Victoria (Laia Costa) je mladá číšnice z Madridu, která do Berlína přijíždí pracovat a užívat si noční život. Na konci jedné party potká mile vypadajícího Sonneho (Frederick Lau) a jeho trojlístek kamarádů z mokré čtvrti. Namísto mátožného opileckého rána ale mladou Španělku čeká adrenalinová jízda metropolí, namísto kocoviny boj o holý život. Sonne a jeho parta jsou totiž okolnostmi donuceni provést narychlo bankovní loupež. A Victoria se ocitne za volantem auta, kterým prchají. (Film Europe)

stret odpad!

Mám u prdele, že to niekto natočil na jeden záber. Je to európska sračka, ktorá urazí inteligentného človeka podradnosťou deja, dialógov, správaním postáv.... a chce sa vykúpiť natočením na jeden záber. ()

SLUMERICAN

Filmársky skvost natočený na jeden záber. Sme v Berlíne. V nočnom klube. Mladá Španielka Victoria spozná Sonneho a jeho kamarátov. Presvedčia ju aby išla s nimi. Najprv to vyzerá na milý rozhovor Sonneho a Victorie a blbnutie v hlavnom meste Nemecka. Až kým Victoria nezistí, že "nový" priatelia majú ráno vylúpiť banku. Adrenalínová jazda, ktorá Vás vtiahne do deja a už nepustí/ aspoň v mojom prípade. Sturla Brandth Grøvlen je skutočný UMELEC. Chcem viac takýchto filmov! 85% ()

alesandro2

Tenhle film je pro mne naprosté překvapení. Sedl mi dokonale a skoro 2 a půl hodiny jsem si ho užíval od první do poslední minuty. Skvělé realisticko-dokumentační zachycení sledu událostí party lidí jednoho brzkého rána v ulicích Berlína. Tohle mi ještě dlouho bude ležet v hlavě. ()

BigJohn02

Nebylo to tak zlý, už jen proto, že hlavní devizy filmu - že je natočen na jeden záběr - jsem si dlouho ani nevšiml. Problém je v nevěrohodnosti - holku s kolem na ulici před klubem osloví čtveřice podnapilých somráků a ona se s nimi za dvě hodiny tak skamarádí, že jim jde dělat řidičku při vyloupení banky. Druhý problém je v tom, že sice vidíme dlouhé nezáživné záběry z klubu, ale dvě stěžejní věci nevidíme vůbec: vyloupení banky a co nakecala Victoria recepční v hotelu. No a třetím problémem je délka - přiznám se, že na konci jsem použil rychloposuv (Jéžiši, Sonne, tak už konečně umři, a ty, holka, seber prachy a zmiz! - to se strašně táhlo). A ještě nutno podotknout, že to, že z obalu DVD na nás zírá krasavice inteligentní, je klamavá reklama. ()

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

To nejlepší z festivalů v kinech

To nejlepší z festivalů v kinech