ABBAmánie

• Česko ABBA: The Movie (více)

Film, který natočil režisér Lasse Hallström během úspěšného turné ABBY po Austrálii, vás vezme na retrospektivní cestu do 70. let, kdy vládlo disco a ABBA byla královnou parketu. Film obsahuje mimořádně vzácné záběry ze zákulisí i celovečerní provedení jejích největších hitů, včetně písní „Dancing Queen“, „SOS“, „Name of the Game“ a „Waterloo“. ABBA: The Movie přibližuje nesmírně populární kapelu v době její největší popularity. Součástí je i příběh moderátora z venkovského rádia, který se pokouší získat vytoužený rozhovor s kapelou. Výsledkem snažení mladého DJe je napáchaný mix náhod a omylů, zatímco oddaný bodyguard skupiny dělá vše pro to, aby mu v jeho počínání zabránil. (Aerofilms)

jprmusic

Při sledování tohohle filmu musí přepadnout každého mého současníka těžká nostalgie. Film dokazuje nejen ohromnou popularitu skupiny v celém světě, ale i její hudební genialitu. Pro příznivce skupiny jenom dodávám, že pan režisér má na svědomí (kromě jiného samozřejmě) i další hudební poctu téhle skupině - ABBA - The Definitive Collection, ()

Hawaj

Přijemné, nenáročné, nostalgické, dobrá kamera. Moc pěkné pokoukání zvláště v HD rozlišení. / Natočeno na anamorfy. ()

subic

Rok 1977: Dnes prodává ABBA po celém světě nejvíc desek od dob The Beatles. Žijí ve Stockholmu a v létě na ostrově Archipelago. Většina písní vznikla v malé chatě při jammování u piana a s kytarou... a dál viz zdejší obsah. Je to vlastně úplně první dokument o ABBA v době, kdy byli na úplném vrcholu. ABBU mám fakt rád, ale asi jsem čekal ještě trochu víc. 7/10 ()

Aidina

Nemohu jinak. ABBA je ABBA. I když Ashley Wallace vypadal jako úchylák z nějakého hodně špatného bulvárního plátku. Žádný scénař, nic, jenom ty skvělé písničky. ()

zigy

Čert vem reportéra, který je mi stejně celkem sympatický. Důležitá je skupina, jedna z nej, které kdy hrály. Koncertní šou se skvělým zvukem, sexy zpěvačky, jednoduché a přitom tak krásné choreografie, a všudypřítomná láska k hudbě a dobrá nálada. Obsahuje mj. dvě vypalovačky, u kterých neuvěříte, jaký měla Abba rockový drajv - Get on the Carousel a I´m a Marionette. ()

Heywood

Uměli, vydělali, byli oblíbení a skončili. Filmově o ničem, hudba své doby byla špička popíčku. V 77 vyšlo The Animals od Pink Floyd, 79 The Wall. Tyhle alba mám... ABBU nikoliv. ()

Svadbos

Film obsahuje aj príbeh, ale hlavným zámerom je predstaviť všetky dovtedy najväčšie hity skupiny, od "Waterloo" po "Dancing Queen". Spievajme spolu so skupinou a volajme: "Thank you for the music". ()

MG10

Redaktor je absolútne neschopný tajtrlík, ktorý nedokáže vstať na čas ani na jediné dôležité interview v jeho úbohom živote. Celý "film" naháňa ABBU, avšak často končí hneď pri turniketoch, pretože je tak retardovaný, že si zabudne so sebou zobrať identifikačnú kartu pre novinára. Tento postih ma vytáčal celý film, hlavne jeho imbecilné správanie. Bez dobrých songov by som túto paródiu ani nepozeral. Nedokážem pochopiť, ako môže mať tento "film" nad 70%. Buď sú ľudia dementní a dávali 3 a viac hviezdičiek len kvôli ABBA v názve alebo sú dementní a hodnotia toto neumelecké počínaňie režiséra (ževraj dobrého) podľa ostatných. Nehnevajte sa, ale pozrite si tento brak ešte raz a zamyslite sa, či si to toľko percent zaslúži. Pre nedomýšlavých opakujem ešte raz, odmyslite si pesníčky a zamyslite sa nad dejom. Slovo myslieť je klúčové. Pre mňa jedna hviezdička za zábery z koncertov...that´s all folks. Páči sa mi kometár sluníčka2. ()

katapultova

Jak již mnozí napsali, v podstatě jde o dokumentární film o šňůře Abby v Austrálii doplněný o trochu ubohý příběh reportéra. Třeba s filmy s Beatles se nedá, co do obsahu i režie, srovnat. Jenže ty jejich koncerty jsou tak fantastické, tak nabité energií, že jsem nakonec vyměkla a dala tři hvězdičky. P. S. Moc nechápu, co všichni viděli na Agnetě, Frida byla podle mě mnohem hezčí a to, co předvádí třeba ve Why Did It Have To Be me, je ohromné:-) ()

