poster

Špatný syn

 • Francie

  Un mauvais fils

 • USA

  A Bad Son

Drama

Francie, 1980, 110 min

 • Martin741
  ****

  Viem, ze Patrick Dewaere bol talentovany herec, sympatak a Ramzeszial sa zabil, tuna sa snazi postavit sa na vlastne nohy, ale ziskal tak akurat konflikt s otcom, lebo chce vediet neprijemne skutocnosti ......Na Sautetove filmy v 80. rokoch uz aj samotni Francuzi srali, jak pise oficialny zivotopis .....dalsia nechut Sauteta tocit filmy prisla so smrtou Romy Schneider /tusim 1982/ a dalsia rana prisla pre Sauteta - smrt Lina Venturu, pricom ani jeden tu nehral . 75 %(16.7.2019)

 • borsalino
  ****

  Sociálně laděný snímek s excelujícím Patrickem Dewaerem v hlavní roli, který se snaží znovu postavit na vlastní nohy, vyrovnat se se sebevraždou matky a navázat vztah ke svému otci. Velmi silný film.(31.12.2011)

 • Pohrobek
  ****

  Nevyvedený syn Bruno (Patrick Dewaere) strávil kvůli obchodu s drogami pět let v americkém vězení a další rok odvykací kúrou, načež se vrátil ke svému otci do Paříže. Jen málo se dozví o okolnostech, za nichž přišla před dvěma lety o život jeho matka, a vztah s otcem eskaluje v otevřený střet... Patrick Dewaere dva roky před sebevraždou - a stále stejné extrovertní herectví. Film o navždy se opakujících Sautetových tématech - problémy lásky i obyčejných lidských setkání.(14.7.2005)