McHale je jeden z hlavných tvorcov). Dúfajme, že vďaka výborným ohlasom tejto minisérie (prvá ktorej cartoon network povedal áno), vzniknú ďalšie, aspoň z polovice kvalitné ako je Over the Garden Wall.(12.10.2015)

Ne všechno, co vypadá jako staré dobré animáky, je staré. Nebo dobré. Někdy je to prostě jen v pořádku. Celé je to ale však o dost lepší než pilotní short s názvem Tome of the Unknown. Krásně nostalgické ohlédnutí za hromadou starých kreslených pořadů, které do mě vtloukly lásku k vážnější hudbě (a i ostatním žánrům). Celé to má takový kouzelný, klasickopohádkový nádech. Do toho časté písně. Něco na tom bude. Adventure Time je toho plný. Steven Universe je toho plný. Gravity Falls je toho plné. Zároveň doporučuji pro fanoušky Corpse Bride a naopak pro fanoušky OtGW doporučuji CB, byť zas tak se ty dva kruhy v imaginárním Vennově diagramu nepřekrývají. And that's a rock fact/A to vím skálopevně. 3,5*(14.5.2018)