Beetlejuice Beetlejuice

• USA Beetlejuice Beetlejuice (více)

Snímek s názvem Beetlejuice Beetlejuice vypráví příběh tří generací rodiny Deetzových, které se po nečekané rodinné tragédii vracejí domů do Winter River. Život Lydie, kterou stále pronásleduje Beetlejuice, se obrátí vzhůru nohama, když její vzpurná dospívající dcera Astrid objeví na půdě tajemný model města a omylem se otevře portál do posmrtného života. V obou říších se rodí problémy a je jen otázkou času, kdy někdo třikrát vysloví Beetlejuicovo jméno a rozpustilý démon se vrátí, aby rozpoutal chaos jemu vlastní. (Vertical Entertainment)

Triple H

Beetlejuice Beetlejuice, alebo ako dostať usvedčeného pedofila/detského pornografa (usvedčeného dôvodne? kto už vie...) Jeffreyho Jonesa do filmu bez toho, aby bol vo filme, ale bol v X scénach. V kine som bol ja a dve asi 15-ročné dievčatá (ktoré do kina pritiahla predpokladám/dúfam Jenna Ortega) a tak ma napadlo...dnešná mládež to má vlastne akési horšie/komplikovanejšie ako v ich veku minimálne dve predchádzajúce. Aké máme top filmy v roku 2024? Inside out 2 - trochu nostalgia a vek frančízy: 9 rokov. Deadpool x Wolverine - trochu nostalgia a vek frančízy: 8 a 24 rokov. Despicable me 4 - trochu nostalgia a vek frančízy: 14 rokov. Duna 2 - slabšia nostalgia (kniha, štýl á la Nolan) a vek frančízy: 3 roky. Twisters - veľmi nostalgia a vek frančízy: 28 rokov. Godzilla x Kong - trochu nostalgia a vek frančízy: 70 a 91 rokov. Kung Fu Panda 4 - trochu nostalgia a vek frančízy: 16 rokov. Bad Boys 4 - veľmi nostalgia a vek frančízy: 29 rokov. Kingdom of the Planet of the Apes - dosť nostalgia a vek frančízy: 66 rokov. Alien romulus - dosť nostalgia a vek frančízy: 45 rokov. Priemerný vek frančíz top filmov tohto roka (a všetko sú zabehnuté frančízy): 29,77 rokov. A aktuálne tu máme Beetlejuice Beetlejuce - veľmi nostalgia a vek frančízy: 36 rokov. Veľa ľudí v strednom veku a starší (vrátane mňa) dumá o tom kam svet speje, a či dobre a či zle, a či sa nekazí,  a nakoľko ho kazíme my a či nebolo lepšie...ale sledovať film ako Beetlejuice Beetlejuice, kde je všetko, vrátane dialógov, rodinných/vzťahových peripetií ako keby cez kopírák prevzaté z roku 1988, viedlo u mňa viac-menej k tomu, že na jednu stranu som si spomenul na to aké trendy hýbali spoločnosťou a kultúrou 30 rokov dozadu...na druhú stranu ak by som v nich mal sedieť neustále aj dnes, začal by sa vkrádať pocit, že sa snažím nasilu vracať a udržiavať niečo čo už desiatky rokov neexistuje a pri