Extrémy

Extrémnosti

Drama / Thriller

USA, 1986, 89 min

Robert M. Young

William Mastrosimone (scénář, divadelní hra)

Curtis Clark

Burt Sugarman

Arthur Coburn

Scénografie:

Chester Kaczenski

Kostýmy:

Linda M. Bass
  • nascendi

Farah Fawcett som pred nedávnom videl v TV filme Horiaca posteľ, kde hrala veľmi podobnú obeť násilia, len násilník bol interný a odplata "vlastnoručná a dokonaná". Hlavný rozdiel však spočíval v kvalite. Tú u tohto slaboduchého produktu predstavuje iba Farah a keďže som ju už v podobnej úlohe videl, ani tá ma (s výnimkou exteriéru) príliš nezaujala.(20.5.2011)

• Enšpígl

Takhle zápornou propagaci žen jsem v životě neviděl. Kdyby se měly všechny ženy chovat stejně jako ty tři v tomhle filmu, tak okamžitě začnu navštěvovat kurz na změnu sexuální orientace. Naštěstí jsou v reálném světě holky v pohodě a tyhle tři bučící krávy můj názor nenahlodaly. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdu, protože hlavní představitelka měla hezký nohy, ale nemám rád když někdo bezdůvodně uráží holky.(22.8.2007)

Hm tak kdepak začnem. Film je dobrý až do doby kdy přijdou Marjoriiny přítelkyně. Do té doby to má řádný spád a já byl neustále napjatý. Když se uchylák objevil v domě a začal trýznit dokud se role neobrátili. Pak jsem čekal, že s trýzněním začne Marjorie a tak to asi mělo i být. Místo toho se ženské hádají o tom zda ho nechat žít a plky plky plky. Prostě všichni mají svá práva apod. Tim to u mě strašně moc padlo. Ale, že Farrah Fawcett je fakt kočka s krásnýma nohama a vším vlastně:-D tak jen kvůli ní 4(18.2.2011)

Čakal som drámu a dostal som rape and revenge. Subtílnejší, ale predsa. Maskovaný motorkár napadne ženu (Farrah Fawcett), ďalej už idú jej autom. Utečie, na polícii nepochodí, no násilník má jej doklady. Návštevy pokračujú. Psychopat je zaťažený na spodnú bielizeň, Fawcettová je uplakaná, sexi a nie celkom bezradná. Psychické ponižovanie a fyzické násilie sú v rovnováhe. Príbeh má do 52 minúty švih, uvažoval som aj o piatich bodoch, ale potom začne spätkovať, keď do domu napadnutej ženy prídu jej nesympatické kamošky, ktoré si začnú vysvetľovať vzniknutú situáciu s uväzneným násilníkom. Odvtedy je to už o niečom inom a mám pocit, akoby režisér nevedel čo s tým! Príbeh odchádza do stratena.(8.8.2012)

Napínavá podívaná pro masochisty. 1) Film je docela napínavý, pokud si tedy nepřečtete oficiální text distributora, kde vám zápletku i většinu dějových zákrut vyslepičí na potkání - který blbec to psal? 2) Film má spád - je vidět, že jde o zfilmovanou off-brodwayskou hru, kterou mají přitažlivý 33tiletý James Russo a trochu hysterizující Farrah Fawcettová dobře zažitou. 3) A pokud si na mě přijdete s tím, že snad nemám jasný důvod psát o věci tak, jak píšu: You don´t have a case!, odpovím vám stejně jako Marjorie ve filmu: That´s why I have a hammer!(15.11.2010)