Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Romantická dramatická komedie Čokoláda se mi opravdu moc líbila už s toho důvodu že se v ní objevila řada vinikajících herců například hlavní hrdinka Juliette Binoche (ANGLICKÝ PACIENT),Alfred Molina (FRIDA),Judi Dench (ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE) a Johnny Depp (PIRÁTI Z KARIBIKU...) Film se natáčel v krásné francouzké vesnici.Vinikající hudba Rachela Portmana udělala do snímku také mnoho ,proto také získala nominaci na Oscara, potom dokonce 5 nominací nejen za hudbu.Prostě krása ***** :-)(13.2.2008)

...Poetika s francouzskou atmosférou, krásně barevně sjednocená, s příjemnou a ladící hudbou a HLAVNĚ plná scén s čokoládou, které se brzy staly tak známými a oblíbenými! Kdo se podívá na celý film aniž by měl chuť na čokoládu musí být opravdu hrdina nebo lže! Navíc film není postavený jen na chuťových scénách, ale taky na opravdovém, ale poklidmém ději a vývoji postav z malého městečka ...zbožňuju scénu, když Juliette Binoche přichází s dcerkou a větrem do města a mají ty kouzelné červené pláštěnky.(13.10.2003)

Sonda života na malé francouzské vesničce tolik konzervativní v otázce náboženské. Byť jen sebemenší potěšení je pro ně tabu, té vísce uzavřené od světa, ve které žijí lidé se svými smutnými či veselými příběhy. Jsou tak nevšímaví ke svému okolí, nebo raději nechtějí vidět realitu? Nikdo nezasáhne a nezabrání dalšímu týrání mladé ženy svým manželem, nesnaží se spojit dohromady matku s dcerou. Když tu jednoho dne přivlaje vítr nové a neznámé osoby... Hned nám může být jasné, že přistěhovalkyně nebudou mít lehké vplutí do tamějších poměrů, jelikož Vianne v podání mé oblíbené Juliette Binoche, má jakési osobité kouzlo, brzy podlehnou.. Neústupná, plná elánu, mladá a pracovitá žena si otevře svůj obchod s čokoládovými delikatesami. Při pohledu na všechny ty sladké lahůdky se mi sbíhaly sliny a já se tak utvrzovala ve faktu, že jsem velký čokoládový nadšenec. Z povzdálí svého obchodu jen němě sleduje obyvatele, kteří jsou vůči ní ještě pořád dost skeptičtí. Postupem času si získá alespoň převážnou většinu z nich a odhaluje tak jejich skrytá tajemství, přání, touhy zraněné city a otevírá jejich tajemné komnaty. Čokoláda probouzí vášně a jen díky ní pookřívají srdce místních, procitá v nich život a zjevuje se pro ně jako pokušení. Jak už to bývá, když vzniká něco nového, netradičního, najdou se i nepřátelé a i těm musí Vianne s úsměvem a chytrostí horákyně čelit. Bere lidi, jací jsou...se všemi chybami. Ve skrytu duše je to ale osamělá, tajemná žena plná touhy po lásce, která spíš než před světem utíká sama před sebou. Film ve mně vyvolával takový zvláštní nepopsatelný pocit něčeho starého, kouzelně zabarveného. Přesvědčivé herecké výkony mých oblíbených herců, nádherná hudba. Přistupte, zhlédněte a nechte si obměkčit srdce :-)(21.3.2008)

Čokoláda - sen každé ženy. Jak si film mohou užít chlapi? Jednoduše, když je dobrý. Film má parádní obsazení. Alfred Molina jako nešťastný starosta, Carrie-Anne Moss jako starostlivá dcera, Judi Dench a samozřejmě Johnny Depp. Sice se objevuje na plakátu, ale ve filmu se ukáže až skoro v polovině. Trošku divné, ale dobře. Jeho role dávno před Piráty, takže vystřihl svojí roli nápadníka skvěle. Tím chci říct, že hraje a nepřehrává. Mezí ním a Juliette Binoche to parádně jiskří. Více takového chemie do milostných filmů prosím! Čokoláda je romantický film s nějakými těmi zvraty a dojemným příběhem o jedné ženě, co se snaží usídlit. Bohužel ve městě kam přijde vařit čokoládu, jí obyvatelé ignorují. Nemám rozhodně problém na tento film koukat znovu. Čokoláda je taková pohádka pro dospělé. PS: Pokud někdo tvrdí, že u filmu (nebo po filmu) si nedal čokoládu, tak mu to nevěřím! (78 %)(5.2.2015)

Jakožto jeden z tisícihlavého zástupu závisláků na chocolat bych mohl něco žbleptnout o přínosném vlivu kanabinoidů v této skvělé pochoutce obsažených na lidskou dušičku, ale rád přenechám slovo okouzlující Vianne a její mayské magii, její dcerce Anouk a jejímu klokanu Pantoflíčkovi, skvěle zvolené hudbě Rachel Portmanové (s drobným příspěvkem Django Reinhardta) a hlavně nezapomenutelné nezdolné Armande Voizinové. Pryč s předsudky, pryč s falešným moralizováním, poslouchejte svoje srdce a svět bude mnohem hezčí...(28.12.2003)

• - Přestože Johnny Depp žije ve Francii, žádná z jeho scén zde nebyla natočena. Všechny své scény točil Johnny Depp v Anglii. (Geriel)

• - Scéna ve vodě byla natočena ve vodní nádrži. (Geriel)

• - Snímek vznikal na dvou místech, a to ve francouzskýchměstečkách Flavigny-sur-Ozerain a Beynac-et-Cazenac. (Olík)