Extrémy

• Česko Krajní situace (více)
Trailer

Mladá žena Marjorie je napadena maskovaným násilníkem, ale naštěstí dokáže jeho útok odvrátit. Žije však ve smrtelném strachu, že neznámý muž udeří znovu, protože jí ukořistil peněženku a získal tak její adresu. Policie jí nedokáže pomoci a i její spolubydlící si myslí, že je příliš paranoidní. Utěšují ji, ale jinak pokračují ve svých obvyklých životech. A když je Marjorie sama doma, tak se k ní útočník jménem Joe opravdu vrátí a připraví jí noc plnou teroru a sexuálního ponižování. Marjorie ale opět dokáže na násilníka vyzrát, přemůže jej, a když se tyran probudí z bezvědomí, je naprosto bezmocný. Ve zbytku příběhu jsme svědky vnitřního boje Marjorie samotné - měla by předat Joea policii, která by jej ale mohla propustit, nebo by ho měla ze své nově nabyté pozice síly trestat po svém? (oficiální text distributora)

Trailer

Enšpígl odpad!

Takhle zápornou propagaci žen jsem v životě neviděl. Kdyby se měly všechny ženy chovat stejně jako ty tři v tomhle filmu, tak okamžitě začnu navštěvovat kurz na změnu sexuální orientace. Naštěstí jsou v reálném světě holky v pohodě a tyhle tři bučící krávy můj názor nenahlodaly. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdu, protože hlavní představitelka měla hezký nohy, ale nemám rád když někdo bezdůvodně uráží holky. ()

Ten Druhy

Čakal som drámu a dostal som rape and revenge. Subtílnejší, ale predsa. Maskovaný motorkár napadne ženu (Farrah Fawcett), ďalej už idú jej autom. Utečie, na polícii nepochodí, no násilník má jej doklady. Návštevy pokračujú. Psychopat je zaťažený na spodnú bielizeň, Fawcettová je uplakaná, sexi a nie celkom bezradná. Psychické ponižovanie a fyzické násilie sú v rovnováhe. Príbeh má do 52 minúty švih, uvažoval som aj o piatich bodoch, ale potom začne spätkovať, keď do domu napadnutej ženy prídu jej nesympatické kamošky, ktoré si začnú vysvetľovať vzniknutú situáciu s uväzneným násilníkom. Odvtedy je to už o niečom inom a mám pocit, akoby režisér nevedel čo s tým! Príbeh odchádza do stratena. ()

slunicko2

Napínavá podívaná pro masochisty. 1) Film je docela napínavý, pokud si tedy nepřečtete oficiální text distributora, kde vám zápletku i většinu dějových zákrut vyslepičí na potkání - který blbec to psal? 2) Film má spád - je vidět, že jde o zfilmovanou off-brodwayskou hru, kterou mají přitažlivý 33tiletý James Russo a trochu hysterizující Farrah Fawcettová dobře zažitou. 3) A pokud si na mě přijdete s tím, že snad nemám jasný důvod psát o věci tak, jak píšu: You don´t have a case!, odpovím vám stejně jako Marjorie ve filmu: That´s why I have a hammer! ()

nascendi

Farah Fawcett som pred nedávnom videl v TV filme Horiaca posteľ, kde hrala veľmi podobnú obeť násilia, len násilník bol interný a odplata "vlastnoručná a dokonaná". Hlavný rozdiel však spočíval v kvalite. Tú u tohto slaboduchého produktu predstavuje iba Farah a keďže som ju už v podobnej úlohe videl, ani tá ma (s výnimkou exteriéru) príliš nezaujala. ()

castor

U nás poměrně neznámá a na první pohled ne úplně triviální sonda do jednoho nově vzniklého vztahu, kde se nepoměr sil přelévá z jedné strany na druhou. Násilnické hovado ale nakonec přeci jenom doplatí na své choutky, protože když Marjorie nedostane žádnou podporu u policie, týrání a ponižování utne při jeho další návštěvě u sebe doma. Místy skutečně naivní honba za senzací, ve které všemu nasazují korunu hrdinčiny hysterické kamarádky. Závěrečné pasáži chybí spád (ne, že by snímek odsýpal i předtím), závažný společenský problém tu místy ustupuje primitivním dialogům a situacím, do kterých se všichni zúčastnění dostávají. Farrah Fawcett poměrně slušná, snímek jako celek ale velmi lehce zapomenutelný!! ()