tom ako funguje ľudská spoločnosť a ako sa mení a vyvíja, už v takej istej forme ani existovať nemôže. Neubránil som sa pocitu, že mladšia generácia takej Jenny Ortegy, ktorá má tento rok 21 a v roku 1988 kedy išiel do kín pôvodný Beetlejuice ešte mala mínus 14, sa v dnešnej dobe musí asi častejšie prispôsobovať trendom, ktoré sú už pomerne zaprášené a k tomu sa ešte pozerať na to ako sa svet rúti smer prdel, lebo "starí kokoti" ako napríklad Putin, Trump a polovica aktuálnej 35-40 a vyššie populácie si idú akési špecifické vyrovnávanie dlhodobých účtov, či vypúšťa paru a útočí na seba za roky nazbieraných frustrácií z kadečoho mimoriadne dôležitého (Donbas, černosi, homosexuáli, Mexičania, Palestína, atď.), a akosi im mnohým nejako viac než obvykle agresívne jebe na hlavu...a k tomu sa ešte verejne cez sociálne siete a inak urážajú, kradnú ako keby sa mala končiť civilizácia...a popri tom sa všade, zatiaľ stále len do vetra, hlása, že ak nebudeme do 4-och rokov fakt to globálne otepľovanie riešiť, do roku 2050 ním bude zasiahnutá polovica populácie. A popri tom sú streamy plné kadečoho a asi preberajú v zábave prim, nie je jasné či v USA či kde byť LGBTI sa opla alebo neopla (podľa toho či bude pri kormidle rétorika á la Trump alebo á la Kamala) a do kín sa valia rôzne nostalgicky ladené predražené opulentné spektákly, a generácia 70+ ako Keaton, Burton, Dafoe, Scorsese, Scott a pod. nieže si točí stále to svoje, ale neustupuje do úzadia a ukončuje svoje kariéry rozmáchlými rozbujnelými eposmi (hoci Burton sa rozumne držal v zásade na uzde) a popri tom sa natíska otázka kto to po nich vlastne preberie. A aktuálne mladí nám aj trošku zapadajú momentálne a človek ani nevie čo v nich táto doba vlastne zanechá a kam to celé posunú. No, čiže tak - bolo to pre mňa ako niekoho kto má rád jednotku zábavné, hoci asi trochu zbytočnejšie než som od Burtona dúfal, a natoľko prísne sa držiace trendov spred 30+ rokov, že človeku neostane než si objektívne priznať, že nostalgia klame veľmi a mylne nás utvrdzuje v tom, že naša minulosť bola romantickejšia, pritom bola tiež len produktom doby a no...Držím filmovej omladine palce, majú to asi momentálne kus náročnejšie, skákať medzi progresívnymi a trans a inými ideológiami a potom niečím tak už veľmi staroškolským a neaktuálnym ako Beetlejuice Beetlejuice...uvidíme čo to s nimi urobí...zatiaľ si stále nie som úplne istý čím vlastným, do budúcna ikonickým, sa na poli filmov profilujú a definujú. **1/2 () (méně) (více)

