Reklama

Reklama

The Fundamentals of Caring

  • USA The Revised Fundamentals of Caregiving
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Ben (Paul Rudd) prožil velkou osobní tragédii a ztrátu. Aby se z ní dostal, rozhodne se vydělávat si peníze jako pečovatel. Jeho prvním klientem se stane 18letý Trevor (Craig Roberts), kterému ani svalová dystrofie nebrání projevovat svoji hlučnou povahu. Máme tu dva hrdiny: jeden je paralyzován citově, druhý tělesně. Společně se vydávají na cestu, aby hledali přátelství i naději. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (59)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nieco tak ako Manchester by the Sea, kde zase miestne vystudovane filmove teoretiky - elitari boli namako s Kejzyho Efleka, coz je pre mna katastrofalno -katastroficky herec. Ba co je horsie, uz multi -kulti propaganda uraduje naplno, vo Francii sa vyrojila multikulti propaganda Nedotknutelni a tu zas vidim americku odpoved. Pricom ma to len cosi do seba, ako ze citove vyprahnutie sa riesi, ale ak chcete citovu paralyzu treba poliecit /od prirodzenia som dobrak/ e jednak tolerujem aj tu svalovu dystrofiu ci citovu paralyzu. No ale to je malo na to, aby sa vystaval a natocil o tom film. Iste, iste je to feel good film,a to je dobre, pohodova atmosfera tomu tiez svedci, len toho cestovania tam bolo malo - a mohla byt aj nejaka drsnejsia scena - havarka hovnocucu ? Tak bych vyletel mozno aj na 4 hviezdy. Takto len slusny priemer 55 % ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Dostanete přesně to, co můžete čekat, když si přečtete stručný obsah: sbližování dvou rozdílných mužů, které přes počáteční potíže vyústí samozřejmě v přátelství. Příběh zpracovaný v různých obměnách už mnohokrát. Tenhle se vymyká tím, že není sentimentální a hlavní hrdina na vozíčku, kterému hodinky odměřují čas zatraceně rychle, nemá slitování s nikým, dokonce ani sám se sebou. Pasti, které chystá na nebohého pečovatele, jdou za hranu korektnosti ve všech směrech. Aby občas z filmu vykoukla scéna, z níž je jasné, že ten předčasně vyspělý kluk je ve skutečnosti opravdu jen kluk, který ledacos nemůže, hodně věcí se děsí a je zoufale křehký za maskou z úšklebků a nelítostnosti, kterou si kolem sebe na obranu vystavěl. ()

Reklama

TedGeorge 

všechny recenze uživatele

Po první půlhodině jsem chtěl tenhle Netflixovskej pokus vypnout. Vyloženě mě štvalo, kam se to ubírá, utírání prdele invalidy s pomocí Paula Rudda a tak vůbec. Pak se snímek naštestí překlopí do velmi příjemné road movie se super Selenou Gomez (jo) a dobře hodinu se to snaží zařadit do tak vzácné kolonky s názvem "feel good klasika". To se filmu nakonec úplně nepodaří, ale opatrné doporučení a 7/10 si to ode mne přece jenom vyslouží... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ZÁKLADNÍM PRINCIPEM POSKYTOVÁNÍ PÉČE JE STARAT SE, ALE S PÉČÍ TO NEPŘEHÁNĚT…“ /// Filmů o frajerech na kryplkárách začíná přibejvat. Jejich krédem je nebejt uslzený, ale maj pomoct. S čímkoliv a komukoliv. Třeba vyzvat ke změně zažitejch stereotypů – tedy vykopat nemocnýho z obyváku a poslat ho na cestu (tedy mezi lidi). A zároveň prožít svůj sen. Jednodušší to je, když maj smysl pro humor (i když může bejt drsnější). Pak je vyžadováno, aby byl podobně zaměřenej i pečovatel. Další cestovatelská story, která má několik originálních scén, je dojemná a místy je to dobrá prdel (vobčas oboje dohromady). Svět je velkej a o náhody v něm není nouze, takže je zde taky dost votřepanejch kousků a klišoidních scének. Rozhodně se nejedná o pokračování Nedotknutelných. Ale pro týpka se svalovou dystrofií… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal Jonathan Evison, číst nebudu. 2.) Mým snem je vychcat se vestoje (no tak holky…). 3.) Thx za titule „Kris004“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Velmi obyčajný príbeh, ktorý chce vyzerať neobyčajne. Paralela s francúzskymi Nedotknuteľnými je očividná. Ibaže ten vozičkár tu nie je vôbec sympatický. Vlastne je totálne otravný. Ide o príbeh, ktorého hlavnou myšlienkou je katarzia, očistenie sa od osobných problémov všetkých dvoch - troch hlavných postáv, ktoré ku koncu už nikoho nezaujímajú. Téma vykúpenia prevedená ako road movie mi nesadla. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (4)

  • Filmovalo sa na viacerých miestach v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)
  • Keď sa Ben (Paul Rudd) zhovára s otcom Dot (Bobby Cannavale), spomenie, že Trevorovo ochorenie postihuje 1 z 3500 mužov. Údaj odkazuje na to, prečo sa Trevor (Craig Roberts) pýta ľudí, aby si vybrali číslo medzi 1 až 3500. V podstate uvádza štatistiku svojho ochorenia. (nirvana91)
  • Natáčanie filmu trvalo 26 dní. (nirvana91)

Reklama

Reklama