poster

Lola (festivalový název)

 • Francie

  Lola

 • Itálie

  Lola, donna di vita

 • anglický

  Lola

Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1961, 90 min

Režie:

Jacques Demy

Scénář:

Jacques Demy

Kamera:

Raoul Coutard

Scénografie:

Bernard Evein

Kostýmy:

Bernard Evein
(další profese)
 • kaylin
  ***

  Je to taková celkem fajn romance, která mi ale přece jen přišla trochu obyčejná a trochu nesmyslná na to, aby se objevila mezi 1001 nejlepšími filmy, které byste měli vidět, než zemřete. Není to špatné, to určitě ne, ale tohle pro mě není dílo, které bych považoval za skutečně výjimečné. Ale určitě se na to dá dobře dívat.(6.4.2015)

 • klukluka
  *****

  Silně to na mě zapůsobilo- příběh rozevlátého, svodomyslného, nepraktického Rolanda, který žije s hlavou v oblacích, krásné tanečnice Loly, natolik zamilované do první lásky, že už jí v srdci nezůstalo místo pro jiného muže a několika dalších, charakterově prokreslených, životných postav v poetickém filmu se zvláštní, uvolněnou, pohodovou atmosférou.(1.8.2019)

 • garmon
  ***

  Demy je pro mě tvůrce filmů plných neviděných obrazů a atmosféry, ale podlamovaných fatálním nedostatkem smyslu pro proporce a občas se pohybujících na hranici vkusu. Lola od počátku slibuje hodně: uvolněnou sexualitu hlavní hrdinky, cinema verité kameramana Raoula Coutarda, skvělou Legrandovu hudbu, neotřelost zápletky, hvězdnou Aimée. A pak přijdou momenty jak ze Žižkovské romance – jsme zpátky v patetických padesátkách, příběh se teorematicky pokroutí a je z něj kalendářová historka, začnou natahované animírky z pouti podmalované Weberem a Bachem… Takže – nebyli jsme tehdy tak špatní z odstupu! Jestliže se Demyho Paraplíčka dají srovnat s českým Až přijde kocour, Lola je z dnešního pohledu podobná třeba Slnku v sieti (matka a dcera). Tam nám chyběla leda božská Anouk. ***(19.5.2011)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(25.1.2009)

 • Goldbeater
  **

  Výrazně melodramatický zástupce dramat francouzské nové vlny zaplněný postavami, jimž jejich impulzivní emoce vůbec neuvěříte, nebo se vám minimálně jejich chování bude naprosto příčit. Čarovně krásná Anouk Aimée zde má roli, která mi byla spíše protivná než sympatická, jak by asi měla být. Oceňuji finální pointu o začarovaném kruhu, nicméně jinak mi byla Lola většinu času naprosto lhostejná. [LFŠ 2019](5.8.2019)

 • - Režisér Demy chtěl Lolu původně natočit za 400 tisíc amerických dolarů. Producent mu na ni ale poskytl pouze 70 tisíc dolarů. Jedním z úsporných opatření byl například černobílý materiál. (klukluka)