Victoria (Laia Costa) je mladá číšnice z Madridu, která do Berlína přijíždí pracovat a užívat si noční život. Na konci jedné party potká mile vypadajícího Sonneho (Frederick Lau) a jeho trojlístek kamarádů z mokré čtvrti. Namísto mátožného opileckého rána ale mladou Španělku čeká adrenalinová jízda metropolí, namísto kocoviny boj o holý život. Sonne a jeho parta jsou totiž okolnostmi donuceni provést narychlo bankovní loupež. A Victoria se ocitne za volantem auta, kterým prchají. (Film Europe)

a0001

Fakty treba skutočne zohľadniť. Film je natočený na jeden záber, čo je neprestavitelne náročné, jedinečné, skutočne originálne a musí byť neomylné, scény a hlavne dialógy sú improvizácia!! Divák je stále súčasťou deju z pohľadu Victorie. Čo sa stalo tento večer je atmosferická bomba, stále som v nemom úžase. Poznáte tie filmy o zk.rvenom večere? Tak tento film ich všetky posunul do davnej zabudnutej minulosti a najväčšie zásluhy má na tom špičková reál atmosféra. ()

DonBraso

Ještě teď netuším,co jsem to vlastně viděl.Nápad či styl jaký je vyprávěn příběh či jedno ráno z Berlína je prostě trefa do černýho.Do toho opět kamera v první osobě,se kterou si nejsem moc velký kamarád,hlavně v hororech,ale tady to mělo punc sblížení se s charaktery postav.Nechci ani řešit,jestli už tohle měl Birdman,že se jelo na jeden zatáh ano či ne,je prostě blbost.Sice je v titulkách tak dvě tři kamery,že by se v tom někdo střídal a herci a okolí jelo jakoby nic, hlavně u jednoho taxikáře se kterým se asi štáb nedomlouval,že tam v nějakou hodinu budou nějací dva procházet a vleze mu tam kameraman.To prostě ani na po páté udělat nejde na jeden zátah,aby to vzápětí navazovalo posloupnosti děje před i po.Přesto je to styl vyprávění jiný,neokoukaný a to je hlavní.Ještě si pamatuju na True Detective v první sezóně v jednom díle,jak to jelo 7 minut bez střihu a doopravdy každý měl z toho orgie.Inu,když něco funguje,proč to nezkusit.Přejdu k hercům a tam nemám absolutně žádnou výtku.Všechno jelo realisticky přesně,přehrávání nemělo šanci a fakt jsem se docela hodně vžil do příběhu.Bohužel nejhorší kaňkou filmu je zbytečně dlouhá stopáž,kdy člověk vykrvácí při první hodině.Musel jsem to jet dvakrát,protože jsem trpěl a to mám rád i dlouhé nic neříkající začátky,ale tady díky právě kameře není vůbec úniku.Chování postav super,jen mě přišel Berlín nějak tak liduprázdný,což nebylo taky zrovna jev přímo zajímavý na to jaký je Berlín město.Nechci spoilerovat co se stane právě za tu hodinu a něco,kdy se najednou film naprosto otočí o 360 stupňů a rozjede se tak rychle,že sotva lapáte po dechu.To i akční filmy se můžou jít zahrabat,tady právě ta ruční kamera za zády herců je to pravé ořechové a příběh se rozjíždí,kdy pak najednou ustojí a končí,bohužel tak nějak nijak.Někoho samozřejmě napadne,že proč se některé postavy chovají tak či onak,ale to jsou drogy a vcelku názorný příklad co je jejich doménou.Victoria je zvláštní postava,která měla hrát prim celého snímku,ale na to zde chybí její životopis.Tedy jaká byla a co od života vlastně chce.Tím režisér vzal jednu scénu v kavárně a šlus ende a to v důsledku právě toho konce vyzní možná až moc lacině,jestli to byla jenom rychlá láska či nikoliv.Sonne zde hraje mnohem větší laťku a právě on je tím pilířem,hlavně když chce sbalit Victorku a místo toho nesměle řekne,že hraje pěkně na piano.Přesto všechno si tenhle snímek pamatovat budu,pro mě lepší o chloupek než Birdman a nebýt toho začátku,či spíše střechy a jednoho nákupu,který byl naprosto zbytečný,tak jsem maximálně spokojen. ()

