poster

La fleur de l'âge

 • USA

  Rapture

 • Slovensko

  Vytrženie

  (festivalový název)

Drama

Francie / USA, 1965, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Rob Roy
  ***

  Patnáctiletá (!!) Patricia Gozzi, tklivá hudba Georgese Deleruea a skvělá kamera. http://www.cine-vue.com/2014/07/blu-ray-review-rapture.html(10.8.2014)

 • pepo
  ***

  Formálne nádherné (kamera!!!) ale príbehovo ma to totálne míňalo a nedokázalo ma to vôbec vtiahnuť. Sled pekných obrázkov 5/10(12.12.2017)

 • Flego
  *****

  Úžasne natočený film, hotová pastva pre oči. Od kamery po hudbu, všetky obrazové i zvukové vnemy sa vliali do jedného krásneho filmárskeho zážitku. Obsah drží krok s estetikou, príbeh samotárskej dievčiny je zobrazený citlivým sposobom, film má pevnú stavbu, zrýchlené jednoobrazové scény ( beh času ) sú famózne. K tomuto filmu sa rád vrátim. Tretí komentár, osme hodnotenie.(16.12.2016)

 • fragre
  *****

  Nádherná kamera, nádherná hudba a především strhující výkon Patricie Gozzi, která hraje dívku svého věku patnácti let. Ta je zde, vinou (ne)výchovy otcovy, představena pomalu jako dívčí Mauglí, plachá divoška, která je šťastná může-li běžet příbojem či může-li si hrát své samotářské hry na strmých pobřežních skalách s křičícími racky nad hlavou. Neumí se chovat ve společností, v které propadá panice, neumí zacházet se svými city a pocity. Pak přítomnost mladého muže v domě působí na ní o to intenzivněji a její reakce jsou o to impulzivnější, divočejší a nevypočitatelnější... Ta křehkost smíchaná s divokou plachostí je podaná velmi přesvědčivě.(28.2.2016)