• Německo

Thriller / Drama / Krimi

Německo, 2015, 140 min

Film jsme viděl v rámci německého festivalu filmů v Lucerně se školou.Na začátku přiznávám,že jsem očekával více.Film jako celek vůbec nepůsobil špatně,byly tam skvělé emotivní momenty,ale chvilkami to bylo o ničem a hlavně to bylo rozvleklé.Kdyby vystřihli ty dlouhé pasáže,mohl mít film o takových padesát až šedesát minut méně.Herci zahráli docela slušně.Bylo vidět,jak se autoři snaží na diváka zapůsobit a vyvolat emoce.Určitě jde o lepší film,než jsem viděl minulý rok(Trhliny v betonu).Hodnocení:60%(17.11.2015)

Miluju noční atmosféru cizích měst a většinou hned tu první v novém místě vyrážím vstříc "dobrodružství" a nasávám do sebe vše co nabízí a nikdy nezapomenu na vskutku kouzelné a magické okamžiky které přinesla nočně flamencová Barcelona či energií a historickým tajemnem pulsující Londýn. A tyhle intenzivní prožitky tenhle film u mě dokázal vyvolat tak silně, že už za to si zaslouží můj obdiv. Victoria a její dobrodružství v ulicích Berlína, to byla jedna velká a magická jízda! Zpočátku se zdálo, že bude hrát prim postupné zamilovávání se ústřední dvojky a scény z kavárny měly velkou romantickou sílu......ale chyba lávky, to co přišlo poté, byla nefalšovaná adrenalinová a napínavá jízda, která mě naplno ovládla. A že to bylo natočeno na jeden záběr? Cool a i díky tomu autenticita tryská z tohoto filmu do všech stran, prostě věříte, že sledujete reálnou story, že vše se mohlo opravdu odehrát. Vtahující intenzivní zážitek a Hamburku, vracím se za Tebou, již v neděli tak se těš! :-)(30.4.2016)

(BE2CAN, Lucerna) Velmi intenzivní zážitek, sympatické postavy, vysoká míra uvěřitelnosti a forma, z níž padá čelist k zemi. Pro mě zdaleka nejlepší zážitek letošního Be2Can - dostatečně málo zadumané, bez snobského řešení existeciálních otázek a dokonce s dějem! A tleskalo se, heč.(18.10.2015)

Jak to může dopadnout, když se španělská naivka dá dohromady s týpky z ulice? + filmu přirozenost, spontánnost, dialogy - filmu pomalost, táhlost; první půlka působí jako nevinný studentský skoro "erasmácký" mejdánek, druhá je ostrým, drsným, syrovým bojem o život, jehož společným jmenovatelem je strach a zoufalost. Výborná Laia Costa, tuším, že si při filmování sáhla na emocionální dno....(21.7.2016)

Trošku zkrátit, malinko učesat a bylo by to možná za pět. Takhle budu pořad cítit, že mi tam něco chybělo. A nebo spíše přebývalo. Ale i tak originální, v druhé půlce přímočaré a na konci už jen vystřízlivění. Nic se nemá přehánět a hra na náhodou ta taky nemusí vždycky vyjít. Ale teď, nad ránem, už to víš a příště budeš moudřejší. To je nad slunce jasné, Victorio.....(10.12.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3 (koba)

• - Obyčajne hneď prvý titulok na začiatku záverečných titulkov patrí režisérovi. Tu sa však objaví ako prvý kameraman. (ash99)

• - Velká část dialogů je improvizovaná, jelikož originální scénář byl velmi krátký. Měl jen 12 stránek. (R.A.D.E.K)