blondboss

Keby som mal klobúk, tak ho dám určite dole. Točiť vyše dvojhodinový snímok jediným záberom a to dokonca slušne precíznym a obsahovo naplneným, tak to sa nevidí hocikedy. S takýmto snímkom ale okamžite musí prísť aj hluchosť vo viacerých filmových pasážach, ktoré jednoducho pri jednom zábere musíte niečim vyplniť. To sa nie veľmi dobre darilo a preto moje hodnotenie ide trošku dole. Napriek tomu ale obdivuhodný a vo vodách európskej kinematografie unikátny počin. Herecké výkony zväčša improvizované a vcelku fajn. Moje hodnotenie určite nadpriemerné a silné tri hviezdy. 65 % ()

Ydiot

Naprosto neuvěřitelně natočený a zahraný (v kladném slova smyslu) naprosto neuvěřitelný (v záporném slova smyslu) děj. Herci hráli dokonale, nedokážu si představit, jak to dokázali natočit při neustálých změnách prostředí, rytmu, světla i typu záběru... Škoda, že tolik práce padlo na formu, zatímco scénář - zejména motivace hlavní postavy - je těžce, těžce nezvládnutý. EDIT: Po přečtení rozhovorů s kameramanem a představitelkou hlavní role, která vysvětluje motivace své postavy, svůj soud poněkud mírním; navzdory tomu ale ve filmu nepůsobí Victoriino chování příliš uvěřitelně, protože toho o ní moc nevíme. ()

solisoli

Parádny kriminálny thriller. Výborná konšpirácia deja ponúka veľmi zaujímavý príbeh, ktorý drží diváka v neistote, kedy tento stav v niečom vyvrcholí. Tento dej pokračuje, ako humpacie kreslo a dáva divákovi priestor v mysli uvažovať . Celé to dokresľuje, zaujímavá náročne používaná kamera a dobré herecké výkony postáv. Perfektné. Keď je už konečne jasné o čo ide, znovu dej vtiahne diváka do toho istého stavu, ak predtým. Aj záver dáva divákovi priestor na zamyslenie, ako to nakoniec zrejme dopadne, aj keď je už von z kina. Veľmi pôsobivý projekt oplatí sa pozrieť. ()

Leník

Docela zvláštní film. První část se dost vleče, dost to připomíná situace, kdy se člověk ocitne střízlivý na večírku, kde už jsou všichni pod parou, a musí poslouchat opilecké blábolení ostatních. Pak když začne akce, tak to plyne mnohem líp, takže já bych ten začátek víc osekala. Herci jsou všichni moc dobří, takže to celé působí až dokumentárně i díky natočení na jediný záběr, i když já tedy velký příznivec roztřesené kamery nejsem. Nebylo to špatné, ale žádná super pecka. ()

ProfiDivak

Bez nemotornej snahy o hlboké poučenie, ktoré je nahradené hlbokým zážitkom. Postavy mi boli sympatické a fandil som im, aj keby som nechcel. Po Sicariu druhý plastický a úprimný pohľad na odvrátený svet. ()

Matonny1012

Vynikajúca hudba ale o niečo horšia réžia. Aj keď na jeden záber až prekvapujúce dobre ale aj veľmi zdĺhavé kľudne mohol mať ten film iba 100 minút a dal by som možno vysie u hodnotenie. ()

Saxos

Tak si to přeberme. Mladé děvče samo vyrazí do nočního clubu, po pár kořalkách odchází a úplně v pohodě se připojí ke klasické partě pouličních pobudů. Hned bez problému ukradne v obchodu nějakej chlast, stráví další dobu s bandou po městě, jednoho vezme s sebou do zavřené kavárny, kde s ním pokračuje v oduševnělém dialogu a střihne mu klavírní koncert. Jak je ten svět hodný a krásný. Sluníčko jak vyšité. Zaplaťpánbůh hodina je za námi. A to není všechno. Šup na dráhu zločinu. Šňupnem nějakej koks a jdeme rovnou na banku. Vždyť jsem do teď byla servírka v kavárně. Přepadnout pak rodinu, vzít jim dítě, no jistě žádný problém, mám přece praxi s roznášením kávy. Za co? Jo a ta jedna hvězda je pro všechny, kdo se rozplývají nad tím jednozáběrovým počinem 140 minutového nesmyslu. ()

