poster

Čokoláda

 • Velká Británie

  Chocolat

 • Slovensko

  Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salahadin
  ****

  Ano, od začátku je víceméně zřejmé, jak film skončí (i podle nálady hudby) a i mnoho osudů lehce odhadnete, ale to není podstatné pro tento snímek. Důležitá je atmosféra snímku a vztahy, city, co se smí, co nesmí a jak jednají lidé, kteří jsou celý život zvyklí na asketický rytmus a kteří se setkají s "pozemskými" lákadly, které jejich životu zdánlivě protiřečí. Četl jsem tu několik stupidních názorů, že film ukazuje věřící jako fanatiky, co si ani nekousnou do čokolády...pro mě ale film ukazuje na fanatismus (a v tomto případě spíše zparodovaný), nikoli na obyčejné věřící, a ukazuje na zbytečné předsudky. Ano, takových filmů je několik, ale z toho snímku čiší neuvěřitelně podmanivá, až čokoládově chutná atmosféra, která v kombinaci s krásným francouzským městečkem, výtečnou představitelkou hlavní role (Binoche) a kouzelnou, až éterickou hudbou Rachel Portman činí z toho snímku lehké oslazení života :-) Konec je....opravdu dotažený na maximum, až by to mohlo vadit, ale co...na tom nesejde... depresivních filmů rozsévajících hrůzu jsme měli dost, jsem rád, že jsou i filmy, které rozšiřují zase něco jiného, třeba radost.(31.5.2007)

 • belldandy
  ***

  Jak říká Oskar Wilde: "Jediný lék na pokušení, je pokušení podlehnout." Někdy je dobré podlehnout. Čokoláda je film se zajímavým námětem, buhužel rozmělněným. Být kratší, byl by mnohem lepší. Zejména třetí čtvrtinu filmu by bylo dobré vynechat, příběh by byl více hutnější a zůstalo by jen to podstatné. A chuť by pak byla výraznější.(8.4.2004)

 • duklak2
  ****

  Čokoláda. Komu by nechutnala tato pochoutka. Ač má různé druhy příchutí, tak je vždy vynikající a člověka uklidní. Neobvyklý název filmu, ale o to s velmi dobrou zápletkou, která se točí kolem čokolády. Pro zopakování. Cizinka se s dcerou přistěhuje do malého města a tam si otevřou obchod s čokoládou. Vyrábějí z ní různé pochoutky, které působí jako afrodiziakum. Starosta města s tím nesouhlasí a dělá všechno pro to, aby obchod zavřela. Je to příjemná pohádka pro „dospěláky“ a samozřejmě také pro ty, kteří mají rádi čokoládu, což je asi většina. Velice se mi líbil „čokoládový“ Johnny Depp. Je až neuvěřitelné, jak je tento herec přizpůsobivý a dokáže věrohodně zahrát každou roli. Film se mi velice líbil a po právu získal 5 nominací na Oscara.(16.7.2008)

 • tahit
  ****

  Příjemná oddechovka, vše je tady, jak má být pro dobrou náladu. Ty malé čokoládové delikatesní radosti jsou stejně nádherné jako Juliette Binoche. Poetická romantika a vizuální ingredience rozhořela můj zážitek naplno. Prostě čas od času pohádkové fantazie plné sladkých neobyčejností neuškodí. Mám takové příběhy rád, obzvlášť když takhle báječně končí a nečiní si jiných ambicí, než aby opravdu potěšili.(25.9.2011)

 • gudaulin
  *****

  Takový milý, sladký a voňavý film - aby ne, když je v něm obsaženo tolik čokolády...Samozřejmě, Čokoládě se dá vyčíst až příliš velká uhlazenost a happyend, je to evidentně přeslazený snímek, ale takový už je režisér Hallstrom, od něj se temný film čekat nedá. A jednou za čas neškodí, když se člověk nasytí sladkostmi nebo romantickým filmem tohoto ražení. Zvlášť, když v něm prim hraje Julliete Binoche a Johnny Deep...Celkový dojem: 85 %.(20.6.2006)

 • - Ve scéně, kdy Vianne (Juliette Binoche) hází do vzduchu matčin popel, musely být ze záběru digitálně odstraněny dráty telefonního vedení. (Geriel)

 • - Juliette Binoche se učila dělat čokoládu v obchodě s čokoládou v Paříži. Některé z jejích výtvorů byly použity při festivalové scéně. (Zephyr01)

 • - Scéna ve vodě byla natočena ve vodní nádrži. (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace