Mozek v plamenech

• Kanada Brain on Fire (více)

Biografické drama vycházející z příběhu a stejnojmenné knihy Susannah Cahalanové, mladé novinářky, kterou postihlo zřídkavé neurologické onemocnění... Susannah Cahalanové je 21 let a má před sebou slibnou novinářskou kariéru v New York Post. Najednou začne trpět záhadnou nemocí. Mívá časté záchvaty, slyší hlasy a její stav se blíží k šílenství. Jak ubíhají týdny, záchvaty se stupňují, nevysvětlitelně přechází od vzteku a násilí do stavu katatonie a lékaři nejsou schopni stanovit správnou diagnózu. Po dlouhodobém pobytu v nemocnici se konečně najde lékař, který doslova na poslední chvíli objeví skutečnou příčinu nemoci. Pomůže jí krůček po krůčku vyléčit se a začít znovu žít jako plnohodnotný člověk. (JOJ Cinema)

omega_SK

Hviezda naviac za skutocny pribeh a za ODKAZ. Nieco take zazit na vlastnej kozi, brrrrr to by som fakt nechcel a pochybujem, ze vobec niekto by chcel. ()

LadyCarousel

Trošku jsem se nechala zmást zdejším hodnocení, uznávám. Čekala jsem asi něco jiného. Chloë je moc hezká herečka, celý film mě však pronásledovaly její strašidelné nosní dírky. Myslela jsem, že v nich má krev nebo se alespoň každou chvíli spustí. Oceňuji přidanou hodnotu filmu a tou je šíření vědomostí o nemoci. ()

splaty

Tenhle od začátku do konce napínavý film mi ve finále, které mistrně vygradovalo, připomnělo snímek Awakenings s Robinem Williamsem a Robertem de Niro. V podstatě stejný příběh, dost neuvěřitelný, a jak vyplývá z celého filmu a závěrečných titulků - mnoho lidí se stejnymi symptomy je špatně diagnostikováno a léčeno na bipolární poruchu, schizofrenii, či jinou nemoc. ()

stuj

Dobré, ale mohlo být povedenější. Působí trošku televizně. 4 hvězdy za silné téma a též že je to dle pravdivé události. ()

Tom10000

Viděno před delší dobou. Velmi působivý film. Oblíbená herečka Chloe Grace Moretz v roli Susannach jak z pozice vypravěčky, tak i hlavní postavy. Je vidět, že dnešní společnost dokáže sotva kdy porozumět neobvyklým situacím. Susannah pracuje jako ostatní kolegyně v kanceláři, kde se snaží vymýšlet vhodné články do novin. Když slaví narozeniny, postihne ji to poprvé, Jako kdyby se okolo ní vše zastavilo. Nedokáže se soustředit, ten hluk je zvláštní, otupující, a ty hlasy rovněž. Postupem času se tyto příznaky projevují čím dál tím častěji. Její chování je nepředpokládané, soustředěnost a vyjadřování podivnější, záchvaty vzteku, lhostejnosti, změny nálad, dokud nenastane záchvat. Je přesunuta do nemocnice, kde se stav stále zhoršuje. Neumírá, ale nedokáže mluvit, pohybovat se, je uzavřená sama v sobě. A nikdo nedokáže jednoznačně určit, co se jí stalo. Její přítel má o ni starosti, stejně tak matka s otcem. Zdá se, že situace je více než zoufalá. Najde se ještě někdo, kdo by ji pomohl opět existovat? Ano, jeden muž. S tímto případem se mockrát nesetkal. Jedná se o vzácnou nemoc, kdy jedna polovina mozku odumírá. Dívka si nedokáže uvědomit správné tvary, sotva ještě hýbe rukou. Nakonec ale léčba započne a postupem času se vše zlepšuje. Dle skutečné události. Musím se klanět. Nic tak hrozného se nemá stát nikomu. Ale život je těžký. Díky tomuto filmu jsem si uvědomil, jak jsem na tom vlastně dobře. Ten muž, jenž j pomohl, si zahluhuje můj nejvyšší respekt. Bez něho by Susannah zemřela. 95 procent. ()

Polik_

Když se chci podívat na životopisný film, tak očekávám výrazně zajímavější příběh než ten o bezradných doktorech, mylné diagnóze a zázračném syrském léčiteli. Tempo především v druhé polovině je neúnosně pomalé. Po Susanině hospitalizaci děj jakoby zamrzne a začne povolovat až na posledních 10 minut, které byly vysvobozením jak pro Susannu, tak i pro mě. ()

Sejkorka

Biografické drama vycházející z příběhu a stejnojmenné knihy Susannah Cahalanové, mladé novinářky, kterou postihlo zřídkavé neurologické onemocnění. Zajímavý film s výborným výkonem mladé herečky Chloë Grace Moretz . ()

Dedincan

Chloë Grace Moretz. Najprv som na ňu natrafil ako na decko v superhrdinskej komédii, potom ako na pubertiačku vo vampírskej burtonovke. Jednotlivé prvky tohto filmu nemá veľmi zmysel hodnotiť, pretože synonymom tohto filmu je v prvom rade hlavná postava, spomínaná Chloe. Teraz už v ranej dospelosti, bez srandičiek, vo veľmi vážnej úlohe. A zvládla ju naozaj s prehľadom. Zaslúžené štyri hviezdy. ()

peproch

Není to špatný film, ale nepřekročil úroveň průměrnosti všech filmů, které se pokoušejí dokumentovat a vyprávět příběh impaktu nemoci do zdravého perspektivního života. Tento příběh není fatálně nešťastný, ale na poslední chvíli se objeví přesná léčba. Náš život není v naší moci, ze dne na den můžeme zešílet. ()