Sword of Vengeance

Normanský kníže a tyran Durant (Karel Roden) se společně se svými dvěma stejně krutými syny snaží nastolit tyranský diktát v severním cípu Anglie obývaném Sasy. To se mu relativně daří, až do příchodu tajemného cizince, který začne za pomoci ozbrojených vesničanů decimovat jeho vojska. Cizincova krvavá řež je vražednou cestou pomsty, zalitou velikým množstvím krve. (Rakosnicek77)

RomaS

Méně je někdy bohužel méně a to nezachrání ani těchto padesát odstínů hnědi s lordem Carlosem, kde saský vítr je krutý a nikdo se s nikým nemaže. Tak za 1. Chybí tu jakkákoliv zápletka. Dejme tomu. 2. V podstatě se tu nemluví, ale nevadí. 3. Téměř celý film je jedna zpomalovačka. To už trochu vadí, když se prd děje. 4. Vše o co tu kráčí je pouze a nic jiného než řezničina. Nevadí. 5. Choreografie bojů je zoufalá. To je velmi, velmi špatné, když o ničem jiném se to netočí. A do 6tice je tu špatný střih. A to je zoufalé. ()

Saxos

Slabej středověkej odvárek bez děje, kde se mihne Karel Roden. Přiřadit tuhle hudbu k filmu ze středověku mohl pouze cvok. Na to, že po 80 nezáživných minutách je konec, bude se Vám zdát, že jste koukali celou věčnost. ()

Vebloud

Scénář neexistuje. Příběh na jednu stránku, když se rozepíšete roztáhnutý na hodinu a půl. Bahno, mlha, šeď. Jedinej, kdo aspoň trochu hraje je roden a ten je tam jen chvíli. Není to ani komedie, na akčňák je to moc pomalý a přemíra zpomalovaček nepomáhá. Pokud si během bitvi stihnete vyčistit zuby a armáda pořád běží a umírá pod šípy a za celou dobu nedoběhne ani k prvnímu nepříteli, tak je něco špatně. ()

Sharlis

Mal som chuť na poriadnu stredoveku sekanicu bez zabran a to sa mi aj dostalo. Hlavny hrdina ultradrsny cely film seka rad radom všetko čo sa postaví do cesty. Potom si nájde čas i na babu, tu seka tiez a potom poseka zvyšok nepriatelov. Všetko v nádychu tieňov, slow mo a pomerne výrazne postrihanej choreografie. Samozrejme som nečakal zázraky, no vzhľadom na nízky rozpočet filmu je natočený veľmi obstojne, očividne si dali záležať. Film doporučujem osamoteným chlapským srdiečkam, ktoré tiež túžia zaujať slečnu posekaním skupinky angličanov. Ak ste nevideli, tak zvoľte radšej Centurion (2010). ()

Scaevola

Jednoduchý a přímočarý příběh otravuje věčným šerem a ještě věčnějšími zpomalovacími záběry, které snad nemají jiný smysl, než ukázat, že je tvůrci umí vyrobit. Ostatek snímku je snesitelný, pakliže nebudete očekávat nic výraznějšího nad přihlouplé souboje, smrtelně zadumané obličeje a (přes krátkou stopáž) nebetyčnou nudu. A proč že vlastně nedávám minimální hodnocení? Protože se příběh odehrává ve středověku, kostýmy se povedly a místy odkudsi probleskne má oblíbená barbarská nesmlouvavost. ()

jarmil8

Zpomalovaček je tam víc než ve filmu Zacka Snydera a bez nich by byl fim snad o půlku kratší. Téměř hodinu a půl dlouhý videoklip a la Vikingové je tak k uzoufání utahaný, s nezajímavou hlavní postavou a nablblým dějem. Jim Weedon nesahá po paty ani Neilu Marshallovi. ()

MiKos

Vážně? To je na mě buď málo nebo moc složité. Jediné pozitivum jsou kostýmy jinak ten film nemá nic kromě 50 minut slowmo scén třeba slowmo seskok z třetí šprušličky žebříku na zem to je zážiteček, slow mo na mrtvolu? Jako vážně?Parádní hudba ke sci-fi filmu bohužel ji někdo dal k tomuhle odpadku, kterej se měl odehrát v 11. století. Pro mě na hranici koukatelnosti. 10% za kostýmy a místama povedenou atmošku, kterou dost ničili herci/rejža. ()

Major776

Syrovost, která příběh provází je dobo-obrazová a naturální. Zpomalené záběry film vůbec nekazí, ale naopak zdůrazňují. !!!SPOILER!!!:Obrovskou chybou filmu je závěr, kdy hlavní hrdina pronese ono téměř americké " SORRY" a tomu prostě nejde věřit a do příběhu, kterému stačí jen výrazy tváří či posunky to zasazuje současnost a už chybí jen záběr jak jdou všichni do Mekáče po natáčení. Karl McRoden hrál napůl plynu, nebo je to jen mé zdání....jako Skeleton před léty lepší! ()

goauld

Nebylo to úplně špatné, ale takové....televizní. Co se týče scénáře - ten se asi psal "za pochodu", protože defacto ani žádný děj to nemělo... Myslím, že na place se řeklo - co se asi tak bude dělat a jelo se :-) Film natočený za dva dny (alespon tam jedna noční scéna být musela, aby to nebypadalo, že TO natočili na "první dobrou" :-) hudba příšerná - to byl snad nějaký "zvukový experiment"?? Karel Roden se těch pár anglických vět naučil celkem dobře (ono se tam celkově toho moc nenamluví :-) "ponurý" šedo/černo/hnědo filtr tomu přidal na "syrovosti", což ruku v ruce šla všudepřítomná špína (pravý protiklad "načančaných" indiánů od Vintentoua :-)). Na jedno shlédnutí jako "homevideo za dvacku" to jde, ale následný den už ani po tom pes neštěkne..... ()

Foxic

Opravdu marně jsem hledal něco, co by mne na tomto filmu mohlo zaujmout. Film je neskutečně nudný a příběh? Ten zkrátka není. Zpomalování záběrů, kdy tlupa lidí tahá dřevo k ohni, to už se skutečně nedalo vydržet. Nedalo se to ani celé dokoukat. Bohužel. Jedna hvězda ze slušnosti k českým tvářím ve filmu. ()

005

Tento film má jednu velkou chybu a tou je REŽIE!!! Pomalé sekvence tento film zabíjí. Nevadí že film nemá hloubku a dialogy jsou jen proto aby se ve filmu nemlčelo. U filmu na toto téma se chcete bavit. Užít si pořádné bitky a surovosti. Místo toho je tu jakýsi pokus o umění. A na výsledku je to znát. Nuda, nuda, šeď, šeď..... ()