BoKo_CzT

Na film natočený na jeden záber som ostal prekvapivo vo vnútri deja. Minimalistické, no čo je hlavné - pútavé. Film ma prekvapil najmä svojou realistickosťou, keď som bol stále nútený premýšľať, či som sa aktérom podobného príbehu mohol v jednej fáze života stať aj ja. Nočný Berlín svojou komornosťou pripomínal nočnú Bratislavu a stal som sa tak vlastne jedným z aktérov filmu. Prispelo k tomu aj civilné herectvo hlavných protagonistov. Zaujímavá skúsenosť a zaujímavý film. ()

argo.smile

Miestami mi to pripominalo mojho oblubenca Nicolasa Refna. Dlhsia stopaz niekoho unudi alebo odradi, ale u mna to malo iny efekt. ()

Tomas_PO

Nemecký film, s nábehom možno aj na plnú trefu 5 hviezd. Bohužiaľ, heroine mi išla tak na nervy, že viac ako 3/5 dať nemôžem. A v podstate aj heroes. Neveril som im ani slovo, čo paradoxne účel splnilo, lebo zahrali to všetci excelentne. Tým pádom som sa však celý čas cítil, že tam nemám čo robiť. Istotne však treba pozrieť, dobrý nehollywoodsky film. ()

Sharlis

Ja sa pridávam k nadšencom. Bolo veľmi potešujúce sledovať film bez strihu než ako sa dívať a dávať 5* nejakej americkej bannerovej pičovine, kde si 3 sekundový pohľad nahrávajú na 50 pokusov a potom postprodukcia vyberie najlepší. Tuto sme šli na jeden záťah a všetci to zvládli. Herci a ich spontánné hranie bolo super i celý príbeh či prostredie Berlína bez problému uveriteľné. Mne sa páčilo a tešil som sa až do konca. Príde mi ako demencia hodnotiacich, že toto sa ledva drží v červených číslach; ale pretože je to viac umelecký film než, aby tam lietal nejaký hrdina v obtiahnutých gaťkách čo zničí polku mesta, tak toto tu preto neprerazí. ()

allegria

Dala jsem nejvyšší počet bodů, přestože v prvních minutách jsem myslela, že to bude nuda... Za nějakou chvíli jsem ale skoro zapomněla, že sleduju hraný film, spíš jako by to byl nějaký dokument - bylo to tak autentické. Co mě ale úplně dostalo - připadalo mi to hodně ze života a dokázala jsem si docela dobře představit sama sebe, že bych se chovala podobně. A myslím, že nejen já, že takových důvěřivek, které si připadají osamělé a mají tím pádem odvahu i ten správný věk na maléry, bude víc. ()

Skutik

Pěkná jízda, určitě předčila moje očekávání. Forma skvělá, postavy pozoruhodné a načrtnuté podle mě věru dobře, k tomu tu máme plnotučný soundtrack od klavírního mága Nilse Frahma, jestli se nepletu jeho zatím jediný... hodně mě bavila ta jakoby fotografická kamera, mnohem víc než fakt, že to bylo na jeden záběr. I když to v poslední třetině trochu ztrácí sílu (první půlka má jinak vážně super atmosféru), finále je i tak podle mě zvládnuté dost obstojně — filmovým sommeliérům bych řekl: "nutno vidět", pro ostatní dám čtyři kousky. Ať žije evropský film! ()

Simon.Dobes

Natočenie na jeden záber veľmi cením. Dodáva nám to skvelú autenticitu, dialógy pôsobia prirodzene a divák má pocit, že je tam celý čas s nimi. Prvá polovica bola veľmi fajn, vedel som sa vcítiť do situácie - náhodné nočné stretnutie, alkohol a kecy. Keď sa to potom premenilo na thriller, tak si ma to stratilo a prestalo baviť. ()

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

To nejlepší z festivalů v kinech

To nejlepší z festivalů v kinech