Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Velmi hezky provedený film Lasseho Hallströma, který se celý line v takovém tom příjemném duchu. Potěší rolička Johnnyho Deppa. Prakticky všechny postavy zde mají své pevné místo. Přestože jsem najisto věděl, že film skončí jak jinak než dobře, tak můj zážitek z filmu tím nikterak neutrpěl. Film do nepohody. 90%.(22.9.2008)

Pohodový film. Že prej když ho uvidím, budu muset "vyžrat" místní obchod s Belgickou čokoládou. No, na mě to nezabralo. Nemám na ni chuť. Ale myslím, že to na filmu není to podstatné. Trochu mě mrzí, že Johny tam měl takový štěk, dobrý jako vždy, ale vrtět ocáskem ho bylo vidět opravdu pomálu. Moc se mi líbila ta muzika na lodi, v tu chvíli mi film dodál vášně - ne na čokoládu (jak bylo slibováno), ale na tanec. Taky dobré. Líbilo se mi, jak postupem času film nabíral na barvě a jak všichni měli takový krásný šišlavý přízvuk a zdravili se bonjour. Plus krásné městečko plné kočičích hlav... Sice trochu slabší 4*, ale pořád 4.(12.7.2009)

Jakožto jeden z tisícihlavého zástupu závisláků na chocolat bych mohl něco žbleptnout o přínosném vlivu kanabinoidů v této skvělé pochoutce obsažených na lidskou dušičku, ale rád přenechám slovo okouzlující Vianne a její mayské magii, její dcerce Anouk a jejímu klokanu Pantoflíčkovi, skvěle zvolené hudbě Rachel Portmanové (s drobným příspěvkem Django Reinhardta) a hlavně nezapomenutelné nezdolné Armande Voizinové. Pryč s předsudky, pryč s falešným moralizováním, poslouchejte svoje srdce a svět bude mnohem hezčí...(28.12.2003)

Tento film na mě zapůsobil, protože je kouzelný od začátku až do konce. Jestli na vás dýchne celé to čokoládové království nebo obyčejné starosti lidí z městečka nebo naopak herecký výkon "záporáka" šlechtice je vlastně jedno. Je to o tom, jak málo stačí k tomu, aby to pokušení změnilo člověka nebo mezilidské vztahy. A všechny ty barvy, bezprostřednost a přirozenost vede k příjemnému zážitku. Vřele doporučuji.(1.6.2008)

Hodně zajimavý a milý film, ve kterém charismatická dáma se snaží prorazit s obchůdkem s čokoládovými výrobky, jenže ve špatné době a se špatnými sousedy, které si postupem času a díky svým schopnostem získává na svoji stranu i přes nepřízeň v době půstu. Líbil se mi styl, kterým je film natočen. Má zajimavý příběh a dobrý výběr herců.(14.9.2017)

• - Snímek vznikal na dvou místech, a to ve francouzskýchměstečkách Flavigny-sur-Ozerain a Beynac-et-Cazenac. (Olík)

• - 9letá Victoire Thivisol si zahrála dceru 36leté Juliette Binoche už ve filmu Děti století (1999). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Juliette Binoche se učila dělat čokoládu v obchodě s čokoládou v Paříži. Některé z jejích výtvorů byly použity při festivalové scéně. (Zephyr01)