Reklama

Reklama

The Dovekeepers

(TV seriál)
  • Slovensko Odvážne ženy z Judey

Príbeh sa odohráva v starovekom Izraeli a zameriava sa na štvoricu mimoriadne odvážnych, vynaliezavých a zmyselných žien, ktorých životy doslova pretne boj o prežitie počas obliehania starovekej pevnosti Masada. Po tom, čo ich Rimania v roku 70 prinútili opustiť svoje domovy, sa 900 Židov usadilo v tejto pevnosti na hore v Judskej púšti, kde sa niekoľko mesiacov skrývali pred rímskou armádou. Každá z týchto štyroch žien sa do Masady dostáva inou cestou, každá si so sebou nesie svoj vlastný príbeh a tajomstvá,  spája ich práca chovateliek holubov a obrovská túžba prežiť. Ani tam ich však nečaká nič dobré... (TV Doma)

(více)

Videa (29)

Recenze (5)

Sakulnikov 

všechny recenze uživatele

Je to sice už dávno, co jsem četl Josepha Flavia, ale takhle obdivný postoj k Masadě si nevybavuju. Navíc je to zbytečně rozvláčné o dětství hlavních postav, což nehraje vůbec žádnou roli. A ani nepomůže vytvořit vztah k postavě. ()

noelcoward73 

všechny recenze uživatele

Na tuto minisérii jsem byl velmi zvědavý. Asi by mě trochu minula nebýt mé nejoblíbenější herečky Cote de Pablo (Ziva Davidová z NCIS). Bohužel jsem ji zatím viděl jen v NCIS, proto jsem se rozhodl tento rest začít napravovat. Minisérie mě velmi zaujala. Líbilo se mi režisérské pojetí vyprávění příběhu z pohledu dvou přeživších žen, dobré herecké výkony, zajímavý námět a celkově příběh. Mám rád historii, a proto i historické filmy. ()

Reklama

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Židovské rusovlasé krásky a židovští hrdinští playboyové v agitační historické lekci, která si nezadá s podobnými křesťanskými evangelizačními báchorkami...Neilův Flavius tomu dodává aspoň zdání důstojnosti... ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Nech sa snažím ako chcem, jediné pozitívum na tomto "epose" je, podľa mňa, herecké obsadenie. (Ziva z NCIS predovšetkým.) Nepresnosti deja sú menej podstatné než chabá výprava a komerčný scenár, čo fatálne znižujú kvalitu filmu. A to je veru škoda, lebo tak zaujímavých námetov je poskromne. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že dobytí Masady proběhlo trochu jinak a ten zélotský odpor nebyl tak heroický, jak ho film popisuje, protože Židé byli tehdy hodně utahaní, takže na útoky na římský tábor neměli ani pomyšlení. I ten dojem idylky, která v pevnosti panovala, je pochopotielně mylný. A židovští obránci samozřejmě nebyli žádnými krasavci a žádná pravověrná Židovka by se intimně nekamarádila s germánským otrokem. Ale protože jsem vlastníkem celkem veliké hromady židovských genů, musím, chtě nechtě, nadhodnotit. A není to jenom proto, že na tohle téma prakticky nikdy nikdo nic nenatočil, ale i kvůli Cote de Pablo, Rachel Brosnahan a Samu Neilovi a hlavně kvůli tomu, že Masada je nesmrtelným symbolem, který žádný gój nemůže nikdy zcela pochopit. Objektivně tak 60%, ale u mě je to za 100. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama