Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Ten film je tak nějak prvoplánově hezký, milý, přátelský voňavý. Postavy jsou miloučké, J. Binoche je hezounká.... Ale je to nuda, ve filmu se v podstatě nic moc neděje. Navíc, nevím, jaké zkušenosti mají francouzští soudruzi, ale podle mých zkušeností potulní rómové většinou nevypadají jako Johny Depp.(16.7.2007)

Pokud k filmu zakousnete nějakou tu čekuládu, dostanete se do snu, ze kterýho nebudete chtít pryč. Čokoláda dělá zlé lidi dobrými. Čokoláda prospívá zdraví jako nic jiného. Čokoláda je lepší než návštěva psychologa. Čokoláda je prostě jeden z nejúžasnějších pokrmů na světě a tenhle film je tak sladký, že mám koule za ušima.(29.9.2013)

Velmi hezky provedený film Lasseho Hallströma, který se celý line v takovém tom příjemném duchu. Potěší rolička Johnnyho Deppa. Prakticky všechny postavy zde mají své pevné místo. Přestože jsem najisto věděl, že film skončí jak jinak než dobře, tak můj zážitek z filmu tím nikterak neutrpěl. Film do nepohody. 90%.(22.9.2008)

• honajz

Příjemná červená knihovna, šmrncnutá žel pokusem o jakýsi pomyslný svár mezi svobodomyslnými lidmi a bigotními věřícími. Nic mezi, jen tvrdá jádra svých lig. Čímž snímek zcela ztrácí jakoukoliv věrohodnost, pokud o ni stál. Působí jako tezovitý příběh zabalený jakoby do hávu pohádky, ale propagující zcela jasně jen jednu linii vidění světa. Jestliže to však vezmeme jako pohádkový příběh o paní, co furt někam utíká, protože nadělá spíš problémy než přinese klid, a sem tam si najde i spolunocležníka, ok, dá se na to dívat.(28.9.2013)

Romantická dramatická komedie Čokoláda se mi opravdu moc líbila už s toho důvodu že se v ní objevila řada vinikajících herců například hlavní hrdinka Juliette Binoche (ANGLICKÝ PACIENT),Alfred Molina (FRIDA),Judi Dench (ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE) a Johnny Depp (PIRÁTI Z KARIBIKU...) Film se natáčel v krásné francouzké vesnici.Vinikající hudba Rachela Portmana udělala do snímku také mnoho ,proto také získala nominaci na Oscara, potom dokonce 5 nominací nejen za hudbu.Prostě krása ***** :-)(13.2.2008)

• - Režie filmu byla původně nabídnuta Janu Svěrákovi. Toho ale téma nezaujalo a odmítl jej podobně jako další filmy Ostrovní zprávy (2001) a Pravidla moštárny (1999), které poté režíroval Lasse Hallström. (Dodmund)

• - Hřbitov, který se objevil ve filmu, není opravdový. Byl vytvořen pro natáčení filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Některé z použitých doplňků ve filmu pocházely přímo z městečka, kde se natáčelo. (Geriel)