Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Příjemný film. Měl jsem obavu, že půjde o nějakou "sladkou" romanci mezi Juliette a Johnnym, ale hlavní téma byl střet mezi svobodou, změnou a tradicí a konzervatismem (přirovnání k Pleasentville sedí). Líbil se mi tento motiv a moc se mi líbily postavy - Juliette, ale i Judi Dench a její vnuk i pan starosta (výborný Molina) a další. Krásná hudba Rachel Portmanové přispívá k zajímavé atmosféře (např. když vítr volá).(7.7.2003)

Příjemný film. Před zhlédnutím snímku jsem si radši rozbalil nějakou tu čokoládu (naštěstí:-)) a tím bych chtěl upozornit všechny ty, kteří se teprv na něj chystají ;-). Herci byli všichni dobří (teda až na tu Anouk, které jsem jeji roli opravdu nevěřil a dabing mi přišel otravný), příjmená kamera (zvlášť při záběrech na výrobu čokolády), decentní humor (viz pánev či probuzení ve výloze), milá hudba (tu kytaru slyším ještě teď) a zajímavý příběh (tedy až na ten konec, který bych trochu usekl). Na plný počet bych to ze svého pohledu neviděl, ale 4* jsou zasloužené.(29.7.2008)

Já byl tuhle u řeky. Nikdo z kočovníků nevypadal jako pan Depp. Ale zase na druhou stranu, neznám paní co u nás vaří Milku. Prej je to umění. Přitom fialovou krávu jsem viděl tenhle tejden dvakrát. Jednou zvracela za barákem a jednou močila s kamarádem vedle zastávky. Sexy. Nejsem si jist, ale prej je třeba si věci trošku idealizovat.(6.7.2010)

Čokoláda je film, ktorý sa musí páčiť snáď každému. Skrytá vojna o svoj životný štýl je však podľa môjho názoru príliš romanticky presladená a tiež je to asi prvý film, kde mi Johnny absolútne nesadol (možno to ale bolo dabingom). Oscarová pecka to ale nie je ani zďaleka, napriek tomu je to milý a "sladký" film. 8/10(2.9.2005)

Velmi hezky provedený film Lasseho Hallströma, který se celý line v takovém tom příjemném duchu. Potěší rolička Johnnyho Deppa. Prakticky všechny postavy zde mají své pevné místo. Přestože jsem najisto věděl, že film skončí jak jinak než dobře, tak můj zážitek z filmu tím nikterak neutrpěl. Film do nepohody. 90%.(22.9.2008)

• - Ústřední hudební motiv, „Minor swing“, který Depp hraje na kytaru, složil slavný romský jazzový kytarista Django Reinhardt ve třicátých letech dvacátého století. (Evbad)

• - Ve scéně, kdy Vianne (Juliette Binoche) hází do vzduchu matčin popel, musely být ze záběru digitálně odstraněny dráty telefonního vedení. (Geriel)

• - Ve scéně, kdy Roux (Johnny Depp) vstoupí prvně do čokoládovny a Vianne (Juliette Binoche) mu dá ochutnat kousek čokolády, v jednom záběru z ní ukousne, avšak v následujícím je kousek opět celý. (Geriel)