Chůvák

Der Nanny

Babysitter

Komedie

Německo, 2015, 110 min

Jasně, že to je prvoplánové a z toho závěru mi bylo na nic, jak je to hloupé a naivní, ale o to asi stejně šlo, na to se musel člověk připravit. Cesta k tomu závěru je ale fajn, postavy se mi líbily a děcka byla prostě skvělá, hlavně v tom úvodu, kdy jsou ještě za ďábly. Bavil jsem se a to bylo účelem filmu. Já jsem spokojený.(8.11.2016)

Očakával som niečo na štýl The Sitter, a zas až tak ďaleko od predpokladu som nebol, aj keď tento nemecký Nanny ma bavil o niečo viac. Aj keď sa tá klasická šablóna tam bola pomerne dosť citeľná a vývoj deju prakticky dosť priamočiary a predvídateľný. Na druhú stranu, fajn postavy (najmä chúvak Rolf), a niektoré scénky mali veľmi príjemný sociálny rozmer. Bohužiaľ, komédie v tom bolo dosť máličko, aj keď snahy o humor tu boli - lenže to bol dosť prízemný humor. Ale tak aspoň na tie 3* by to bolo!(26.6.2016)

nemecká komediálna tvorba zažíva v poslendej dobe svetlé obdobie a Babysiter patrí určite k tým lepším komédiam v poslednej dobe napriek tomu, že táto tématika už bola nespočetne veľa krát použitá v komédií. deti sú priemerny hajzlíci ale dokážu utiahnuť vtipné situácie aj keď do úlohy dcéry mohli dať staršie dievča vzhľadom k tomu, že jú stavajú do pozície vyzretej pubertiačky ale nevadí. príbeh je jednoduchý a funguje dobre. škoda že nemecké filmy hneď dabujú. v originálny byto vyznelo asi lepšie. ale český dabing je dobrý. budem veriť že pri filme Uz je tu zas sa dočkám aj originálnej verzie lebo na ten film čakám už dlho.(7.3.2016)

Och, mám takovou soukromou teorii, že čeští filmoví distributoři mají nějaký problém s mluvenou němčinou. Protože už ani nepamatuji, kdy jsem byl v kině na německém filmu v původním znění s titulky (paradoxně, ještě než jsem dopsal tuto větu, na mysli mi hned vytanuly dva skvělé filmy z nedávna Fénix a Neviditelná, které ovšem považuji za výjimku, která potvrzuje pravidlo, protože to jsou artové filmy, které se vymykají z mainstreamové produkce, kam naopak dokonale zapadá Chůvák). Jinak si nedovedu vysvětlit, jak je možné, že každý německý film uvedený do českých kin je zprasen - pardon, předabován - do českého znění. Nejsem si vědom toho, že by podobný osud stíhal filmy z jiné jazykové provenience, a jak jsem obecně na dabing alergický, zde mi teda vadil brutálně, ten film je jím zabitý naprosto dokonale. Když si k tomu navíc přičtu naprosto debilní scénář narvaný samými klišé, příšerné herectví většiny zúčastněných a ubíjející stopáž, vyjde mi z toho film, kterému je lepší obloukem se vyhnout. Lidi v kině se ovšem většině filmových fórů - které jsem osobně shledal dokonale nevtipnými - nasmáli dost a dost, z čehož jsem usoudil, že cílovka si tuto komedii užije stejně jako nedávnou kravinu Fakjů pane učiteli 2, kterou jsem podobným způsobem protrpěl a které se dostalo podobně vřelého diváckého přijetí. P. S. Mou inteligenci vyloženě uráží film, který se mi snaží tvrdit, že je reálné, aby 14 letá holka nasedla do Mercedesu třídy G a bez jakékoli předchozí průpravy ho dokázala řídit. Kristebože, vždyť by ani nedosáhla na pedály, natož aby se s tím rozjela. Z té lolitky - jistá Paula Hartmann, narozená 2001 - ovšem dle mého soudu roste minimálně příští Karoline Herfurth, ne-li větší německá herecká hvězda, a na celém filmu je nejzábavnějš právě ona.(22.2.2016)

Rozhodně nejsem fanouškem německého filmu, a tak jsem netušil co od tohoto snímku očekávat. Výsledkem je velmi vtipná komedie o nápravě workoholika v normálního milujícího otce. Jistěže to je plné klišé momentů a nemůžeme čekat nějaké překvapující momenty, avšak jako celek to funguje skvěle. Vše je navíc podpořeno velmi dobrými hereckými výkony. Výsledkem tak je zábavná podívaná která neurazí , ale rozhodně ani nenadchne. 60%(1.7.2016)