Swallowdale

Milujete-li tuhle legendární švédskou čtyřku, musíte to vidět! Máte-li k nim vlažnější či přímo záporný vztah, bude to pro vás ztráta času. Příběh filmu je velice slaboduchý, ale originální záběry z koncertů australského turné v roce 1977 jsou úžasné. Jedinou vadou je pro mě to, že ve filmu nezazní moje nejoblíbenější pecka, bo se narodila až o dva roky později. Ale peckami jako "Dancing Queen", "S.O.S.","Eagle", "I'm a Marionette" nebo "The Name of the Game" taky nikdy nepohrdnu a vidět je v živém provedení je prostě bezvadný... Za mě 100%. ()

amalia

V Jablonci jsem kdysi tento film neviděla, na písně nelze zapomenout a navíc jsme jednou nohou ve Swe navždy, ten paradox! Thank you for The music ()

Agnostik

Poslouchám extrémní formy metalu,industriál,EBM,punk,hardcore.ABBA ale jediná dokáže nadpozemsky pohladit moji duši už od dětství.Tento film nám přibližuje něco nádherně hudebně dokonalého.Miluju ji! ()

annifrith

Byla skupinou mého mládí. Obdivovali jsme je, sháněli tehdy ještě desky...Film se mi líbil, na tehdejší dobu něco převratného. Abba je dnes fenomen, podobně jako Beatles, o kterých se dnes děti učí. Obdivuju umění skladatelské i texty, které jsou často odrazem vlastních životních zkušeností členů skupiny. Fandím jim i dnes, protože jsou dobří. ()

Kozohlaf

Pamatuju si, jak jsem na tenhle film šel do kina se sádrou na noze ve třetí třídě ZŠ a jakožto tehdy jejich ortodoxní posluchač jsem z toho byl celkem dost odvařenej. Jasně, že z titulků jsem měl prd a tím pádem mi příběh unikal, šlo mi hlavně o muziku, kterou jsem ve volném čase sjížděl nonstop a taky vidět na plátně mojí platonickou lásku Agnethu Fältskog :-D . Lístky na tenhle film byly ve své době sehnatelné asi tak, jako lístky na Cimrmany dodnes, ale máma je někde vyšašila a šlo se... Ikdyž bych se teď označil za ortodoxního rock/metaláka, hudbu těchto švédských sympaťáků miluju dodneška. Jsem moc rád, že tenhle film vyšel. Nemůžu jinak, než dát plnou palbu. ()

cing-ti

Po čase jsem zkouknul a nelituji :-) Atmosféra vynikající. Musela to být pro ně nádherná doba. Super je postava šéfredaktora kterej pálí jednu od druhý :D Výbornej je taky jeden z bodyguardů a jeho "NENE" - "poslyšte, jak říkáte to Vaše NENE..." a ženská část kapely jednoduše dokonalá. Škoda, že to vzalo takový konec. Zvláště Anni-Frid je k nakousnutí :-) ()

Scott67

Jako fanoušek ABBY samozřejmě nemůžu jinak. Je to pecka. Akorát jsem chvíli hledal toho aktéra, který si zahrál zoufalého reportéra. Nenašel jsem ho. Nenajde ho nikdo. Ona je totiž dneska taková divná doba. Já chápu, že je to odsouzený zločinec. Navíc za velmi zavrženíhodné činy. Nicméně v tom filmu hrál a některé lidi by mohlo zajímat, něco si o něm přečíst. Třeba to, že je zločinec. Za co byl odsouzen atd.. Připadá mi to jako návrat do doby, kdy se z Chalupářů vyjmul Matuška, protože vypekl komouše a vzal roha. Fakt nechápu tohle násilné ohýbání reality. To ovšem nic nemění na faktu, že film byl vynikající. A bude i tehdy, až z něj pracně Hughese vystříhají. Myslíte, že to nejsou schopni udělat ? Úplně v klidu. ()