Co když Apollo 11 misi nedokončilo a vše, co jsme viděli, byla fikce natočená Stanley Kubrickem? Odpověď na tuto otázku budeme hledat v šedesátých letech v Londýně, kde se bude agent CIA (Ron Perlman) pokoušet najít slavného režiséra a zároveň bude muset spojit své síly s manažerem rockové skupiny (Rupert Grint). (hendrich6)

Rockerman

Je to jeden z těch filmů, kdy si člověk říká: " Sakra, sakra z tak dobrého nápadu se dalo vytřískat víc". Mohl posloužit těm co věří na tzv. konspirační teorie, no a přistání prvních lidí na Měsíci je ta z nejklasičtějších. Dobrý je Ron Perlman, který naštěstí moc nemluví, jen sem tam někomu rozbije hubu nebo ustřelí hlavu. Ruperta "Rona" Grinta jsem viděl už v lepších rolích. Vše obklopují většinou halucinogenní drogy, jak bylo v éře hippies běžné a tak o srandu není nouze, ale hluchých míst je tu také dost a proto jen za 3*. ()

Qeo

Je to bejkárna, ale překvapivě dobře zahraná a místy i vtipná. Takové béčko občas potěší. ()

Varanus

Zpočátku mi Moonwalkers přišli takoví celí nedovaření. Opravdu, první dvacetiminutovka se lehce zmítá v dobrém nápadu, ale hrozí jí, že jím také pouze zůstane. I dvě třetiny hlavního tria herců jsou zde na bázi: "Tak to nějak uděláme a bude to legrace.". Ne tak Ron Perlman, který je stejnou jistou, jako náš boj o oheň. Každopádně počínaje dvacátou šestou minutou filmu se vše k dobrému obrátí. Však každá voda nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi... Ne, Stázina mu dá tripa a udělají film s krví, prsem (či prsama) a drogou. Všem pak bude krásně a mainstream získá zase pár bodů k dobru. A já si těch pár bodů k dobru rád připíchnu na klopu. ()

Ben Nevis

S britskými komediemi mám většinou problém, že buď jsou moc vulgární nebo přijdou vtipné jenom Britům. Tohle je však mišmaš, kde najdeme britský humor, americké násilí a kdo ví, co ještě. S obdrženým poselstvím, že tráva, opium a magické houbičky vyřeší všechny trable, jsem se dokousala až nakonec a zasmála 10x častěji než v běžné americké komedii. Akorát mi tam neseděl Rupert Grint, který byl asi obsazen jenom proto, aby tato nízkorozpočtovka měla známou (a ne příliš drahou) tvářičku. Na vedlejší role super, ale na hlavní roli není dost výrazný. ()

milhouse333

Nejlepší komedie s drogami v hlavní roli. Detailně vtipné scény s perfektně zvolenými herci a jejich maximálními výkony. Vše na vlně hippie a růžovém obláčku drog. Jasný evropský podpis s typickým neamerickým humorem a hodně úleťáckým pojetím, ale nemusí sedět každému. ()

rivah

Jako fikce, kdy hledali Kubricka, aby pro vedení USA natočil simulované přistání na měsíci je to dobré. Ale jinak příliš ujeté. (max.50%) ()

DavidWebb

Fantastická úvodná scéna, pri ktorej som si skoro opissoval trenky od smiechu, Ron Perlman skrátka... škoda, že si to tento level neudržalo do konca. Našli sa tam síce ešte situácie minimálne pozoruhodné, ale už len jedna dosiahla aspoň skraja na ten začiatok. Ja moc na klasické komédie nie som, vždy ma viac zabavia fliky streštené alebo komédie čierne, a táto sa ako-tak podarila. Nedá mi nespomenúť tú druhú scénku, keď Perlman telefonicky vysvetľuje svojmu šéfovi, prečo ešte stále nesplnil svoju úlohu, no to bolo... SPOILER! "I had some trouble". ---> "What kind of trouble?" ---> "Hold on, sir" (Perlman sa pýta svojho compadreho) "What kind of trouble did I have?" ---> (compadre) "Tell him you got lost" ---> "I got lost" ---> "What do you mean you got lost?" ---> "What do I mean I got lost?" (Perlman pozerá na svojho kumpána a ten mu ďalej radí) "You were in a bar, and then you walked out..." ---> "I was in a bar, and then I walked out." (Kumpán radí ďalej) "But then you didn't know whether to go left or right." ---> "But I didn't know whether to go left or right." "But then I thought, right, I'm going to the left." "That's it". A to som mal pošťané trenky znova. Skrátka, toto asi nesadne každému, svoju úlohu tam zohráva aj LSD, ale párkrát som sa od srdca zasmial a to sa cení. ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Jasným tahounem - drogy :D Hipisáci, LSD, k tomu skvělý zhulenec s přitroublým manažerem, točí film po boku "agenta" CIA. 100% za film "Bounce"! :D ()

Mufuck

Pro někoho dozajista jeho šálek čaje, mě to teda zrovna neoslovilo.. Asi sem předpojatý, ale Pearlman mi do filmů komediálního žánru moc nesedne. Ironie, vzhledem k tomu že zde hraje drsného agenta C.I.A. . Několik momentů pro zasmátí se samozřejmě najde, bylo by smutné kdyby ne, když to má být komedie. Ale zrovna myšlenka konspirace takovýho kalibru se dala určitě rozvinout mnohem víc. Týden po shlédnutí si nepamatuju vůbec konec filmu, což je myslím si vypovídající ... Že by to bylo něco o přistání na Měsíci?:-) ()

Guran

Příběh ujde. Zpracování je hrozný. Ron Perlman alias Hellboy už hodně zestárnul, ale stále mu věřím a rád ho sleduji ve filmech. Rupert Grint si mě nezískal. Jeho ksicht se dle mého názoru hodí pouze na Rona Weasleyho. Film je jinak hodně slabý. Celou dobu se nic neděje. Scény, které mají rozesmát, spíše zamrzý. Opravdu hodně zbytečný film. ()

Future Gate Sci-fi Film Festival 2017

Future Gate Sci-fi Film Festival 2017

16.02.2017

Časem prověřené legendy, pečlivě vybrané novinky žánru i na zahraničních festivalech oceněné filmy. Čtvrtý ročník festivalu science fiction filmů Future Gate přináší již tradičně na filmové plátno… (více)