Reklama

Reklama

Čokoláda

  • Velká Británie Chocolat (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (673)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Čokoláda nebo cokoli, co může způsobit potěšení, je v městečku, kam přichází Vianne, tabu jako všechno, co nesouvisí s modlením a odříkáním. Přitom by všichni tak rádi ochutnali. Vianne obrací svým přístupem k životu městečko naruby, ovšem vliv faráře je silný, takže k ní za čokoládou a nejen za ní chodí jen lidé, kteří jsou tak jako tak považováni za vyvrhele a nemají co ztratit. Právě ti jediní skutečně žijí. Skvěle obsazený, odehraný a zrežírovaný film, který osladí život i těm, kdo nejsou na sladký. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Příjemný film. Měl jsem obavu, že půjde o nějakou "sladkou" romanci mezi Juliette a Johnnym, ale hlavní téma byl střet mezi svobodou, změnou a tradicí a konzervatismem (přirovnání k Pleasentville sedí). Líbil se mi tento motiv a moc se mi líbily postavy - Juliette, ale i Judi Dench a její vnuk i pan starosta (výborný Molina) a další. Krásná hudba Rachel Portmanové přispívá k zajímavé atmosféře (např. když vítr volá). ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Moc příjemný film, který je stejný jako to, co má v názvu (v tom nejlepším slova smyslu). Hádejte, na co asi dostanete během jeho sledování neovladatelnou chuť? Dobré herecké výkony velmi sympatických a trefně zvolených herců, krásná hudba Rachel Portman, kamera a prostředí francouzského venkova jenom podtrhují atmosféru filmu. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jakožto jeden z tisícihlavého zástupu závisláků na chocolat bych mohl něco žbleptnout o přínosném vlivu kanabinoidů v této skvělé pochoutce obsažených na lidskou dušičku, ale rád přenechám slovo okouzlující Vianne a její mayské magii, její dcerce Anouk a jejímu klokanu Pantoflíčkovi, skvěle zvolené hudbě Rachel Portmanové (s drobným příspěvkem Django Reinhardta) a hlavně nezapomenutelné nezdolné Armande Voizinové. Pryč s předsudky, pryč s falešným moralizováním, poslouchejte svoje srdce a svět bude mnohem hezčí... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Hezký film, který zachutná a přivodí pěkné chvíle, asi tak, jako když jíte nějaký čokoládový pamlsek. Binochet sladká (z mužského pohledu), Depp sladký (z ženského pohledu), příběh spíše hořký, ale na konci opět čekala ta mléčná část :o) Problém filmové čokolády je, že její chuť nebyla natolik výrazná, abych měl nutkání se po nějakém čase k ní opět vrátit. Což se mi u normální čokolády stát nemůže :o) Proto "jen" za čtyři rumové pralinky. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (30)

  • Přestože Johnny Depp žije ve Francii, žádná z jeho scén zde nebyla natočena. Všechny své scény točil Johnny Depp v Anglii. (Geriel)
  • Loďka, na které se odehrává milostná scéna mezi Rouxem (Johnny Depp) a Vianne (Juliette Binoche), byla ve skutečnosti postavena na souši a rozhoupána, aby to vypadalo, že pluje po vodě. (Geriel)
  • Film je věnován památce kameramana Mikea Robertse, který zemřel ve spánku. (ČSFD)

Související novinky

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for…

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Jak jde čas, některé filmy přirůstají k našim srdcím a získávají na hodnotě, jiné naopak můžou zapadat prachem, i když nás v době svého uvedení nadchly sebevíce... Zde vám přinášíme přehled…

Reklama

Reklama