Dvanáctiletá Johana, citově otřesená smrtí své matky, prožívá jako zradu, že ji otec „odložil“ o prázdninách ke strýci na venkov. Dívka je uzavřená, žije pro svůj počítač, hudbu a vesmírné světy, protože věří, že tam odešla její maminka. A právě pátrání po tajemství mimozemské „brány spravedlivých“ sblíží Johanu se starým podivínským Hansem. Ve vzácném tisku dívka za pomoci kamaráda z party místních dětí objeví klíč, vedoucí k záhadě, ukryté ve sklepení rozvalin středověké tvrze… Rodinný film natočil v roce 1997 režisér K. Hanzlík, který do dvojrole Johany a Anežky obsadil A. Kárníkovou, strýčka si zahrál D. Matásek, jejího otce M. Dlouhý a v roli podivína Hanse se objevil hudební skladatel P. Hapka. (Česká televize)

Lionheart

Jako malý jsem na tomto filmu ulítával. Teď už bych jej asi přepnul, nicméně nevšední příběhy mám rád a podivné filmy (i ty české) mám rád stále. A Petr Hapka je prostě podivín par excellence. ()

dvd-L

To je tak když je na začátku jakýsi zájem o mysteriózní téma, a pak příjde šablona Rodinný film a pozře ho i s tykadlama. Potom už tvůrcům nezbyde nic jiného, než aby si utahovali sami ze sebe. Herecké výkony raději nekomentuji. ()

Don Carlos

Viděl jsem v rámci školního představení ve světové premiéře. Přítomni byli i tvůrci, následně jsem seděl s Kryštofem Hanzlíkem u jednoho stolu a povídali jsme si. Bohužel mi bylo asi tak 11. ()

Puerdraco

Dětští herci přehrávají a jsou nepřirození a to je škoda, protože mírne do sci-fi/detektívna laděný námět není scela špatný, řekl bych, že v CZ/SK tvorbě takřka vzácný. Pro malé diváky je to ale docela strávitelné, tempo to má stabilní, dějovou linii ne příliš zložitou, dialogy kapánek váznou, ale přes to se dá přenést ... a to je asi hlavní. Za to ta jedna hvězdička, druhá za hudbu a roli P. Hapky, který se v pozici herce objěvuje velice ojediněle.. ()

Monggol

Čo sa tomu Hanzlíkovy stalo? Natočí takýto zaujímavý film a potom už len Ulice a Ordinace ... Asi ho postihol Nervus consumus comercialis :) ()

Mercilonka

Když jsem byla malá, nechápala jsem mamku a babičku, proč u filmů brečí. A pak přišel rok 1997, film Do nebíčka a já se ve svých 9-ti letech u filmu rozplakala (Spoiler: na konci filmu, jak Michal Dlouhý prosí dceru, aby se z té druhé strany vrátila). Celkově film zajímavý, jiný než ostatní dětské filmy a hlavně napínavý a tajemný. ()

Pitryx

Už v prvních pěti minutách bych toho parchanta zabil. Toto si já k rodiči dovolit tak mi urazí palici. No, k filmu samotnému: Novodobá Robinsonka se vůbec nepovedla. Zde je vidět krásně rozdíl mezi tehdejší mládeží a tou dnešní. Hlavně tedy co se chování týče, ke zbylému rodiči. Ach tak, že to bylo sci-fi a ne Robinsonka?? To je ovšem jiná. Jako sci-fi to byla ještě větší blbost. A jako fantasy je snad škoda psát. A tak nejvíce pobavil pan Pecha coby pošťák, a malilililinko pan Hapka. Snímek mne zaujal pouze tématem, jinak není vůbec dobrý, ani nijak zábavný. ()

ostravak30

Není to tak dávno, co jsem na tento film myslel. Jen velmi matně si jej pamatuji z dětství, ale mám už jen opravdu v mlze. Přál jsem si, abych si jej mohl znovu připomenout a tuto možnost jsem nyní dostal. Je to film o dívce, která se stále nevyrovnala se smrtí matky. Otec vlastně také ne, jenže on neví, jak s dívkou pracovat a jak k ní přistoupit. Na venkově by se mohl odehrávat relativně zajímavý příběh. Z počátku to tak taky vypadá. Ovšem zatímco první polovina se líně táhne a postupně se pomalu dozvídáme různé okolnosti, konec je zase uspěchaný. K tomu se ve filmu pohybuje plno nevýrazných hereckých osobností, ale naopak s těmi známými jde kvalita rapidně vzhůru. Rozhodně Michal Dlouhý jako otec či David Matásek jako strýc - pro oba docela nevídané role nezklamali, ba právě naopak to byla dobrá volba. Stejně i Petr Hapka se do role podivína hodil. Našla se i řada humorných momentů. Ovšem stejně mi se závěrečnými titulky zůstala nějaká tak pachuť, že film disponoval velmi zajímavým námětem nedotaženým či nezpracovaným příliš dobře, což je škoda. Na druhé straně je to takový docela pohodový film pro nedělní odpoledne, u kterého si možná rodiče znovu připomenou, jak moc by měli svým dětem dávat zájem najevo a děti rodičům. A to tajemno okolo je bonus navíc. ()

Alden_Larson

Je to docela zajímavý film, ale zároveň místy trochu nudný. Moc se toho o něm říct nedá, ve všech aspektech je velmi nevýrazný. Všechno je tak akorát na hraně špatného a dobrého. Ne, že by se mi film nelíbil, jenom neměl co do sebe. 5/10 ()

SNCF odpad!

Jak to říct... Uznávám že koukat se na film pro děcka je ve 2o už dost nebezpečné, ale i tak... Neni to uplně špatný příběh, odpovídá to stopáži. Ale... Hapka? Velmi dobrej. Vondruška, Pecha? Snaží se to zachránit jak se dá. Hlavní hrdinka hraje taky dobře... O zbytku "hereckých" "výkonů" lepší nemluvit... ()

Mjunďa

Trochu komorní film k zamyšlení. Pro mne nebyl ve filmu důležitý ani tak děj jako něco, co promluvilo "mimo". Užil jsem si to, odpočinul jsem si a zamyslel se nad životem i osudem. Tento film považuji za velmi zdařilý, i když chápu že asi ne pro každého. Osobně jsem ho doporučil několika známým a většina z nich byla z filmu v podobném rozpoložení jako já. Rád skouknu znovu. ()

Sagitt62

Řekl bych,že z námětu šlo vytěžit podstatně víc. Hapkova hudba je dost dobrá,ale celek jako takový hodně rozpačitý. 55% ()

Hanka_M

Tři hvězdy za Hapku i za jeho muziku. Krásné lokace hradu a povedená kamera však v kombinaci s Hapkovou osobností bohužel není vše.. Scénář a režie po průmerem. Promrhaný nápad! Ostatní herci i hlavní představitelka jsou skvěle vybraní, ale jaksi vás to neztrhne. ()