castor

Dobrých 15 let to zkrátka nebylo ono. Tim Burton byl v jejich průběhu jiný, sterilní, umírněný, nudný, zmatený. Barvitost, fantazii, nápaditost a osobitost nahrazovala jen ujetost. Možná to chtělo delší pauzy, možná obměnu tvůrčího týmu, možná lepší výběr látek. Tenhle návrat ke kořenům ovšem servíruje svérázný chlapík v úplně jiné formě, srší nápady, skvěle vede skvělé herce a předkládá spoustu chytrých a typicky burtonovských prvků. I když až příliš spoléhá na velikou fanouškovskou základnu, která bude za oceánem přeci jenom někde jinde než u nás. Tvůrčí radost je každopádně cítit, humoru jsem ale čekal podstatně víc. Výtvarná stránka dokonalá, Keatonovo démonické blbnutí kouzelné. Surfař cool, mimiBeetle jakbysmet. ()

TroiMae

Tak je to spíš taková masturbace pro pamětníky a pamětnice. Ozvěny z prvního dílu. Čtyři (hetero) svatby a jeden pohřeb. Tři ženské generace Deetzových a Delores, jejíž postava vypadá jako dlouhé cameo a je až neuvěřitelné, že nepřináší žádnou dynamiku do děje. Ostatní působí jako z papundeklu. Jediná dějová linka, která působí výživně a skýtá nějaké napětí, vývoj a zvraty, je Astrid a Jeremy. Bohužel hozená jako kamínek do opulentnosti zábavního parku. "Pokračování Beetlejuice paradoxně zrazuje fakt, že působí přinejlepším polomrtvě. A více jako produkt soudobé spotřební kinematografie než skutečný duchovní pokračovatel původního filmu,“ píše Kristina Roháčková. "Jako by se mezi všemi těmi postavami a jejich dějovými linkami zapomnělo na důvod, proč je vlastně znovu oživujeme. Tím se myslí cokoli přesahující producentskou zištnost a prostý fakt, že co kdysi fungovalo a diváci mají rádi, má v dnešní době potenciál vydělat peníze. Z toho, co bývalo nepředvídatelnou a vysoce bizarní oslavou života i všeho, co přijde po jeho konci, se tak stala víceméně bezduchá, na půl plynu se odvíjející série scén, z nichž vám velká část bude povědomá. A není to kvůli tomu, že už jste viděli první Beetlejuice, ale zkrátka proto, že už jste někdy viděli nějaký film." ()

666Carnage

Tím Burton je zpátky ve svém a dělá to zatraceně dobře. Beetlejuice je moje oblíbená postava z jeho filmů a tady se opět vyřadili. Příběh je super a víc se o postavě dozvíme. Dokonce se i víc času tráví v zemi mrtvých a tam je to parádní. Keaton je fantastickej a ostatní nejsou o moc horší. Klobouk dolů, že ukecal většinu herců z prvního dílu. Stylizace je nádherná a muzika se perfektně hodí. Je to vtipný, příjemný film s nádechem hororu a já se královsky bavil. 85% ()

Cermbo

O něco lepší než původní díl, kterému určitě nedělá ostudu. Keaton odvádí úžasný herecký výkon  a Burton svým nezaměnitelným stylem taky válí. Osobně mě hodně bavil i detektiv/herec Willem Dafoe, stejně tak potěšilo cameo Danny DeVita. Musím vyzdvihnout úchvatnou hudbu Elfmana, kterého považuji za jednoho z nejlepších filmových skladatelů. Ve výsledku Vás v druhém Beetlejuice čeká příjemná zábava a typ old school filmu, které dnes už moc nevznikají. Zároveň je velmi osvěžující po dlouhé době vidět ve filmu přirozené bílé heterosexuální páry bez na sílu tlačené LGBT propagandy nebo rasové korektnosti. Takové filmy se dnes už moc nevidí a je smutné, že něco takového musím zařadit do hlavních pozitiv filmu. :)))) ()

• Jeffrey Jones se v pokračování neobjevil zřejmě z toho důvodu, že se v roce 2003 přiznal k obvinění z držení dětské pornografie a z toho, že v období od září 2000 do května 2001 nabádal čtrnáctiletého chlapce k výrobě sexuálně explicitních snímků. Herec chlapce fotografoval a několikrát mu zaplatil, aby pózoval nahý, přičemž měl na hlavě kovbojský klobouk a byl oblečen jako indián. Jones byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu, poradenství a měl se každý rok registrovat jako sexuální delikvent. V letech 2004 a 2010 byl však newyorský herec zatčen za to, že si neaktualizoval svůj status sexuálního delikventa. Jones následně přiznal vinu a dostal dalších 250 hodin veřejně prospěšných prací a tři roky přidané ke zkušební době. Na obrazovkách se ale i tak objevuje dále. (Kejf.)
  • Michael Keaton (Beetlejuice) v březnu 2014 řekl, že toto bylo jediné pokračování, na kterém měl zájem se podílet. (TommyZR)

Zlatého lva v Benátkách získal Vedlejší pokoj

Zlatého lva v Benátkách získal Vedlejší pokoj

07.09.2024

V sobotu 7. září proběhlo slavnostní zakončení 81. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Jednu z největších evropských filmových událostí roku otevřel 28. srpna nejnovější počin Tima… (více)

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

06.09.2024

Oblíbený herec Michael Keaton (Birdman, Batman) poslední dny a týdny tráví zejména mediální propagací svého nejnovějšího snímku Beetlejuice Beetlejuice v režii Tima Burtona (Dumbo, Sirotčinec slečny… (více)