V mestečku Hanbyul už dlhšiu dobu sužuje miestnych obyvateľov továreň na výrobu nukleárnej energie. Ľudia majú strach o svoje životy. Je tu ale i hŕstka tých, ktorí sú vdační, že majú v tomto zapadákove nejakú prácu. Jedným z nich je i Jae-Hyeok (Kim Nam-Gil), ktorý ale varuje ostatných pred tragickým stavom, v akom sa továreň momentálne nachádza. Po tom, ako zlyhá roky starý chladiaci systém v jednom z reaktorov, skutočná hrozba sa začne šíriť do ulíc. I vláda stratila kontrolu nad médiami a krajina sa začala meniť na krajinu mŕtvych. Napriek chaosu Jae-Hyeok zalarmuje pár spolupracovníkov, aby sa vrátili späť do továrne a zabránili ešte väčšiemu nešťastiu. (sochoking)

piglit

Když se korejský ekoterorista, s nejvyšším dosaženým vzděláním - zakládání regálů v Lidlu - pustí do psaní scénáře, nemůže to dopadnout jinak. Film od začátku prodchnutý techníckými, zdravotními i logickými nesmysly. Dokonce i rakouský "Der erste Tag / Den první (2008)" je proti tomuto výtvoru jako doktorská habilitační práce proti malůvce předškoláka. Film svým provedením uráží každého technicky založeného diváka. ()

Mamlas odpad!

Temto film je založený na tom, že tam po sobě stále někdo řve. Není to vůbec dramatické, jen neobyčejně otravné. Koukat se na to bohužel nedá. ()

brasek

Snímok na hrane hystérie s nelogickými prvkami a nielen technickými. Prekáža mi veľa postáv a celkový balast príbehu. Ak sa stane takáto havária tak reaktor je obvykle zakrytý betónovým sarkofágom a tu ho chcú zachrániť (do zberu ho asi nechceli predať a či?) a tak zakážu hasenie morskou vodou, neskôr ľudia utekajú pred rádioaktívnym mrakom a o pár minút už idú pomalým krokom. Kam ten mrak zmizol? Hra na city a hrdinstvo funguje vo veľmi malom rozsahu. Celkovo by príbehu prospelo keby to vybuchlo všetko a naraz... ()

Zaks

Kórejský príšerne naťahovaný doják o obeti jednotlivcov za záchranu celej krajiny pri havárii jadrovej elektrárne. Trikovo na úrovni TV inscenácie inšpirovanej Černobylom a Fukušimou dokopy. Neuveriteľne hlúpe, množstvo logických chýb ako napríklad vždy fungujúce mobily, ktorým nevadila silná radácia a všetky boli samozrejme vodotesné, hasenie rožhaveného reaktora vodou? Kórejskí herci to prehrávali úplne všetci, od úvodnej scénky s tučnými deťmi cez pracovníkov elektrárne a ich škriekajúcich rodinných príslušníkov až po premiéra s prezidentom. Pri sledovaní som mal často pocit, že sa pozerám na paródiu a nie na katastrofický film. Strašne moc sa tu kričalo a dej sa rôznymi emotívnymi vsuvkami neúmerne a zbytočne predlžoval. Už počas filmu som grcal spolu so záchranármi, pravda, oni od radiácie, ja kvôli mizernej kvalite tohto paškvilu. Snáď jediným plusom bolo obsadenie sympatických mladých kórejských herečiek, ktorých priemerné výkony vyčnievali nad zlými výkonmi ostatných hercov. ()

lahvi

Kvalitou je to asi klidně na 4 hvězdy. Ale nejsem nějakej filmovej profesor. Jsem divák. A na mě jsou ti aziati přehnaný. Neni to první film, kdy jdou přes hranici toho, co snesu. To jejich drama jde přes čáru. Dívat se na trpící lidi, děti..poslední dobou rád koukam, na neamerickou tvorbu. Už jsem přehlcenej tý americký tuctovky pořád dokola. Ale zase mají nějaké mantinely, kam už nejdou, co prostě na obrazovku zas tak nepatří, nevim. Prostě azijská tvorba je jiná. V něčem lepší, v něčem horší. ()

mdf

Chvílemi dost uječený a uplakaný, zase tam musel být uvědomělý hrdina, který všechno vyřeší. ()