Clemens nemá na své děti čas. Pracuje totiž na velké změně územního plánu města a smlouvy jsou na spadnutí. Chybí už jen, aby pár nájemců opustilo své byty a výstavba může začít. Když Rolf přijde o svůj byt, chce se pomstít a rozhodne se stát chůvou Clemensových dětí. Plán je víc než jasný – sabotáž. Nepočítá ale s tím, že Clemensovy děti Winnie a Theo jsou připraveny na všechno. Udělaly si totiž sport z toho, že se dokážou zbavit všech svých chův. A věřte, že neznají slitování – což nový Chůvák zjistí velice brzy. Ale zatímco se Rolf snaží zachránit svůj domov, nechtěně se stává i zachráncem Clemensovy rodiny. (Fénix Distribution)

Trailer 1

Morholt

Ona je to taková kýčovitá hollywoodská klasika, kdy bezohledný táta nemá čas na děti a musí si projít prozřením, aby zjistil, co je na tom světě vlastně nejdůležitější. Že vyvede i nějaký ten hrdinský čin navíc, to se rozumí samo sebou. Ale i když se jede od začátku podle jasných not, mě přišla tahle německá klišé variace taková nějaká upřímnější a mému středoevropskému naturelu i bližší. Peschel na čele i tak výborného obsazení pak byl vítaným bonusem. Chůvák asi díru do světa neudělá, ale mě pobavil. 70% ()

Vančura

Och, mám takovou soukromou teorii, že čeští filmoví distributoři mají nějaký problém s mluvenou němčinou. Protože už ani nepamatuji, kdy jsem byl v kině na německém filmu v původním znění s titulky (paradoxně, ještě než jsem dopsal tuto větu, na mysli mi hned vytanuly dva skvělé filmy z nedávna Fénix a Neviditelná, které ovšem považuji za výjimku, která potvrzuje pravidlo, protože to jsou artové filmy, které se vymykají z mainstreamové produkce, kam naopak dokonale zapadá Chůvák). Jinak si nedovedu vysvětlit, jak je možné, že každý německý film uvedený do českých kin je zprasen - pardon, předabován - do českého znění. Nejsem si vědom toho, že by podobný osud stíhal filmy z jiné jazykové provenience, a jak jsem obecně na dabing alergický, zde mi teda vadil brutálně, ten film je jím zabitý naprosto dokonale. Když si k tomu navíc přičtu naprosto debilní scénář narvaný samými klišé, příšerné herectví většiny zúčastněných a ubíjející stopáž, vyjde mi z toho film, kterému je lepší obloukem se vyhnout. Lidi v kině se ovšem většině filmových fórů - které jsem osobně shledal dokonale nevtipnými - nasmáli dost a dost, z čehož jsem usoudil, že cílovka si tuto komedii užije stejně jako nedávnou kravinu Fakjů pane učiteli 2, kterou jsem podobným způsobem protrpěl a které se dostalo podobně vřelého diváckého přijetí. P. S. Mou inteligenci vyloženě uráží film, který se mi snaží tvrdit, že je reálné, aby 14 letá holka nasedla do Mercedesu třídy G a bez jakékoli předchozí průpravy ho dokázala řídit. Kristebože, vždyť by ani nedosáhla na pedály, natož aby se s tím rozjela. Z té lolitky - jistá Paula Hartmann, narozená 2001 - ovšem dle mého soudu roste minimálně příští Karoline Herfurth, ne-li větší německá herecká hvězda, a na celém filmu je nejzábavnějš právě ona. ()

kaylin

Jasně, že to je prvoplánové a z toho závěru mi bylo na nic, jak je to hloupé a naivní, ale o to asi stejně šlo, na to se musel člověk připravit. Cesta k tomu závěru je ale fajn, postavy se mi líbily a děcka byla prostě skvělá, hlavně v tom úvodu, kdy jsou ještě za ďábly. Bavil jsem se a to bylo účelem filmu. Já jsem spokojený. ()

Handle

Trochu jsem si připadal, jako když před patnácti lety v sobotu dopoledne zapnu béčkovou komedii na Tv Nova. Totálně old school film bez vtipu a vyšších ambicí. Je vám naprosto jasné, jak se bude film vyvíjet, jak skončí a co přesně budou kecat postavy za klišé moudra. Přežít se to dalo, ale nezasmál jsem se fakt ani jednou. ()

slunicko2

Postdederónský film jako když vyšije. 1)  Jediným důvodem, proč jsem se díval na film, je 34letý velmi přitažlivý Matthias Schweighöfer. Neodolal jsem tím spíš, že jsem byl zvědavý, jak se navíc popere s rolí scenáristy a režiséra. No, na rozdíl od svého stále atraktivního zjevu, mě jako filmový tvůrce nepřesvědčil._____ 2)  Snímek totiž svým humorem jakoby z oka vypadl komediím Německé demokratické republiky (ne)blahé paměti. A ono ani není divu. Schweighöfer stejně jako řada dalších herců jsou z východního Německa. Film natáčeli rovněž v bývalém východním Německu. Východoněmeckou mentalitu prostě nepřehlédnete._____ 3)  Vzpomínám si na výstižný vtip z doby reálného socialismu. Jaké jsou opory RVHP? Polský ateismus, ruská svoboda, maďarská světová řeč, česká neúplatnost, rumunské zemědělství, bulharská elektronika, mongolský vědecko-technický rozvoj, kubánská organizace práce a, teď to přijde, pruský (rozuměj enderácký) šarm._____ 4)  Dávám dvě hvězdičky. Jednu za Matthiase a druhou za lehké dojetí, které ve mně film přece jenom vybudil. ()